Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

ScotiaScotia · Cupa Ligii

Stenhousemuir - Motherwell

Statistici și rezultat final · duminică, 16 august

ScotiaCupa Ligii · Scotia Final
Stenhousemuir
VEEEV
Final0-0Pauză 0-0
Motherwell
VEEVV
Șanse înainte de meci, după cote
Stenhousemuir 15%Egal 61%Motherwell 24%

Stenhousemuir 0-0 Motherwell: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Stenhousemuir 0-0 Motherwell (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 29% pentru egalul, iar cotele fără marjă 61%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 0 goluri, față de 2,1 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 65%), iar GG n-a ieșit (NG avea 59%). Scorul exact 0-0 avea 12,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 17 cornere (9-8) și 7 cartonașe galbene (4-3).

Stenhousemuirîn meciMotherwell
9
Cornere
8
4
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Stenhousemuir vs Motherwell

Stenhousemuir marchează 1,4 goluri pe meci și primește 0,8. Motherwell marchează 1,6 goluri pe meci și primește 0,4.

~2,1goluri estimate
35%peste 2,5 goluri
41%ambele marchează
0-1scorul cel mai probabil
Stenhousemuirultimele 5Motherwell
1,80
Puncte / meci
2,20
1,4
Goluri marcate / meci
1,6
0,8
Goluri primite / meci
0,4
2
Victorii
3
40%
Peste 2,5 goluri
40%
60%
Ambele marchează
40%
0
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Stenhousemuir și ultimele 5 Motherwell, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Stenhousemuir2-3-0

V
Stenhousemuir - Greenock Morton08.08.26 · Championship
2-0
E
Raith Rovers - Stenhousemuir01.08.26 · Championship
1-1
E
Stenhousemuir - Livingston25.07.26 · Cupa Ligii
0-0
E
Partick Thistle - Stenhousemuir21.07.26 · Cupa Ligii
2-2
V
Brechin City - Stenhousemuir18.07.26 · Cupa Ligii
1-2

Motherwell3-2-0

V
Motherwell - HJK Helsinki13.08.26 · Uefa Europa Conference League
2-0
E
Motherwell - Falkirk09.08.26 · Premiership
0-0
E
HJK Helsinki - Motherwell06.08.26 · Uefa Europa Conference League
1-1
V
Hibernian - Motherwell02.08.26 · Premiership
1-2
V
HB Torshavn - Motherwell30.07.26 · Uefa Europa Conference League
0-3

Întâlniri directe Stenhousemuir - Motherwell

Stenhousemuir 0Egal 0Motherwell 1
Î
Stenhousemuir - Motherwell19.07.2025 · pauză 0-1
0-1

V/E/Î din perspectiva Stenhousemuir. 0 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Stenhousemuir - Motherwell

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Stenhousemuir6.1515% fără marjă
X · Egal1.5061% fără marjă
2 · Motherwell3.8024% fără marjă

Analiza de dinainte de meci

Stenhousemuir - Motherwell s-a jucat duminică, 16 august, în Cupa Ligii (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Stenhousemuir n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: două victorii și trei egaluri. A marcat 7 goluri și a primit 4. În ultimele 5 meciuri, Motherwell n-a pierdut niciunul (trei victorii și două egaluri). Golaveraj: 8-2.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Stenhousemuir - Motherwell 0-1, pe 19 iulie 2025.

Casele o dau favorită pe Motherwell, la 3.80, cu egalul la 1.50. Fără marja caselor, asta înseamnă 24% șanse de victorie.

Modelul nostru estimează un meci cu puține goluri: 0,9 pentru Stenhousemuir și 1,2 pentru Motherwell. Scorul cel mai probabil e 0-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 28% la victorie, față de 15%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2: 72% în model, adică o cotă corectă de 1.39. Sub 2.5 goluri: 65% în model, adică o cotă corectă de 1.54. Nu marchează ambele (NG): 59% în model, adică o cotă corectă de 1.69. Scorul cel mai probabil: 0-1.

Probabilități Stenhousemuir - Motherwell

Goluri estimate: 0,90 Stenhousemuir și 1,20 Motherwell, total 2,10. 1X2 în model: 28% · 29% · 43%. Peste 2,5: 35% (cotă corectă 2.86). GG: 41% (cotă corectă 2.44). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

12%0
26%1
27%2
19%3
10%4
6%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 65% · peste 2,5: 35% (verde).

Scoruri probabile

0-114,7%1-113,2%0-012,2%1-011,0%0-28,8%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 29%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-0
Pauză0-0
Cornere9-8
Cartonașe galbene4-3
Goluri estimate~2,1
Scor probabil0-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Stenhousemuir - Motherwell?

S-a jucat duminică, 16 august, ora 16:00 (ora României) și s-a terminat 0-0.

În ce competiție s-a jucat Stenhousemuir - Motherwell?

În Cupa Ligii (Scotia).

Unde s-a jucat Stenhousemuir - Motherwell?

Pe Ochilview Park, în Stenhousemuir, duminică, 16 august, ora 16:00 (ora României).

Cine era favorită în Stenhousemuir - Motherwell?

Motherwell pleca favorită, la cota 3.80. Meciul s-a terminat 0-0.

Câte goluri s-au marcat în Stenhousemuir - Motherwell?

Niciunul: meciul s-a terminat 0-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,1.