Duminică18 octombrie
Live 150 Pune pont

NorvegiaNorvegia · 1.Division

Stabaek - Lyn FK

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

Norvegia1.Division · Norvegia Final
Stabaek
VVVVÎ
Final4-3Pauză 1-2
Lyn FK
VEVÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Stabaek 61%Egal 20%Lyn FK 20%

Stabaek 4-3 Lyn FK: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Stabaek 4-3 Lyn FK (pauză 1-2). Înainte de start, modelul dădea 61% pentru victoria lui Stabaek, iar cotele fără marjă 61%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 7 goluri, față de 4,0 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 76%), iar GG a ieșit (71%). Scorul exact 4-3 avea 1,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 19 cornere (13-6) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Stabaekîn meciLyn FK
13
Cornere
6
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Stabaek vs Lyn FK

Stabaek marchează 3,0 goluri pe meci și primește 0,6. Lyn FK marchează 2,6 goluri pe meci și primește 2,4. La Lyn FK, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 6 întâlniri directe: Stabaek 3, egal 1, Lyn FK 2.

~4,0goluri estimate
76%peste 2,5 goluri
71%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
Stabaekultimele 5Lyn FK
2,40
Puncte / meci
1,40
3,0
Goluri marcate / meci
2,6
0,6
Goluri primite / meci
2,4
4
Victorii
2
40%
Peste 2,5 goluri
80%
20%
Ambele marchează
100%
3
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Stabaek și ultimele 5 Lyn FK, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Stabaek4-0-1

V
Raufoss - Stabaek02.08.26 · 1.Division
0-2
V
Stabaek - Hodd27.07.26 · 1.Division
6-0
V
Ranheim - Stabaek03.07.26 · 1.Division
2-5
V
Stabaek - Bryne27.06.26 · 1.Division
2-0
Î
Strommen - Stabaek21.06.26 · 1.Division
1-0

Lyn FK2-1-2

V
Lyn FK - Sogndal02.08.26 · 1.Division
3-2
E
Stromsgodset - Lyn FK25.07.26 · 1.Division
1-1
V
Lyn FK - Asane02.07.26 · 1.Division
6-2
Î
Lyn FK - Hodd27.06.26 · 1.Division
1-4
Î
Ranheim - Lyn FK19.06.26 · 1.Division
3-2

Întâlniri directe Stabaek - Lyn FK

Stabaek 3Egal 1Lyn FK 2
V
Lyn FK - Stabaek01.05.2026 · pauză 0-3
0-4
Î
Stabaek - Lyn FK02.11.2025 · pauză 0-2
1-5
V
Stabaek - Lyn FK19.07.2025
2-0
V
Lyn FK - Stabaek06.04.2025 · pauză 0-0
0-1
Î
Lyn FK - Stabaek04.08.2024 · pauză 4-0
7-1
E
Stabaek - Lyn FK16.05.2024 · pauză 0-1
2-2

V/E/Î din perspectiva Stabaek. 4 din 6 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Stabaek - Lyn FK

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Stabaek1.5261% fără marjă
X · Egal4.7020% fără marjă
2 · Lyn FK4.7020% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.11
X2 2.65
12 1.13

Goluri

Peste 1.5 1.07
Sub 2.5 3.25
Peste 2.5 1.30

Ambele marchează

GG Da 1.46
GG Nu 2.55

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.88
Pauză peste 1.5 1.82

Cornere

Sub 9.5 2.62
Peste 9.5 1.43

Analiza de dinainte de meci

Stabaek - Lyn FK s-a jucat sâmbătă, 8 august, în 1.Division (Norvegia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Stabaek vine cu patru victorii și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 15 goluri și a primit 3. În ultimele 5 meciuri, Lyn FK are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 13-12. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 6 întâlniri directe, Stabaek a câștigat de 3 ori, Lyn FK de 2 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 4,2 goluri în medie. Ultima: Lyn FK - Stabaek 0-4, pe 1 mai 2026.

Casele o dau favorită pe Stabaek, la 1.52, cu egalul la 4.70. Fără marja caselor, asta înseamnă 61% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.30, iar GG la 1.46.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 2,5 pentru Stabaek și 1,5 pentru Lyn FK. Scorul cel mai probabil e 2-1.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Stabaek are 61% în model, dar la 1.52 plătește sub cota corectă de 1.64. Peste 2.5 goluri: 76% în model, cota corectă ar fi 1.32. Cota 1.30 e cam la nivelul ăsta. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 71%. Cota de 1.46 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități Stabaek - Lyn FK

Goluri estimate: 2,54 Stabaek și 1,46 Lyn FK, total 4,00. 1X2 în model: 61% · 18% · 21%. Peste 2,5: 76% (cotă corectă 1.32). GG: 71% (cotă corectă 1.41). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
7%1
15%2
20%3
19%4
37%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 24% · peste 2,5: 76% (verde).

Scoruri probabile

2-18,6%3-17,3%1-16,8%2-26,3%2-05,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Lyn FK. Lyn FK a primit 12 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,3 goluri, după cote 3,7. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final4-3
Pauză1-2
Cornere13-6
Cartonașe galbene1-2
Favorită la startStabaek · 1.52
Goluri estimate~4,0
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Stabaek - Lyn FK?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 4-3.

În ce competiție s-a jucat Stabaek - Lyn FK?

În 1.Division (Norvegia).

Cine era favorită în Stabaek - Lyn FK?

Stabaek pleca favorită, la cota 1.52. Meciul s-a terminat 4-3.

Câte goluri s-au marcat în Stabaek - Lyn FK?

7 goluri, scor final 4-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 4,0.

Alte meciuri din 1.Division

Toată liga →