Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

ChinaChina · Cupa FA

Shanghai Shenhua - Qingdao Hainiu

Statistici și rezultat final · marți, 21 iulie

ChinaCupa FA · China Final
Shanghai Shenhua
ÎVVVE
Final4-1Pauză 4-1
Qingdao Hainiu
ÎÎEVE
Șanse înainte de meci, după cote
Shanghai Shenhua 87%Egal 8%Qingdao Hainiu 4%

Shanghai Shenhua 4-1 Qingdao Hainiu: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Shanghai Shenhua 4-1 Qingdao Hainiu (pauză 4-1). Înainte de start, modelul dădea 71% pentru victoria lui Shanghai Shenhua, iar cotele fără marjă 87%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 5 goluri, față de 3,9 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 75%), iar GG a ieșit (64%). Scorul exact 4-1 avea 5,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (5-3) și 1 cartonașe galbene (0-1).

Shanghai Shenhuaîn meciQingdao Hainiu
5
Cornere
3
0
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Shanghai Shenhua vs Qingdao Hainiu

Shanghai Shenhua marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,4. Qingdao Hainiu marchează 2,0 goluri pe meci și primește 2,6. La Qingdao Hainiu, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. În directe, Qingdao Hainiu nu a câștigat niciuna dintre ultimele 5 întâlniri.

~3,9goluri estimate
75%peste 2,5 goluri
64%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
Shanghai Shenhuaultimele 5Qingdao Hainiu
2,00
Puncte / meci
1,00
2,2
Goluri marcate / meci
2,0
1,4
Goluri primite / meci
2,6
3
Victorii
1
60%
Peste 2,5 goluri
80%
60%
Ambele marchează
100%
5
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Shanghai Shenhua și ultimele 5 Qingdao Hainiu, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Shanghai Shenhua3-1-1

Î
Shanghai Shenhua - Tianjin Jinmen Tiger18.07.26 · Super League
0-2
V
Shanghai Shenhua - Zhejiang Professional05.07.26 · Super League
3-2
V
Dalian Yingbo - Shanghai Shenhua28.06.26 · Super League
1-4
V0-2
E
Qingdao West Coast - Shanghai Shenhua30.05.26 · Super League
2-2

Qingdao Hainiu1-2-2

Î
Henan FC - Qingdao Hainiu17.07.26 · Super League
5-1
Î
Zhejiang Professional - Qingdao Hainiu14.07.26 · Super League
3-2
E
Qingdao Hainiu - Chengdu Rongcheng05.07.26 · Super League
1-1
V
Qingdao Hainiu - Yunnan Yukun26.06.26 · Super League
4-2
E
Wuxi Wuguo - Qingdao Hainiu20.06.26 · Cupa FA
2-2

Întâlniri directe Shanghai Shenhua - Qingdao Hainiu

Shanghai Shenhua 5Egal 0Qingdao Hainiu 0
V
Shanghai Shenhua - Qingdao Hainiu22.04.2026 · pauză 0-0
2-0
V
Qingdao Hainiu - Shanghai Shenhua23.08.2025 · pauză 0-0
0-2
V
Shanghai Shenhua - Qingdao Hainiu16.04.2025 · pauză 2-2
3-2
V
Qingdao Hainiu - Shanghai Shenhua28.09.2024 · pauză 0-1
0-1
V
Shanghai Shenhua - Qingdao Hainiu15.05.2024 · pauză 0-0
2-0

V/E/Î din perspectiva Shanghai Shenhua. 1 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Shanghai Shenhua - Qingdao Hainiu

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Shanghai Shenhua1.0587% fără marjă
X · Egal11.008% fără marjă
2 · Qingdao Hainiu21.004% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.01
X2 4.35
12 1.05

Goluri

Peste 1.5 1.05
Sub 2.5 3.20
Peste 2.5 1.26

Ambele marchează

GG Da 1.82
GG Nu 1.90

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.95
Pauză peste 1.5 1.76

Cornere

Sub 9.5 1.95
Peste 9.5 1.76

Analiza de dinainte de meci

Shanghai Shenhua - Qingdao Hainiu s-a jucat marți, 21 iulie, în Cupa FA (China). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Shanghai Shenhua are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 11-7. Qingdao Hainiu vine cu o victorie, două egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 10 goluri și a primit 13. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 5 întâlniri directe, Shanghai Shenhua a câștigat de 5 ori, Qingdao Hainiu niciodată. Ultima: Shanghai Shenhua - Qingdao Hainiu 2-0, pe 22 aprilie 2026.

Shanghai Shenhua pleacă favorită, la cota 1.05. Egalul e la 11.00, iar Qingdao Hainiu la 21.00. Fără marja caselor, asta înseamnă 87% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.26, iar GG la 1.82.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 2,8 pentru Shanghai Shenhua și 1,1 pentru Qingdao Hainiu. Scorul cel mai probabil e 2-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 71% la victorie, față de 87%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Shanghai Shenhua, modelul calculează 71%. Cota de 1.05 e sub cea corectă (1.41) și nu merită. Peste 2.5 goluri are 75% în model, dar la 1.26 plătește sub cota corectă de 1.33. Ambele marchează (GG): 64% în model, cota corectă ar fi 1.56. Casele dau 1.82, mai mult. Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități Shanghai Shenhua - Qingdao Hainiu

Goluri estimate: 2,77 Shanghai Shenhua și 1,14 Qingdao Hainiu, total 3,91. 1X2 în model: 71% · 16% · 13%. Peste 2,5: 75% (cotă corectă 1.33). GG: 64% (cotă corectă 1.56). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
8%1
15%2
20%3
20%4
35%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 25% · peste 2,5: 75% (verde).

Scoruri probabile

2-18,8%3-18,1%2-07,7%3-07,1%1-16,3%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Qingdao Hainiu. Qingdao Hainiu a primit 13 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 2,4 goluri, iar modelul estimează acum 3,9.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final4-1
Pauză4-1
Cornere5-3
Cartonașe galbene0-1
Favorită la startShanghai Shenhua · 1.05
Goluri estimate~3,9
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Shanghai Shenhua - Qingdao Hainiu?

S-a jucat marți, 21 iulie, ora 14:35 (ora României) și s-a terminat 4-1.

În ce competiție s-a jucat Shanghai Shenhua - Qingdao Hainiu?

În Cupa FA (China).

Unde s-a jucat Shanghai Shenhua - Qingdao Hainiu?

Pe Stadionul Shanghai, marți, 21 iulie, ora 14:35 (ora României).

Cine era favorită în Shanghai Shenhua - Qingdao Hainiu?

Shanghai Shenhua pleca favorită, la cota 1.05. Meciul s-a terminat 4-1.

Câte goluri s-au marcat în Shanghai Shenhua - Qingdao Hainiu?

5 goluri, scor final 4-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,9.