Duminică18 octombrie
Live 107 Pune pont

ScotiaScotia · Cupa Ligii

Ross County - Dundee FC

Statistici și rezultat final · marți, 21 iulie

ScotiaCupa Ligii · Scotia Final
Ross County
VEVVV
Final1-1Pauză 0-1
Dundee FC
ÎVVEÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Ross County 5%Egal 90%Dundee FC 5%

Ross County 1-1 Dundee FC: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Ross County 1-1 Dundee FC (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 22% pentru egalul, iar cotele fără marjă 90%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,3 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 36%), iar GG a ieșit (64%). Scorul exact 1-1 avea 9,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (7-3) și 6 cartonașe galbene (4-2).

Ross Countyîn meciDundee FC
7
Cornere
3
4
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Ross County vs Dundee FC

Ross County marchează 3,0 goluri pe meci și primește 0,8. Dundee FC marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,8. La Ross County, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 5 întâlniri directe: Ross County 3, egal 1, Dundee FC 1.

~3,3goluri estimate
64%peste 2,5 goluri
64%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Ross Countyultimele 5Dundee FC
2,60
Puncte / meci
1,40
3,0
Goluri marcate / meci
2,2
0,8
Goluri primite / meci
1,8
4
Victorii
2
80%
Peste 2,5 goluri
80%
60%
Ambele marchează
60%
3
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Ross County și ultimele 5 Dundee FC, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Ross County4-1-0

V
Ross County - Clyde18.07.26 · Cupa Ligii
3-1
E
Nairn County - Ross County14.07.26 · Amicale intercluburi
2-2
V
Annan Athletic - Ross County11.07.26 · Cupa Ligii
1-4
V
Inverness - Ross County04.07.26 · Amicale intercluburi
0-4
V
Clachnacuddin - Ross County30.06.26 · Amicale intercluburi
0-2

Dundee FC2-1-2

Î
Dundee FC - Everton18.07.26 · Amicale intercluburi
0-4
V
Annan Athletic - Dundee FC14.07.26 · Cupa Ligii
0-5
V
Dundee FC - Airdrieonians11.07.26 · Cupa Ligii
4-2
E
Brechin City - Dundee FC08.07.26 · Amicale intercluburi
1-1
Î
Maccabi Haifa - Dundee FC04.07.26 · Amicale intercluburi
2-1

Întâlniri directe Ross County - Dundee FC

Ross County 3Egal 1Dundee FC 1
E
Dundee FC - Ross County14.05.2025 · pauză 0-0
1-1
V
Ross County - Dundee FC22.02.2025 · pauză 1-1
3-1
V
Dundee FC - Ross County26.12.2024 · pauză 0-1
0-3
V
Ross County - Dundee FC14.09.2024 · pauză 2-0
2-0
Î
Dundee FC - Ross County17.02.2024 · pauză 1-0
2-0

V/E/Î din perspectiva Ross County. 2 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Ross County - Dundee FC

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Ross County20.005% fără marjă
X · Egal1.0490% fără marjă
2 · Dundee FC17.005% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri

Șansă dublă

1X 1.22
X2 1.20
12 1.97

Goluri

Sub 2.5 1.87
Peste 2.5 1.83

Analiza de dinainte de meci

Ross County - Dundee FC s-a jucat marți, 21 iulie, în Cupa Ligii (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Ross County n-a pierdut niciunul (patru victorii și un egal). Golaveraj: 15-4. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Dundee FC vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 11 goluri și a primit 9. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 5 întâlniri directe, Ross County a câștigat de 3 ori, Dundee FC o dată, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Dundee FC - Ross County 1-1, pe 14 mai 2025.

Casele văd un meci echilibrat: 20.00 pentru gazde, 17.00 pentru oaspeți și 1.04 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.83.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,9 pentru Ross County și 1,4 pentru Dundee FC. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 48% la victorie, față de 5%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X are 70% în model, dar la 1.22 plătește sub cota corectă de 1.43. Peste 2.5 goluri: 64% în model, cota corectă ar fi 1.56. Casele dau 1.83, mai mult. Ambele marchează (GG): 64% în model, adică o cotă corectă de 1.56. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Ross County - Dundee FC

Goluri estimate: 1,87 Ross County și 1,43 Dundee FC, total 3,30. 1X2 în model: 48% · 22% · 30%. Peste 2,5: 64% (cotă corectă 1.56). GG: 64% (cotă corectă 1.56). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
12%1
20%2
22%3
18%4
24%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 36% · peste 2,5: 64% (verde).

Scoruri probabile

1-19,9%2-19,2%1-27,1%1-06,9%2-26,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Dundee FC. Dundee FC a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,9 goluri, după cote 2,7. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 7,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză0-1
Cornere7-3
Cartonașe galbene4-2
Goluri estimate~3,3
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Ross County - Dundee FC?

S-a jucat marți, 21 iulie, ora 21:45 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Ross County - Dundee FC?

În Cupa Ligii (Scotia).

Cine era favorită în Ross County - Dundee FC?

Niciuna clar: cotele erau 20.00 la gazde și 17.00 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Ross County - Dundee FC?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,3.