Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

International cluburi · Amicale intercluburi

Sporting Charleroi - Rayo Vallecano

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 1 august

Amicale intercluburi Final
Sporting Charleroi
EÎVEÎ
Final2-3Pauză 0-1
Rayo Vallecano
EÎÎVV
Șanse înainte de meci, după cote
Sporting Charleroi 29%Egal 28%Rayo Vallecano 44%

Sporting Charleroi 2-3 Rayo Vallecano: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Sporting Charleroi 2-3 Rayo Vallecano (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 43% pentru victoria lui Rayo Vallecano, iar cotele fără marjă 44%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 5 goluri, față de 2,5 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 46%), iar GG a ieșit (51%). Scorul exact 2-3 avea 2,3% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (7-1) și 7 cartonașe galbene (3-4).

Sporting Charleroiîn meciRayo Vallecano
7
Cornere
1
3
Cartonașe galbene
4

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Sporting Charleroi vs Rayo Vallecano

Sporting Charleroi marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,4. Rayo Vallecano marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,0.

~2,5goluri estimate
46%peste 2,5 goluri
51%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Sporting Charleroiultimele 5Rayo Vallecano
1,00
Puncte / meci
1,40
1,2
Goluri marcate / meci
1,2
1,4
Goluri primite / meci
1,0
1
Victorii
2
40%
Peste 2,5 goluri
40%
60%
Ambele marchează
60%

Ultimele 5 meciuri Sporting Charleroi și ultimele 5 Rayo Vallecano, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Sporting Charleroi1-2-2

E
Lens - Sporting Charleroi25.07.26 · Amicale intercluburi
2-2
Î
Feyenoord Rotterdam - Sporting Charleroi17.07.26 · Amicale intercluburi
3-1
V
Standard Liege - Sporting Charleroi23.05.26 · Pro League
0-2
E
Sporting Charleroi - Leuven19.05.26 · Pro League
1-1
Î
Sporting Charleroi - Westerlo16.05.26 · Pro League
0-1

Rayo Vallecano2-1-2

E
Feyenoord Rotterdam - Rayo Vallecano26.07.26 · Amicale intercluburi
1-1
Î
Hearts - Rayo Vallecano17.07.26 · Amicale intercluburi
2-1
Î
Crystal Palace - Rayo Vallecano27.05.26 · Uefa Europa Conference League
1-0
V
Alaves - Rayo Vallecano23.05.26 · LaLiga
1-2
V
Rayo Vallecano - Villarreal17.05.26 · LaLiga
2-0

Ponturi Sporting Charleroi - Rayo Vallecano

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Sporting Charleroi3.2029% fără marjă
X · Egal3.3028% fără marjă
2 · Rayo Vallecano2.1044% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.49
X2 1.37
12 1.29

Goluri

Peste 1.5 1.26
Sub 2.5 1.80
Peste 2.5 1.90

Ambele marchează

GG Da 1.71
GG Nu 2.02

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.38
Pauză peste 1.5 2.67

Analiza de dinainte de meci

Sporting Charleroi - Rayo Vallecano s-a jucat sâmbătă, 1 august, în Amicale intercluburi. Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Sporting Charleroi vine cu o victorie, două egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 7. În ultimele 5 meciuri, Rayo Vallecano are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 6-5.

Casele o dau favorită pe Rayo Vallecano, la 2.10, cu egalul la 3.30. Fără marja caselor, asta înseamnă 44% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.90, iar GG la 1.71.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,1 pentru Sporting Charleroi și 1,4 pentru Rayo Vallecano. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2 are 70% în model, iar 1.37 e aproape de cota corectă (1.43). Peste 1.5 goluri: 72% în model, cota corectă ar fi 1.39. La 1.26, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Sporting Charleroi - Rayo Vallecano

Goluri estimate: 1,12 Sporting Charleroi și 1,39 Rayo Vallecano, total 2,51. 1X2 în model: 30% · 27% · 43%. Peste 2,5: 46% (cotă corectă 2.17). GG: 51% (cotă corectă 1.96). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

8%0
20%1
26%2
21%3
14%4
11%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 54% · peste 2,5: 46% (verde).

Scoruri probabile

1-112,7%0-111,3%1-09,1%1-28,8%0-08,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-3
Pauză0-1
Cornere7-1
Cartonașe galbene3-4
Favorită la startRayo Vallecano · 2.10
Goluri estimate~2,5
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Sporting Charleroi - Rayo Vallecano?

S-a jucat sâmbătă, 1 august, ora 20:00 (ora României) și s-a terminat 2-3.

În ce competiție s-a jucat Sporting Charleroi - Rayo Vallecano?

În Amicale intercluburi.

Unde s-a jucat Sporting Charleroi - Rayo Vallecano?

Pe Stadionul Pays de Charleroi, sâmbătă, 1 august, ora 20:00 (ora României).

Cine era favorită în Sporting Charleroi - Rayo Vallecano?

Rayo Vallecano pleca favorită, la cota 2.10. Meciul s-a terminat 2-3.

Câte goluri s-au marcat în Sporting Charleroi - Rayo Vallecano?

5 goluri, scor final 2-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,5.

Alte meciuri din Amicale intercluburi

Toată liga →