Duminică18 octombrie
Live 150 Pune pont

ScotiaScotia · League 2

Stirling Albion - Dumbarton

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 1 august

ScotiaLeague 2 · Scotia Final
Stirling Albion
ÎÎVÎE
Final2-0Pauză 1-0
Dumbarton
VÎÎÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Stirling Albion 39%Egal 27%Dumbarton 34%

Stirling Albion 2-0 Dumbarton: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Stirling Albion 2-0 Dumbarton (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 48% pentru victoria lui Stirling Albion, iar cotele fără marjă 39%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,1 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 40%), iar GG n-a ieșit (NG avea 39%). Scorul exact 2-0 avea 7,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 15 cornere (7-8) și 6 cartonașe galbene (2-4).

Stirling Albionîn meciDumbarton
7
Cornere
8
2
Cartonașe galbene
4

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Stirling Albion vs Dumbarton

Stirling Albion marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,4. Dumbarton marchează 1,2 goluri pe meci și primește 3,2. La Dumbarton, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 7 întâlniri directe: Stirling Albion 1, egal 3, Dumbarton 3.

~3,1goluri estimate
60%peste 2,5 goluri
61%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Stirling Albionultimele 5Dumbarton
0,80
Puncte / meci
0,60
1,0
Goluri marcate / meci
1,2
1,4
Goluri primite / meci
3,2
1
Victorii
1
40%
Peste 2,5 goluri
80%
40%
Ambele marchează
40%
1
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Stirling Albion și ultimele 5 Dumbarton, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Stirling Albion1-1-3

Î
Arbroath - Stirling Albion25.07.26 · Cupa Ligii
1-0
Î
Stirling Albion - Montrose18.07.26 · Cupa Ligii
0-2
V
The Spartans - Stirling Albion14.07.26 · Cupa Ligii
1-3
Î
Stirling Albion - Dundee United11.07.26 · Cupa Ligii
0-1
E
Stirling Albion - The Spartans02.05.26 · League 2
2-2

Dumbarton1-0-4

V
Dumbarton - Cove Rangers25.07.26 · Cupa Ligii
2-0
Î
East Kilbride - Dumbarton18.07.26 · Cupa Ligii
5-3
Î
Dunfermline Athletic - Dumbarton14.07.26 · Cupa Ligii
4-1
Î
Dumbarton - St. Mirren11.07.26 · Cupa Ligii
0-4
Î
Ayr United - Dumbarton30.06.26 · Amicale intercluburi
3-0

Întâlniri directe Stirling Albion - Dumbarton

Stirling Albion 1Egal 3Dumbarton 3
Î
Dumbarton - Stirling Albion11.04.2026 · pauză 1-0
2-1
E
Stirling Albion - Dumbarton28.02.2026 · pauză 1-0
1-1
V
Dumbarton - Stirling Albion27.12.2025 · pauză 0-1
1-2
E
Stirling Albion - Dumbarton04.10.2025 · pauză 1-1
2-2
Î
Dumbarton - Stirling Albion15.07.2025 · pauză 0-0
1-0
E
Stirling Albion - Dumbarton11.05.2024 · pauză 0-0
0-0
Î
Dumbarton - Stirling Albion07.05.2024 · pauză 1-1
2-1

V/E/Î din perspectiva Stirling Albion. 4 din 7 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Stirling Albion - Dumbarton

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Stirling Albion2.3539% fără marjă
X · Egal3.3527% fără marjă
2 · Dumbarton2.7234% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.38
X2 1.51
12 1.26

Goluri

Peste 1.5 1.19
Sub 2.5 2.02
Peste 2.5 1.70

Ambele marchează

GG Da 1.59
GG Nu 2.22

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.46
Pauză peste 1.5 2.45

Analiza de dinainte de meci

Stirling Albion - Dumbarton s-a jucat sâmbătă, 1 august, în League 2 (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Stirling Albion vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 7. În ultimele 5 meciuri, Dumbarton are o victorie și patru înfrângeri. Golaveraj: 6-16. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 7 întâlniri directe, Stirling Albion a câștigat o dată, Dumbarton de 3 ori, iar trei meciuri s-au terminat egal. Ultima: Dumbarton - Stirling Albion 2-1, pe 11 aprilie 2026.

La case, diferența e mică: Stirling Albion are cota 2.35, Dumbarton 2.72. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.70, iar GG la 1.59.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,8 pentru Stirling Albion și 1,3 pentru Dumbarton. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 48% la victorie, față de 39%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă 1X, modelul calculează 71%. Cota de 1.38 e corectă, fără plus. Peste 2.5 goluri are 60% în model, iar 1.70 e aproape de cota corectă (1.67). Ambele marchează (GG): 61% în model, cota corectă ar fi 1.64. Cota 1.59 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Stirling Albion - Dumbarton

Goluri estimate: 1,79 Stirling Albion și 1,33 Dumbarton, total 3,12. 1X2 în model: 48% · 23% · 29%. Peste 2,5: 60% (cotă corectă 1.67). GG: 61% (cotă corectă 1.64). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
14%1
22%2
22%3
17%4
21%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 40% · peste 2,5: 60% (verde).

Scoruri probabile

1-110,5%2-19,4%1-07,9%2-07,1%1-27,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Dumbarton. Dumbarton a primit 16 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,4 goluri, după cote 2,9. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-0
Pauză1-0
Cornere7-8
Cartonașe galbene2-4
Favorită la startStirling Albion · 2.35
Goluri estimate~3,1
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Stirling Albion - Dumbarton?

S-a jucat sâmbătă, 1 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 2-0.

În ce competiție s-a jucat Stirling Albion - Dumbarton?

În League 2 (Scotia).

Unde s-a jucat Stirling Albion - Dumbarton?

Pe Stadionul Forthbank, în Stirling, sâmbătă, 1 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Stirling Albion - Dumbarton?

Niciuna clar: cotele erau 2.35 la gazde și 2.72 la oaspeți. Meciul s-a terminat 2-0.

Câte goluri s-au marcat în Stirling Albion - Dumbarton?

2 goluri, scor final 2-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,1.

Alte meciuri din League 2

Toată liga →