Duminică18 octombrie
Live 133 Pune pont

ScotiaScotia · League 2

Stirling Albion - Stranraer

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 22 august

ScotiaLeague 2 · Scotia Final
Stirling Albion
ÎVÎVÎ
Final2-2Pauză 0-2
Stranraer
VÎÎÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Stirling Albion 32%Egal 27%Stranraer 41%

Stirling Albion 2-2 Stranraer: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Stirling Albion 2-2 Stranraer (pauză 0-2). Înainte de start, modelul dădea 25% pentru egalul, iar cotele fără marjă 27%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 4 goluri, față de 2,8 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 54%), iar GG a ieșit (57%). Scorul exact 2-2 avea 5,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 17 cornere (9-8) și 5 cartonașe galbene (3-2).

Stirling Albionîn meciStranraer
9
Cornere
8
3
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Stirling Albion vs Stranraer

Stirling Albion marchează 1,6 goluri pe meci și primește 1,8. Stranraer marchează 0,6 goluri pe meci și primește 1,8. Ultimele 8 întâlniri directe: Stirling Albion 3, egal 3, Stranraer 2.

~2,8goluri estimate
54%peste 2,5 goluri
57%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Stirling Albionultimele 5Stranraer
1,20
Puncte / meci
0,60
1,6
Goluri marcate / meci
0,6
1,8
Goluri primite / meci
1,8
2
Victorii
1
60%
Peste 2,5 goluri
60%
40%
Ambele marchează
40%
3
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Stirling Albion și ultimele 5 Stranraer, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Stirling Albion2-0-3

Î
Forfar Athletic - Stirling Albion15.08.26 · League 2
3-0
V
Stirling Albion - Cove Rangers11.08.26 · Cupa Challenge
4-2
Î
Kelty Hearts - Stirling Albion08.08.26 · League 2
3-2
V
Stirling Albion - Dumbarton01.08.26 · League 2
2-0
Î
Arbroath - Stirling Albion25.07.26 · Cupa Ligii
1-0

Stranraer1-0-4

V
Stranraer - The Spartans15.08.26 · League 2
1-0
Î
Alloa Athletic - Stranraer11.08.26 · Cupa Challenge
2-1
Î
Stranraer - Annan Athletic08.08.26 · League 2
0-1
Î
Clyde - Stranraer01.08.26 · League 2
3-1
Î
Falkirk - Stranraer25.07.26 · Cupa Ligii
3-0

Întâlniri directe Stirling Albion - Stranraer

Stirling Albion 3Egal 3Stranraer 2
E
Stranraer - Stirling Albion25.04.2026 · pauză 0-1
1-1
E
Stirling Albion - Stranraer31.01.2026 · pauză 1-0
1-1
Î
Stranraer - Stirling Albion06.12.2025 · pauză 3-1
3-2
V
Stirling Albion - Stranraer30.08.2025 · pauză 0-0
1-0
V
Stirling Albion - Stranraer12.04.2025 · pauză 0-1
3-1
Î
Stranraer - Stirling Albion22.02.2025 · pauză 2-0
3-0
E
Stirling Albion - Stranraer21.12.2024 · pauză 0-0
1-1
V
Stranraer - Stirling Albion28.09.2024 · pauză 0-1
0-2

V/E/Î din perspectiva Stirling Albion. 3 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Stirling Albion - Stranraer

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Stirling Albion2.8532% fără marjă
X · Egal3.4027% fără marjă
2 · Stranraer2.2541% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.48
X2 1.40
12 1.27

Goluri

Peste 1.5 1.21
Sub 2.5 1.95
Peste 2.5 1.76

Ambele marchează

GG Da 1.62
GG Nu 2.15

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.43
Pauză peste 1.5 2.50

Analiza de dinainte de meci

Stirling Albion - Stranraer s-a jucat sâmbătă, 22 august, în League 2 (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Stirling Albion vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 9. În ultimele 5 meciuri, Stranraer are o victorie și patru înfrângeri. Golaveraj: 3-9.

În ultimele 8 întâlniri directe, Stirling Albion a câștigat de 3 ori, Stranraer de 2 ori, iar trei meciuri s-au terminat egal. Ultima: Stranraer - Stirling Albion 1-1, pe 25 aprilie 2026.

Casele o dau favorită pe Stranraer, la 2.25, cu egalul la 3.40. Fără marja caselor, asta înseamnă 41% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.76, iar GG la 1.62.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,5 pentru Stirling Albion și 1,3 pentru Stranraer. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 41% la victorie, față de 32%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Stirling Albion are 41%, Stranraer 34%. Pentru peste 1.5 goluri, modelul calculează 77%. Cota de 1.21 e sub cea corectă (1.30) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Stirling Albion - Stranraer

Goluri estimate: 1,50 Stirling Albion și 1,34 Stranraer, total 2,84. 1X2 în model: 41% · 25% · 34%. Peste 2,5: 54% (cotă corectă 1.85). GG: 57% (cotă corectă 1.75). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
17%1
23%2
22%3
16%4
16%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 46% · peste 2,5: 54% (verde).

Scoruri probabile

1-111,7%1-08,8%2-18,8%1-27,9%0-17,8%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Stirling Albion. Stirling Albion a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Stranraer. Stranraer a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Favorit fără formă. Stranraer e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-2
Pauză0-2
Cornere9-8
Cartonașe galbene3-2
Favorită la startStranraer · 2.25
Goluri estimate~2,8
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Stirling Albion - Stranraer?

S-a jucat sâmbătă, 22 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 2-2.

În ce competiție s-a jucat Stirling Albion - Stranraer?

În League 2 (Scotia).

Unde s-a jucat Stirling Albion - Stranraer?

Pe Stadionul Forthbank, în Stirling, sâmbătă, 22 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Stirling Albion - Stranraer?

Stranraer pleca favorită, la cota 2.25. Meciul s-a terminat 2-2.

Câte goluri s-au marcat în Stirling Albion - Stranraer?

4 goluri, scor final 2-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,8.

Alte meciuri din League 2

Toată liga →