Duminică18 octombrie
Live 150 Pune pont

ScotiaScotia · Cupa Ligii

St. Mirren - Dunfermline Athletic

Statistici și rezultat final · duminică, 26 iulie

ScotiaCupa Ligii · Scotia Final
St. Mirren
VVVVV
Final0-1Pauză 0-0
Șanse înainte de meci, după cote
St. Mirren 22%Egal 63%Dunfermline Athletic 15%

St. Mirren 0-1 Dunfermline Athletic: statisticile meciului

Meciul s-a terminat St. Mirren 0-1 Dunfermline Athletic (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 34% pentru victoria lui Dunfermline Athletic, iar cotele fără marjă 15%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-a marcat 1 gol, față de 3,6 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 31%), iar GG n-a ieșit (NG avea 31%). Scorul exact 0-1 avea 4,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 13 cornere (8-5) și 6 cartonașe galbene (2-4).

St. Mirrenîn meciDunfermline Athletic
8
Cornere
5
2
Cartonașe galbene
4

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici St. Mirren vs Dunfermline Athletic

St. Mirren marchează 3,4 goluri pe meci și primește 1,0. Dunfermline Athletic marchează 2,8 goluri pe meci și primește 1,0. La Dunfermline Athletic, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,6goluri estimate
69%peste 2,5 goluri
69%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
St. Mirrenultimele 5Dunfermline Athletic
3,00
Puncte / meci
2,40
3,4
Goluri marcate / meci
2,8
1,0
Goluri primite / meci
1,0
5
Victorii
4
80%
Peste 2,5 goluri
100%
40%
Ambele marchează
40%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri St. Mirren și ultimele 5 Dunfermline Athletic, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

St. Mirren5-0-0

V
St. Mirren - East Kilbride21.07.26 · Cupa Ligii
4-3
V
Cove Rangers - St. Mirren18.07.26 · Cupa Ligii
0-4
V
Dumbarton - St. Mirren11.07.26 · Cupa Ligii
0-4
V
Arbroath - St. Mirren27.06.26 · Amicale intercluburi
2-4
V
St. Mirren - Partick Thistle25.05.26 · Premiership
1-0

Dunfermline Athletic4-0-1

V
Dunfermline Athletic - Cove Rangers21.07.26 · Cupa Ligii
5-0
V
Dunfermline Athletic - Dumbarton14.07.26 · Cupa Ligii
4-1
Î
East Kilbride - Dunfermline Athletic11.07.26 · Cupa Ligii
3-0
V
Kelty Hearts - Dunfermline Athletic04.07.26 · Amicale intercluburi
0-3
V
Clyde - Dunfermline Athletic27.06.26 · Amicale intercluburi
1-2

Întâlniri directe St. Mirren - Dunfermline Athletic

St. Mirren 1Egal 0Dunfermline Athletic 0

V/E/Î din perspectiva St. Mirren. 0 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi St. Mirren - Dunfermline Athletic

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · St. Mirren4.2022% fără marjă
X · Egal1.4563% fără marjă
2 · Dunfermline Athletic6.2515% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.22
X2 1.92
12 1.22

Goluri

Peste 1.5 1.14
Sub 2.5 2.27
Peste 2.5 1.55

Ambele marchează

GG Da 1.55
GG Nu 2.30

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.55
Pauză peste 1.5 2.25

Analiza de dinainte de meci

St. Mirren - Dunfermline Athletic s-a jucat duminică, 26 iulie, în Cupa Ligii (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, St. Mirren n-a pierdut niciunul (cinci victorii). Golaveraj: 17-5. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Dunfermline Athletic vine cu patru victorii și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 14 goluri și a primit 5. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Dunfermline Athletic - St. Mirren 0-1, pe 6 iulie 2024.

Casele văd un meci echilibrat: 4.20 pentru gazde, 6.25 pentru oaspeți și 1.45 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.55, iar GG la 1.55.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,9 pentru St. Mirren și 1,7 pentru Dunfermline Athletic. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 44% la victorie, față de 22%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: St. Mirren are 44%, Dunfermline Athletic 34%. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 69%. Cota de 1.55 e peste cea corectă (1.45). Ambele marchează (GG) merită privit: 69% în model, iar 1.55 plătește peste cota corectă de 1.45. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități St. Mirren - Dunfermline Athletic

Goluri estimate: 1,91 St. Mirren și 1,68 Dunfermline Athletic, total 3,59. 1X2 în model: 44% · 22% · 34%. Peste 2,5: 69% (cotă corectă 1.45). GG: 69% (cotă corectă 1.45). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
10%1
18%2
21%3
19%4
29%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 31% · peste 2,5: 69% (verde).

Scoruri probabile

1-18,9%2-18,5%1-27,4%2-27,1%3-15,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,1 goluri, după cote 3,1. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-1
Pauză0-0
Cornere8-5
Cartonașe galbene2-4
Goluri estimate~3,6
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat St. Mirren - Dunfermline Athletic?

S-a jucat duminică, 26 iulie, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 0-1.

În ce competiție s-a jucat St. Mirren - Dunfermline Athletic?

În Cupa Ligii (Scotia).

Cine era favorită în St. Mirren - Dunfermline Athletic?

Niciuna clar: cotele erau 4.20 la gazde și 6.25 la oaspeți. Meciul s-a terminat 0-1.

Câte goluri s-au marcat în St. Mirren - Dunfermline Athletic?

Un gol, scor final 0-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,6.