Duminică18 octombrie
Live 134 Pune pont

SuediaSuedia · Superettan

Sandviken IF - Norrkoping

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 15 august

SuediaSuperettan · Suedia Final
Sandviken IF
VVÎÎV
Final1-4Pauză 1-1
Norrkoping
VVVVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Sandviken IF 24%Egal 25%Norrkoping 52%

Sandviken IF 1-4 Norrkoping: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Sandviken IF 1-4 Norrkoping (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 50% pentru victoria lui Norrkoping, iar cotele fără marjă 52%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 5 goluri, față de 2,9 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 56%), iar GG a ieșit (57%). Scorul exact 1-4 avea 2,4% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 7 cornere (1-6) și 2 cartonașe galbene (2-0).

Sandviken IFîn meciNorrkoping
1
Cornere
6
2
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Sandviken IF vs Norrkoping

Sandviken IF marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,4. Norrkoping marchează 1,8 goluri pe meci și primește 0,2. La Sandviken IF, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. În directe, Sandviken IF nu a câștigat niciuna dintre ultimele 3 întâlniri.

~2,9goluri estimate
56%peste 2,5 goluri
57%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Sandviken IFultimele 5Norrkoping
1,80
Puncte / meci
2,40
2,2
Goluri marcate / meci
1,8
1,4
Goluri primite / meci
0,2
3
Victorii
4
80%
Peste 2,5 goluri
40%
40%
Ambele marchează
0%
0
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Sandviken IF și ultimele 5 Norrkoping, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Sandviken IF3-0-2

V
Varberg BoIS - Sandviken IF09.08.26 · Superettan
0-1
V
Sandviken IF - GIF Sundsvall01.08.26 · Superettan
5-0
Î
Ljungskile SK - Sandviken IF26.07.26 · Superettan
2-1
Î
Norrkoping - Sandviken IF19.07.26 · Superettan
3-0
V
Sandviken IF - Helsingborg IF28.06.26 · Superettan
4-2

Norrkoping4-0-1

V
Norrkoping - Brage08.08.26 · Superettan
3-0
V
Norrkoping - Helsingborg IF01.08.26 · Superettan
2-0
V
Landskrona - Norrkoping28.07.26 · Superettan
0-1
V
Norrkoping - Sandviken IF19.07.26 · Superettan
3-0
Î
Norrkoping - Norrby IF28.06.26 · Superettan
0-1

Întâlniri directe Sandviken IF - Norrkoping

Sandviken IF 0Egal 0Norrkoping 3
Î
Norrkoping - Sandviken IF19.07.2026 · pauză 2-0
3-0
Î
Norrkoping - Sandviken IF21.02.2026 · pauză 1-0
2-0
Î3-1

V/E/Î din perspectiva Sandviken IF. 2 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Sandviken IF - Norrkoping

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Sandviken IF3.9024% fără marjă
X · Egal3.7525% fără marjă
2 · Norrkoping1.7852% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.80
X2 1.24
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.17
Sub 2.5 2.25
Peste 2.5 1.57

Ambele marchează

GG Da 1.53
GG Nu 2.35

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.57
Pauză peste 1.5 2.25

Analiza de dinainte de meci

Sandviken IF - Norrkoping s-a jucat sâmbătă, 15 august, în Superettan (Suedia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Sandviken IF vine cu trei victorii și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 11 goluri și a primit 7. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Norrkoping are patru victorii și o înfrângere. Golaveraj: 9-1.

În ultimele 3 întâlniri directe, Sandviken IF a câștigat niciodată, Norrkoping de 3 ori. Au fost meciuri deschise, cu 3,0 goluri în medie. Ultima: Norrkoping - Sandviken IF 3-0, pe 19 iulie 2026.

Casele o dau favorită pe Norrkoping, la 1.78, cu egalul la 3.75. Fără marja caselor, asta înseamnă 52% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.57, iar GG la 1.53.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,2 pentru Sandviken IF și 1,7 pentru Norrkoping. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Norrkoping are 50% în model, dar la 1.78 plătește sub cota corectă de 2.00. Peste 2.5 goluri: 56% în model, cota corectă ar fi 1.79. La 1.57, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Sandviken IF - Norrkoping

Goluri estimate: 1,20 Sandviken IF și 1,73 Norrkoping, total 2,93. 1X2 în model: 26% · 24% · 50%. Peste 2,5: 56% (cotă corectă 1.79). GG: 57% (cotă corectă 1.75). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
16%1
23%2
22%3
17%4
17%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 44% · peste 2,5: 56% (verde).

Scoruri probabile

1-111,1%1-29,6%0-19,2%0-28,0%2-16,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,5% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-4
Pauză1-1
Cornere1-6
Cartonașe galbene2-0
Favorită la startNorrkoping · 1.78
Goluri estimate~2,9
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Sandviken IF - Norrkoping?

S-a jucat sâmbătă, 15 august, ora 18:00 (ora României) și s-a terminat 1-4.

În ce competiție s-a jucat Sandviken IF - Norrkoping?

În Superettan (Suedia).

Unde s-a jucat Sandviken IF - Norrkoping?

Pe Jernvallens Arena, în Sandviken, sâmbătă, 15 august, ora 18:00 (ora României).

Cine era favorită în Sandviken IF - Norrkoping?

Norrkoping pleca favorită, la cota 1.78. Meciul s-a terminat 1-4.

Câte goluri s-au marcat în Sandviken IF - Norrkoping?

5 goluri, scor final 1-4. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,9.

Alte meciuri din Superettan

Toată liga →