Skelleftea FF – Kubikenborgs IF
Ultimele 5 / 5: Skelleftea FF marchează 1.2 și primește 2.2. Kubikenborgs IF 2.8 / 0.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 23% · Egal 24% · Oaspete 53%
Goluri / meci
1.2 + 2.8
Peste 2.5
1.51 · forma 80% / 60%
GG
Da 1.55 · Nu 2.30
Analiză Skelleftea FF – Kubikenborgs IF
Skelleftea FF o primește pe Kubikenborgs IF sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Division 2 (Suedia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Skelleftea FF are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 11 goluri primite (1,2 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Kubikenborgs IF are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 4 goluri primite (2,8 marcate și 0,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Kubikenborgs IF stă mai bine, cu o diferență de 1,80 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Skelleftea FF a câștigat 2, Kubikenborgs IF a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 01.08.2026, s-a terminat Kubikenborgs IF 1–2 Skelleftea FF.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.90 / 3.80 / 1.68. După ce scoatem marja (aproximativ 11,5% pe piața asta), rămân 23% pentru Skelleftea FF, 24% pentru egal și 53% pentru Kubikenborgs IF. Favorită e Kubikenborgs IF. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.51 și sub 2.5 la 2.32, adică 61% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.55 și Nu la 2.30.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 2,50) și cele deduse din cote (1,21 – 1,93) și ajunge la 1,10 goluri estimate pentru Skelleftea FF și 2,21 pentru Kubikenborgs IF, adică 3,31 în total. Cu aceste valori, Skelleftea FF câștigă în 18% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Kubikenborgs IF câștigă în 62%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 9,8%.
| Indicator | Skelleftea FF | Kubikenborgs IF |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-0-4 | 4-0-1 |
| Puncte / meci | 0,60 | 2,40 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 14 (2,8) |
| Goluri primite (medie) | 11 (2,2) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 80% | 60% |
| % GG | 60% | 40% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 2 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,10 | 2,21 |
| Șanse de victorie (model) | 18% | 62% |
Goluri estimate
1,10 – 2,21 · total 3,31
1X2 model
18% · 20% · 62%
Peste 2.5 model
64% · cotă corectă 1.56
GG model
59% · cotă corectă 1.69
Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute
| Skelleftea . ↓ / Kubikenborg. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,7 | 8,1 | 8,9 | 6,6 | 3,6 | 1,6 |
| 1 | 4,0 | 8,9 | 9,8 | 7,2 | 4,0 | 1,8 |
| 2 | 2,2 | 4,9 | 5,4 | 4,0 | 2,2 | 1,0 |
| 3 | 0,8 | 1,8 | 2,0 | 1,5 | 0,8 | 0,4 |
| 4 | 0,2 | 0,5 | 0,5 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Skelleftea FF, coloane = goluri Kubikenborgs IF.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Skelleftea FF. Skelleftea FF primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Kubikenborgs IF are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.68 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.51 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.55 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–2 (9,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 01.08.26 | Kubikenborgs IF – Skelleftea FF | 1–1 | 1–2 |
| 18.10.25 | Skelleftea FF – Kubikenborgs IF | 0–0 | 0–0 |
| 02.08.25 | Kubikenborgs IF – Skelleftea FF | 1–2 | 1–5 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Skelleftea FF – Kubikenborgs IF?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Skelleftea FF – Kubikenborgs IF?
Meciul face parte din Division 2 (Suedia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Skelleftea FF – Kubikenborgs IF?
Cotele 1X2 sunt 3.90 / 3.80 / 1.68. Fără marjă, asta înseamnă 23% pentru Skelleftea FF, 24% egal și 53% pentru Kubikenborgs IF, cu Kubikenborgs IF favorită la cota 1.68.
Câte goluri se așteaptă în Skelleftea FF – Kubikenborgs IF?
Modelul nostru estimează 3,31 goluri (1,10 pentru Skelleftea FF, 2,21 pentru Kubikenborgs IF). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor este 1–2.