Duminică18 octombrie
Live 148 Pune pont

NorvegiaNorvegia · 1.Division

Sogndal - Ranheim

Statistici și rezultat final · duminică, 26 iulie

Norvegia1.Division · Norvegia Final
Sogndal
ÎVÎÎV
Final3-2Pauză 1-0
Ranheim
ÎÎVÎE
Șanse înainte de meci, după cote
Sogndal 45%Egal 24%Ranheim 31%

Sogndal 3-2 Ranheim: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Sogndal 3-2 Ranheim (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 46% pentru victoria lui Sogndal, iar cotele fără marjă 45%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 5 goluri, față de 4,5 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 83%), iar GG a ieșit (80%). Scorul exact 3-2 avea 5,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 17 cornere (7-10) și 2 cartonașe galbene (2-0).

Sogndalîn meciRanheim
7
Cornere
10
2
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Sogndal vs Ranheim

Sogndal marchează 2,2 goluri pe meci și primește 3,2. Ranheim marchează 1,6 goluri pe meci și primește 3,2. La Sogndal, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 4 întâlniri directe: Sogndal 1, egal 0, Ranheim 3.

~4,5goluri estimate
83%peste 2,5 goluri
80%ambele marchează
2-2scorul cel mai probabil
Sogndalultimele 5Ranheim
1,20
Puncte / meci
0,80
2,2
Goluri marcate / meci
1,6
3,2
Goluri primite / meci
3,2
2
Victorii
1
100%
Peste 2,5 goluri
100%
100%
Ambele marchează
80%
1
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Sogndal și ultimele 5 Ranheim, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Sogndal2-0-3

Î
Kongsvinger - Sogndal03.07.26 · 1.Division
5-1
V
Sogndal - Egersund27.06.26 · 1.Division
4-2
Î
Raufoss - Sogndal21.06.26 · 1.Division
3-1
Î
Sogndal - Moss14.06.26 · 1.Division
2-4
V
Strommen - Sogndal31.05.26 · 1.Division
2-3

Ranheim1-1-3

Î
Ranheim - Stabaek03.07.26 · 1.Division
2-5
Î
Asane - Ranheim27.06.26 · 1.Division
3-0
V
Ranheim - Lyn FK19.06.26 · 1.Division
3-2
Î
Haugesund - Ranheim14.06.26 · 1.Division
4-1
E
Ranheim - Strommen07.06.26 · 1.Division
2-2

Întâlniri directe Sogndal - Ranheim

Sogndal 1Egal 0Ranheim 3
Î
Sogndal - Ranheim08.11.2025 · pauză 0-0
0-3
V
Ranheim - Sogndal21.04.2025 · pauză 0-2
1-2
Î
Sogndal - Ranheim25.08.2024 · pauză 0-1
0-2
Î
Ranheim - Sogndal20.07.2024 · pauză 1-0
3-0

V/E/Î din perspectiva Sogndal. 3 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Sogndal - Ranheim

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Sogndal2.0545% fără marjă
X · Egal3.9024% fără marjă
2 · Ranheim2.9531% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.38
X2 1.62
12 1.22

Goluri

Peste 1.5 1.05
Sub 2.5 3.55
Peste 2.5 1.25

Ambele marchează

GG Da 1.26
GG Nu 3.50

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.97
Pauză peste 1.5 1.74

Cornere

Sub 9.5 2.67
Peste 9.5 1.42

Analiza de dinainte de meci

Sogndal - Ranheim s-a jucat duminică, 26 iulie, în 1.Division (Norvegia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Sogndal vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 11 goluri și a primit 16. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Ranheim are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 8-16. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 4 întâlniri directe, Sogndal a câștigat o dată, Ranheim de 3 ori. Ultima: Sogndal - Ranheim 0-3, pe 8 noiembrie 2025.

Casele o dau favorită pe Sogndal, la 2.05, cu egalul la 3.90. Fără marja caselor, asta înseamnă 45% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.25, iar GG la 1.26.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 2,4 pentru Sogndal și 2,1 pentru Ranheim. Scorul cel mai probabil e 2-2.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Sogndal are 46%, Ranheim 35%. Peste 2.5 goluri: 83% în model, cota corectă ar fi 1.20. Cota 1.25 e cam la nivelul ăsta. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 80%. Cota de 1.26 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 2-2.

Probabilități Sogndal - Ranheim

Goluri estimate: 2,40 Sogndal și 2,08 Ranheim, total 4,48. 1X2 în model: 46% · 19% · 35%. Peste 2,5: 83% (cotă corectă 1.20). GG: 80% (cotă corectă 1.25). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

1%0
5%1
11%2
17%3
19%4
47%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 17% · peste 2,5: 83% (verde).

Scoruri probabile

2-27,1%2-16,8%1-25,9%1-15,7%3-25,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Sogndal. Sogndal a primit 16 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Ranheim. Ranheim a primit 16 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 5,1 goluri, după cote 3,9. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 2,8 goluri, iar modelul estimează acum 4,5.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-2
Pauză1-0
Cornere7-10
Cartonașe galbene2-0
Favorită la startSogndal · 2.05
Goluri estimate~4,5
Scor probabil2-2

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Sogndal - Ranheim?

S-a jucat duminică, 26 iulie, ora 18:00 (ora României) și s-a terminat 3-2.

În ce competiție s-a jucat Sogndal - Ranheim?

În 1.Division (Norvegia).

Unde s-a jucat Sogndal - Ranheim?

Pe Fosshaugane Campus, în Sogndal, duminică, 26 iulie, ora 18:00 (ora României).

Cine era favorită în Sogndal - Ranheim?

Sogndal pleca favorită, la cota 2.05. Meciul s-a terminat 3-2.

Câte goluri s-au marcat în Sogndal - Ranheim?

5 goluri, scor final 3-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 4,5.

Alte meciuri din 1.Division

Toată liga →