Sagesse FC – Al Ahed
Ultimele 5 / 5: Sagesse FC marchează 0.8 și primește 1.8. Al Ahed 2.0 / 0.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 27% · Egal 27% · Oaspete 46%
Goluri / meci
0.8 + 2.0
Peste 2.5
— · forma 60% / 40%
GG
—
Analiză Sagesse FC – Al Ahed
Sagesse FC o primește pe Al Ahed sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:30 (ora României), în Premier League (Liban). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Sagesse FC are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 9 goluri primite (0,8 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Al Ahed are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 3 goluri primite (2,0 marcate și 0,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Al Ahed stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.
În ultimele 7 întâlniri directe din baza noastră, Sagesse FC a câștigat 2, Al Ahed a câștigat 3, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,9 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 5 din 7 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 5 din 7. Ultima întâlnire, pe 16.06.2026, s-a terminat Al Ahed 1–0 Sagesse FC.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.35 / 3.30 / 1.97. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 27% pentru Sagesse FC, 27% pentru egal și 46% pentru Al Ahed. Favorită e Al Ahed.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,70 goluri estimate pentru Sagesse FC și 1,90 pentru Al Ahed, adică 2,60 în total. Cu aceste valori, Sagesse FC câștigă în 13% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Al Ahed câștigă în 66%. Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 43%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 14,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 14 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Sagesse FC | Al Ahed |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-0-4 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 0,60 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 10 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 3 (0,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 40% | 40% |
| Victorii H2H (7 meciuri) | 2 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 0,70 | 1,90 |
| Șanse de victorie (model) | 13% | 66% |
Goluri estimate
0,70 – 1,90 · total 2,60
1X2 model
13% · 21% · 66%
Peste 2.5 model
48% · cotă corectă 2.08
GG model
43% · cotă corectă 2.33
Sub 2.5: 52% · Peste 2.5: 48% · total goluri în 90 de minute
| Sagesse FC ↓ / Al Ahed → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,4 | 14,1 | 13,4 | 8,5 | 4,0 | 1,5 |
| 1 | 5,2 | 9,9 | 9,4 | 5,9 | 2,8 | 1,1 |
| 2 | 1,8 | 3,5 | 3,3 | 2,1 | 1,0 | 0,4 |
| 3 | 0,4 | 0,8 | 0,8 | 0,5 | 0,2 | 0,1 |
| 4 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Sagesse FC, coloane = goluri Al Ahed.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Sagesse FC. Sagesse FC primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Al Ahed are 66% în model (cotă corectă 1.52), iar cota 1.97 e peste ea, deci are valoare. Peste 1.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37). Scorul cel mai probabil: 0–1 (14,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 16.06.26 | Al Ahed – Sagesse FC | 0–0 | 1–0 |
| 11.02.26 | Al Ahed – Sagesse FC | — | 0–0 |
| 07.11.25 | Sagesse FC – Al Ahed | 1–2 | 1–3 |
| 16.07.25 | Sagesse FC – Al Ahed | 2–0 | 3–1 |
| 20.06.25 | Sagesse FC – Al Ahed | 2–2 | 2–2 |
| 07.05.25 | Al Ahed – Sagesse FC | 0–0 | 1–2 |
| 07.02.25 | Al Ahed – Sagesse FC | 2–0 | 3–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Sagesse FC – Al Ahed?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Sagesse FC – Al Ahed?
Meciul face parte din Premier League (Liban). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Sagesse FC – Al Ahed?
Cotele 1X2 sunt 3.35 / 3.30 / 1.97. Fără marjă, asta înseamnă 27% pentru Sagesse FC, 27% egal și 46% pentru Al Ahed, cu Al Ahed favorită la cota 1.97.
Câte goluri se așteaptă în Sagesse FC – Al Ahed?
Modelul nostru estimează 2,60 goluri (0,70 pentru Sagesse FC, 1,90 pentru Al Ahed). Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 43%, iar cel mai probabil scor este 0–1.