SK Krumvir – FK Kozlovice
Ultimele 5 / 5: SK Krumvir marchează 1.4 și primește 2.0. FK Kozlovice 2.2 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 28% · Egal 23% · Oaspete 48%
Goluri / meci
1.4 + 2.2
Peste 2.5
1.47 · forma 60% / 60%
GG
Da 1.48 · Nu 2.47
Analiză SK Krumvir – FK Kozlovice
SK Krumvir o primește pe FK Kozlovice sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30 (ora României), în Divize E (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
SK Krumvir are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 10 goluri primite (1,4 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. FK Kozlovice are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 9 goluri primite (2,2 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.20 / 3.85 / 1.87. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 28% pentru SK Krumvir, 23% pentru egal și 48% pentru FK Kozlovice. Favorită e FK Kozlovice. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.47 și sub 2.5 la 2.42, adică 62% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.48 și Nu la 2.47.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 2,10) și cele deduse din cote (1,37 – 1,84) și ajunge la 1,48 goluri estimate pentru SK Krumvir și 1,97 pentru FK Kozlovice, adică 3,45 în total. Cu aceste valori, SK Krumvir câștigă în 29% din cazuri, egalul iese în 22%, iar FK Kozlovice câștigă în 49%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,3%.
| Indicator | SK Krumvir | FK Kozlovice |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 11 (2,2) |
| Goluri primite (medie) | 10 (2,0) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 40% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 1,48 | 1,97 |
| Șanse de victorie (model) | 29% | 49% |
Goluri estimate
1,48 – 1,97 · total 3,45
1X2 model
29% · 22% · 49%
Peste 2.5 model
67% · cotă corectă 1.49
GG model
66% · cotă corectă 1.52
Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute
| SK Krumvir ↓ / FK Kozlovice → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,2 | 6,3 | 6,2 | 4,0 | 2,0 | 0,8 |
| 1 | 4,7 | 9,3 | 9,1 | 6,0 | 2,9 | 1,2 |
| 2 | 3,5 | 6,8 | 6,7 | 4,4 | 2,2 | 0,9 |
| 3 | 1,7 | 3,4 | 3,3 | 2,2 | 1,1 | 0,4 |
| 4 | 0,6 | 1,3 | 1,2 | 0,8 | 0,4 | 0,2 |
| 5 | 0,2 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri SK Krumvir, coloane = goluri FK Kozlovice.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: SK Krumvir. SK Krumvir primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: FK Kozlovice. FK Kozlovice primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 71% în model (cotă corectă 1.41), dar cota 1.26 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49), iar cota 1.47 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52), iar cota 1.48 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe SK Krumvir – FK Kozlovice?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă SK Krumvir – FK Kozlovice?
Meciul face parte din Divize E (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre SK Krumvir – FK Kozlovice?
Cotele 1X2 sunt 3.20 / 3.85 / 1.87. Fără marjă, asta înseamnă 28% pentru SK Krumvir, 23% egal și 48% pentru FK Kozlovice, cu FK Kozlovice favorită la cota 1.87.
Câte goluri se așteaptă în SK Krumvir – FK Kozlovice?
Modelul nostru estimează 3,45 goluri (1,48 pentru SK Krumvir, 1,97 pentru FK Kozlovice). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 1–1.