Duminică18 octombrie
Live 105 Pune pont

FinlandaFinlanda · Ykkosliiga

SJK Akatemia - Ekenas

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 25 iulie

FinlandaYkkosliiga · Finlanda Final
SJK Akatemia
EEEÎÎ
Final0-0Pauză 0-0
Ekenas
EÎÎÎE
Șanse înainte de meci, după cote
SJK Akatemia 37%Egal 27%Ekenas 36%

SJK Akatemia 0-0 Ekenas: statisticile meciului

Meciul s-a terminat SJK Akatemia 0-0 Ekenas (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 27% pentru egalul, iar cotele fără marjă 27%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 0 goluri, față de 2,4 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 56%), iar GG n-a ieșit (NG avea 51%). Scorul exact 0-0 avea 8,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 16 cornere (8-8) și 1 cartonașe galbene (0-1).

SJK Akatemiaîn meciEkenas
8
Cornere
8
0
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici SJK Akatemia vs Ekenas

SJK Akatemia marchează 0,6 goluri pe meci și primește 1,2. Ekenas marchează 0,4 goluri pe meci și primește 1,6. La SJK Akatemia, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 7 întâlniri directe: SJK Akatemia 1, egal 2, Ekenas 4.

~2,4goluri estimate
44%peste 2,5 goluri
49%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
SJK Akatemiaultimele 5Ekenas
0,60
Puncte / meci
0,40
0,6
Goluri marcate / meci
0,4
1,2
Goluri primite / meci
1,6
0
Victorii
0
20%
Peste 2,5 goluri
40%
40%
Ambele marchează
40%
1
Victorii în directe
4

Ultimele 5 meciuri SJK Akatemia și ultimele 5 Ekenas, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

SJK Akatemia0-3-2

E
SJK Akatemia - Ekenas25.07.26 · Ykkosliiga
0-0
E
KaPa - SJK Akatemia17.07.26 · Ykkosliiga
2-2
E
SJK Akatemia - MP Mikkeli11.07.26 · Ykkosliiga
1-1
Î
JaPS - SJK Akatemia03.07.26 · Ykkosliiga
1-0
Î
Klubi 04 - SJK Akatemia26.06.26 · Ykkosliiga
2-0

Ekenas0-2-3

E
SJK Akatemia - Ekenas25.07.26 · Ykkosliiga
0-0
Î
Ekenas - JaPS18.07.26 · Ykkosliiga
0-1
Î
Haka Valkeakoski - Ekenas11.07.26 · Ykkosliiga
3-1
Î
Ekenas - PK-3504.07.26 · Ykkosliiga
0-3
E
JIPPO - Ekenas27.06.26 · Ykkosliiga
1-1

Întâlniri directe SJK Akatemia - Ekenas

SJK Akatemia 1Egal 2Ekenas 4
E
SJK Akatemia - Ekenas25.07.2026 · pauză 0-0
0-0
Î
Ekenas - SJK Akatemia17.05.2026 · pauză 2-0
3-0
Î
Ekenas - SJK Akatemia14.02.2026 · pauză 1-2
3-2
V
Ekenas - SJK Akatemia18.08.2025 · pauză 1-0
2-3
Î
Ekenas - SJK Akatemia13.07.2025 · pauză 1-0
3-1
Î
SJK Akatemia - Ekenas21.05.2025 · pauză 0-0
0-1
E
SJK Akatemia - Ekenas08.02.2025 · pauză 0-1
1-1

V/E/Î din perspectiva SJK Akatemia. 4 din 7 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi SJK Akatemia - Ekenas

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · SJK Akatemia2.5037% fără marjă
X · Egal3.4027% fără marjă
2 · Ekenas2.5536% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.45
X2 1.41
12 1.28

Goluri

Peste 1.5 1.16
Sub 2.5 2.10
Peste 2.5 1.64

Ambele marchează

GG Da 1.53
GG Nu 2.32

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.50
Pauză peste 1.5 2.35

Cornere

Sub 9.5 2.10
Peste 9.5 1.66

Analiza de dinainte de meci

SJK Akatemia - Ekenas s-a jucat sâmbătă, 25 iulie, în Ykkosliiga (Finlanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

SJK Akatemia n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: trei egaluri și două înfrângeri. A marcat 3 goluri și a primit 6. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. Ekenas n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: două egaluri și trei înfrângeri. Golaveraj: 2-8.

În ultimele 7 întâlniri directe, SJK Akatemia a câștigat o dată, Ekenas de 4 ori, iar două meciuri s-au terminat egal. Ultima: SJK Akatemia - Ekenas 0-0, pe 25 iulie 2026.

La case, diferența e mică: SJK Akatemia are cota 2.50, Ekenas 2.55. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.64, iar GG la 1.53.

Modelul nostru estimează în jur de 2 goluri: 1,3 pentru SJK Akatemia și 1,1 pentru Ekenas. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: SJK Akatemia are 40%, Ekenas 33%. Sub 2.5 goluri merită privit: 56% în model, iar 2.10 plătește peste cota corectă de 1.79. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități SJK Akatemia - Ekenas

Goluri estimate: 1,29 SJK Akatemia și 1,13 Ekenas, total 2,42. 1X2 în model: 40% · 27% · 33%. Peste 2,5: 44% (cotă corectă 2.27). GG: 49% (cotă corectă 2.04). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

9%0
21%1
26%2
21%3
13%4
10%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 56% · peste 2,5: 44% (verde).

Scoruri probabile

1-113,0%1-011,5%0-110,0%0-08,9%2-18,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Ekenas. Ekenas a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Atac anemic: Ekenas. Ekenas a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 1,9 goluri, după cote 2,9. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,6% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-0
Pauză0-0
Cornere8-8
Cartonașe galbene0-1
Favorită la startSJK Akatemia · 2.50
Goluri estimate~2,4
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat SJK Akatemia - Ekenas?

S-a jucat sâmbătă, 25 iulie, ora 16:00 (ora României) și s-a terminat 0-0.

În ce competiție s-a jucat SJK Akatemia - Ekenas?

În Ykkosliiga (Finlanda).

Unde s-a jucat SJK Akatemia - Ekenas?

Pe OmaSP Stadion, în Seinäjoki, sâmbătă, 25 iulie, ora 16:00 (ora României).

Cine era favorită în SJK Akatemia - Ekenas?

Niciuna clar: cotele erau 2.50 la gazde și 2.55 la oaspeți. Meciul s-a terminat 0-0.

Câte goluri s-au marcat în SJK Akatemia - Ekenas?

Niciunul: meciul s-a terminat 0-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,4.

Alte meciuri din Ykkosliiga

Toată liga →