Duminică18 octombrie
Live 149 Pune pont

AngliaAnglia · National League Cup, Group B

Scunthorpe United - Stoke City U21

Statistici și rezultat final · marți, 18 august

AngliaNational League Cup, Group B · Anglia Final
Scunthorpe United
ÎEVÎV
Final4-0Pauză 1-0
Stoke City U21
EÎÎVV
Șanse înainte de meci, după cote
Scunthorpe United 60%Egal 21%Stoke City U21 19%

Scunthorpe United 4-0 Stoke City U21: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Scunthorpe United 4-0 Stoke City U21 (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 53% pentru victoria lui Scunthorpe United, iar cotele fără marjă 60%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 3,0 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 58%), iar GG n-a ieșit (NG avea 41%). Scorul exact 4-0 avea 2,3% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 6 cornere (1-5) și 7 cartonașe galbene (2-5).

Scunthorpe Unitedîn meciStoke City U21
1
Cornere
5
2
Cartonașe galbene
5

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Scunthorpe United vs Stoke City U21

Scunthorpe United marchează 1,8 goluri pe meci și primește 1,4. Stoke City U21 marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,2. La Scunthorpe United, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri.

~3,0goluri estimate
58%peste 2,5 goluri
59%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Scunthorpe Unitedultimele 5Stoke City U21
1,40
Puncte / meci
1,40
1,8
Goluri marcate / meci
1,0
1,4
Goluri primite / meci
1,2
2
Victorii
2
20%
Peste 2,5 goluri
40%
40%
Ambele marchează
40%

Ultimele 5 meciuri Scunthorpe United și ultimele 5 Stoke City U21, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Scunthorpe United2-1-2

Î
Southend United - Scunthorpe United15.08.26 · National League
1-0
E
Scunthorpe United - Yeovil Town08.08.26 · National League
1-1
V
North Ferriby - Scunthorpe United28.07.26 · Amicale intercluburi
3-6
Î
Buxton - Scunthorpe United21.07.26 · Amicale intercluburi
2-0
V
Appleby Frodingham FC - Scunthorpe United11.07.26 · Amicale intercluburi
0-2

Stoke City U212-1-2

E
Stoke City U21 - Leeds United U2114.08.26 · Premier League Cup U21
0-0
Î
Stoke City U21 - Peterborough United U2127.04.26 · Professional Development League
1-3
Î
Stoke City U21 - Aston Villa U2117.04.26 · Premier League 2
0-1
V
Stoke City U21 - Southampton U2112.04.26 · Premier League 2
1-0
V
Stoke City U21 - Fulham U2123.03.26 · Premier League 2
3-2

Ponturi Scunthorpe United - Stoke City U21

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Scunthorpe United1.5260% fără marjă
X · Egal4.4521% fără marjă
2 · Stoke City U214.7519% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.15
X2 2.17
12 1.18

Goluri

Peste 1.5 1.09
Sub 2.5 2.65
Peste 2.5 1.39

Ambele marchează

GG Da 1.48
GG Nu 2.47

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.72
Pauză peste 1.5 2.00

Analiza de dinainte de meci

Scunthorpe United - Stoke City U21 s-a jucat marți, 18 august, în National League Cup, Group B (Anglia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Scunthorpe United vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 9 goluri și a primit 7. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. În ultimele 5 meciuri, Stoke City U21 are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 5-6.

Casele o dau favorită pe Scunthorpe United, la 1.52, cu egalul la 4.45. Fără marja caselor, asta înseamnă 60% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.39, iar GG la 1.48.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,9 pentru Scunthorpe United și 1,2 pentru Stoke City U21. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 53% la victorie, față de 60%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Scunthorpe United are 53% în model, dar la 1.52 plătește sub cota corectă de 1.89. Peste 2.5 goluri: 58% în model, cota corectă ar fi 1.72. La 1.39, plătește prea puțin. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 59%. Cota de 1.48 e sub cea corectă (1.69) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Scunthorpe United - Stoke City U21

Goluri estimate: 1,85 Scunthorpe United și 1,19 Stoke City U21, total 3,04. 1X2 în model: 53% · 23% · 24%. Peste 2,5: 58% (cotă corectă 1.72). GG: 59% (cotă corectă 1.69). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
15%1
22%2
22%3
17%4
19%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 42% · peste 2,5: 58% (verde).

Scoruri probabile

1-110,5%2-19,7%1-08,8%2-08,2%1-26,3%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 2,7 goluri, după cote 3,4. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final4-0
Pauză1-0
Cornere1-5
Cartonașe galbene2-5
Favorită la startScunthorpe United · 1.52
Goluri estimate~3,0
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Scunthorpe United - Stoke City U21?

S-a jucat marți, 18 august, ora 21:00 (ora României) și s-a terminat 4-0.

În ce competiție s-a jucat Scunthorpe United - Stoke City U21?

În National League Cup, Group B (Anglia).

Unde s-a jucat Scunthorpe United - Stoke City U21?

Pe Attis Arena, în Scunthorpe, marți, 18 august, ora 21:00 (ora României).

Cine era favorită în Scunthorpe United - Stoke City U21?

Scunthorpe United pleca favorită, la cota 1.52. Meciul s-a terminat 4-0.

Câte goluri s-au marcat în Scunthorpe United - Stoke City U21?

4 goluri, scor final 4-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,0.

Alte meciuri din National League Cup, Group B

Toată liga →