Duminică18 octombrie
Live 107 Pune pont

PoloniaPolonia · III Liga - Gr.3

Stal Brzeg - Sparta Katowice

Statistici și rezultat final · vineri, 14 august

PoloniaIII Liga - Gr.3 · Polonia Final
Stal Brzeg
EVEVV
Final1-1Pauză 0-1
Sparta Katowice
EVÎEÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Stal Brzeg 34%Egal 26%Sparta Katowice 40%

Stal Brzeg 1-1 Sparta Katowice: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Stal Brzeg 1-1 Sparta Katowice (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 21% pentru egalul, iar cotele fără marjă 26%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,2 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 37%), iar GG a ieșit (61%). Scorul exact 1-1 avea 9,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 15 cornere (9-6) și 5 cartonașe galbene (1-4).

Stal Brzegîn meciSparta Katowice
9
Cornere
6
1
Cartonașe galbene
4

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Stal Brzeg vs Sparta Katowice

Stal Brzeg marchează 3,8 goluri pe meci și primește 0,6. Sparta Katowice marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,4.

~3,2goluri estimate
63%peste 2,5 goluri
61%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
Stal Brzegultimele 5Sparta Katowice
2,20
Puncte / meci
1,00
3,8
Goluri marcate / meci
1,0
0,6
Goluri primite / meci
1,4
3
Victorii
1
60%
Peste 2,5 goluri
40%
60%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Stal Brzeg și ultimele 5 Sparta Katowice, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Stal Brzeg3-2-0

E
Stal Brzeg - Sparta Katowice14.08.26 · III Liga - Gr.3
1-1
V
Stal Brzeg - Sleza Wroclaw07.08.26 · III Liga - Gr.3
5-1
E
Stal Brzeg - LKS Goczalkowice31.07.26 · III Liga - Gr.3
1-1
V
Stal Brzeg - Start Namysłów30.05.26 · 4. Liga opolska
3-0
V
LZS Starościn - Stal Brzeg24.05.26 · 4. Liga opolska
0-9

Sparta Katowice1-2-2

E
Stal Brzeg - Sparta Katowice14.08.26 · III Liga - Gr.3
1-1
V
Sparta Katowice - Stilon Gorzow Wlkp08.08.26 · III Liga - Gr.3
2-1
Î
Zaglebie Lubin II - Sparta Katowice01.08.26 · III Liga - Gr.3
1-0
E
GKS Tychy - Sparta Katowice08.07.26 · Amicale intercluburi
2-2
Î
Sparta Katowice - Gornik Zabrze II27.05.26 · Puchar Polski Śląski ZPN
0-2

Întâlniri directe Stal Brzeg - Sparta Katowice

Stal Brzeg 0Egal 1Sparta Katowice 0
E
Stal Brzeg - Sparta Katowice14.08.2026 · pauză 0-1
1-1

V/E/Î din perspectiva Stal Brzeg. 0 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Stal Brzeg - Sparta Katowice

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Stal Brzeg2.7534% fără marjă
X · Egal3.5526% fără marjă
2 · Sparta Katowice2.3040% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.55
X2 1.39
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.16
Sub 2.5 2.27
Peste 2.5 1.56

Ambele marchează

GG Da 1.49
GG Nu 2.45

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.53
Pauză peste 1.5 2.35

Analiza de dinainte de meci

Stal Brzeg - Sparta Katowice s-a jucat vineri, 14 august, în III Liga - Gr.3 (Polonia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Stal Brzeg n-a pierdut niciunul (trei victorii și două egaluri). Golaveraj: 19-3. Sparta Katowice vine cu o victorie, două egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 7.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Stal Brzeg - Sparta Katowice 1-1, pe 14 august 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.75 pentru gazde, 2.30 pentru oaspeți și 3.55 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.56, iar GG la 1.49.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 2,0 pentru Stal Brzeg și 1,2 pentru Sparta Katowice. Scorul cel mai probabil e 2-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 56% la victorie, față de 34%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Stal Brzeg, modelul calculează 56%. Cota de 2.75 e peste cea corectă (1.79). Peste 2.5 goluri are 63% în model, iar 1.56 e aproape de cota corectă (1.59). Ambele marchează (GG): 61% în model, cota corectă ar fi 1.64. La 1.49, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități Stal Brzeg - Sparta Katowice

Goluri estimate: 2,03 Stal Brzeg și 1,21 Sparta Katowice, total 3,24. 1X2 în model: 56% · 21% · 23%. Peste 2,5: 63% (cotă corectă 1.59). GG: 61% (cotă corectă 1.64). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
13%1
20%2
22%3
18%4
23%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 37% · peste 2,5: 63% (verde).

Scoruri probabile

2-19,8%1-19,6%2-08,1%1-08,0%3-16,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză0-1
Cornere9-6
Cartonașe galbene1-4
Favorită la startSparta Katowice · 2.30
Goluri estimate~3,2
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Stal Brzeg - Sparta Katowice?

S-a jucat vineri, 14 august, ora 19:00 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Stal Brzeg - Sparta Katowice?

În III Liga - Gr.3 (Polonia).

Unde s-a jucat Stal Brzeg - Sparta Katowice?

Pe Stadion MOSiR, în Brzeg, vineri, 14 august, ora 19:00 (ora României).

Cine era favorită în Stal Brzeg - Sparta Katowice?

Niciuna clar: cotele erau 2.75 la gazde și 2.30 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Stal Brzeg - Sparta Katowice?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,2.

Alte meciuri din III Liga - Gr.3

Toată liga →