Sassuolo (F) – Napoli (F)
Ultimele 5 / 5: Sassuolo (F) marchează 1.2 și primește 2.6. Napoli (F) 1.0 / 3.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 39% · Egal 26% · Oaspete 34%
Goluri / meci
1.2 + 1.0
Peste 2.5
1.72 · forma 60% / 80%
GG
Da 1.63 · Nu 2.15
Analiză Sassuolo (F) – Napoli (F)
Sassuolo (F) o primește pe Napoli (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:30 (ora României), în Serie A (F) (Italia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Sassuolo (F) are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 13 goluri primite (1,2 marcate și 2,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Napoli (F) are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 15 goluri primite (1,0 marcate și 3,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Sassuolo (F) stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 7 întâlniri directe din baza noastră, Sassuolo (F) a câștigat 3, Napoli (F) a câștigat 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 7 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 7. Ultima întâlnire, pe 17.05.2026, s-a terminat Napoli (F) 1–1 Sassuolo (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.32 / 3.50 / 2.65. După ce scoatem marja (aproximativ 9,4% pe piața asta), rămân 39% pentru Sassuolo (F), 26% pentru egal și 34% pentru Napoli (F). Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.72 și sub 2.5 la 2.00, adică 54% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.63 și Nu la 2.15.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,10 – 1,80) și cele deduse din cote (1,47 – 1,36) și ajunge la 1,78 goluri estimate pentru Sassuolo (F) și 1,58 pentru Napoli (F), adică 3,36 în total. Cu aceste valori, Sassuolo (F) câștigă în 43% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Napoli (F) câștigă în 34%. Peste 2.5 goluri are 65%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,8%.
| Indicator | Sassuolo (F) | Napoli (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-0-3 | 1-0-4 |
| Puncte / meci | 1,20 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 13 (2,6) | 15 (3,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (7 meciuri) | 3 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 1,78 | 1,58 |
| Șanse de victorie (model) | 43% | 34% |
Goluri estimate
1,78 – 1,58 · total 3,36
1X2 model
43% · 23% · 34%
Peste 2.5 model
65% · cotă corectă 1.54
GG model
66% · cotă corectă 1.52
Sub 2.5: 35% · Peste 2.5: 65% · total goluri în 90 de minute
| Sassuolo (F) ↓ / Napoli (F) → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,5 | 5,5 | 4,3 | 2,3 | 0,9 | 0,3 |
| 1 | 6,2 | 9,8 | 7,7 | 4,1 | 1,6 | 0,5 |
| 2 | 5,5 | 8,7 | 6,9 | 3,6 | 1,4 | 0,5 |
| 3 | 3,3 | 5,2 | 4,1 | 2,1 | 0,8 | 0,3 |
| 4 | 1,5 | 2,3 | 1,8 | 1,0 | 0,4 | 0,1 |
| 5 | 0,5 | 0,8 | 0,6 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Sassuolo (F), coloane = goluri Napoli (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Sassuolo (F). Sassuolo (F) primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Napoli (F). Napoli (F) primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,90 goluri, cotele doar 2,83. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Sassuolo (F) 43%, egal 23%, Napoli (F) 34%. Peste 2.5 goluri are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.72 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52), iar cota 1.63 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 17.05.26 | Napoli (F) – Sassuolo (F) | 0–1 | 1–1 |
| 25.01.26 | Sassuolo (F) – Napoli (F) | 0–1 | 0–2 |
| 20.12.25 | Napoli (F) – Sassuolo (F) | — | 3–1 |
| 13.04.25 | Napoli (F) – Sassuolo (F) | 0–0 | 0–1 |
| 02.03.25 | Sassuolo (F) – Napoli (F) | 2–1 | 3–1 |
| 07.12.24 | Sassuolo (F) – Napoli (F) | 1–0 | 2–1 |
| 20.09.24 | Napoli (F) – Sassuolo (F) | 1–0 | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Sassuolo (F) – Napoli (F)?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Sassuolo (F) – Napoli (F)?
Meciul face parte din Serie A (F) (Italia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Sassuolo (F) – Napoli (F)?
Cotele 1X2 sunt 2.32 / 3.50 / 2.65. Fără marjă, asta înseamnă 39% pentru Sassuolo (F), 26% egal și 34% pentru Napoli (F), deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Sassuolo (F) – Napoli (F)?
Modelul nostru estimează 3,36 goluri (1,78 pentru Sassuolo (F), 1,58 pentru Napoli (F)). Peste 2.5 goluri are 65%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 1–1.