Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

ScotiaScotia · Cupa Ligii

Ross County - Clyde

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 18 iulie

ScotiaCupa Ligii · Scotia Final
Ross County
EVVVV
Final3-1Pauză 2-1
Clyde
VÎÎÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Ross County 70%Egal 18%Clyde 12%

Ross County 3-1 Clyde: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Ross County 3-1 Clyde (pauză 2-1). Înainte de start, modelul dădea 72% pentru victoria lui Ross County, iar cotele fără marjă 70%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 3,5 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 69%), iar GG a ieșit (57%). Scorul exact 3-1 avea 8,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 7 cornere (3-4) și 5 cartonașe galbene (2-3).

Ross Countyîn meciClyde
3
Cornere
4
2
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Ross County vs Clyde

Ross County marchează 3,4 goluri pe meci și primește 0,8. Clyde marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,4. La Ross County, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,5goluri estimate
69%peste 2,5 goluri
57%ambele marchează
2-0scorul cel mai probabil
Ross Countyultimele 5Clyde
2,60
Puncte / meci
0,60
3,4
Goluri marcate / meci
1,4
0,8
Goluri primite / meci
2,4
4
Victorii
1
80%
Peste 2,5 goluri
80%
60%
Ambele marchează
80%

Ultimele 5 meciuri Ross County și ultimele 5 Clyde, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Ross County4-1-0

E
Nairn County - Ross County14.07.26 · Amicale intercluburi
2-2
V
Annan Athletic - Ross County11.07.26 · Cupa Ligii
1-4
V
Inverness - Ross County04.07.26 · Amicale intercluburi
0-4
V
Clachnacuddin - Ross County30.06.26 · Amicale intercluburi
0-2
V
Forres M. - Ross County27.06.26 · Amicale intercluburi
1-5

Clyde1-0-4

V
Clyde - Airdrieonians14.07.26 · Cupa Ligii
1-0
Î
Rutherglen Glencairn - Clyde04.07.26 · Amicale intercluburi
3-1
Î
Queen's Park - Clyde30.06.26 · Amicale intercluburi
3-1
Î
Clyde - Dunfermline Athletic27.06.26 · Amicale intercluburi
1-2
Î
Hamilton Academical - Clyde15.05.26 · League 1
4-3

Ponturi Ross County - Clyde

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Ross County1.3170% fără marjă
X · Egal5.2018% fără marjă
2 · Clyde7.5012% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.08
X2 2.72
12 1.15

Goluri

Peste 1.5 1.16
Sub 2.5 2.30
Peste 2.5 1.55

Ambele marchează

GG Da 1.78
GG Nu 1.92

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.60
Pauză peste 1.5 2.20

Analiza de dinainte de meci

Ross County - Clyde s-a jucat sâmbătă, 18 iulie, în Cupa Ligii (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Ross County n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: patru victorii și un egal. A marcat 17 goluri și a primit 4. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Clyde are o victorie și patru înfrângeri. Golaveraj: 7-12. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

Casele o dau favorită pe Ross County, la 1.31, cu egalul la 5.20. Fără marja caselor, asta înseamnă 70% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.55, iar GG la 1.78.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 2,6 pentru Ross County și 1,0 pentru Clyde. Scorul cel mai probabil e 2-0.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Ross County are 72% în model, dar la 1.31 plătește sub cota corectă de 1.39. Peste 2.5 goluri: 69% în model, cota corectă ar fi 1.45. Casele dau 1.55, mai mult. Scorul cel mai probabil: 2-0.

Probabilități Ross County - Clyde

Goluri estimate: 2,58 Ross County și 0,96 Clyde, total 3,54. 1X2 în model: 72% · 16% · 12%. Peste 2,5: 69% (cotă corectă 1.45). GG: 57% (cotă corectă 1.75). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
10%1
18%2
22%3
19%4
28%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 31% · peste 2,5: 69% (verde).

Scoruri probabile

2-09,7%2-19,3%3-08,3%3-18,0%1-07,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Clyde. Clyde a primit 12 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,0 goluri, după cote 3,1. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-1
Pauză2-1
Cornere3-4
Cartonașe galbene2-3
Favorită la startRoss County · 1.31
Goluri estimate~3,5
Scor probabil2-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Ross County - Clyde?

S-a jucat sâmbătă, 18 iulie, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 3-1.

În ce competiție s-a jucat Ross County - Clyde?

În Cupa Ligii (Scotia).

Cine era favorită în Ross County - Clyde?

Ross County pleca favorită, la cota 1.31. Meciul s-a terminat 3-1.

Câte goluri s-au marcat în Ross County - Clyde?

4 goluri, scor final 3-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,5.