Renfrew Lfc (F) – Livingston (F)
Ultimele 5 / 5: Renfrew Lfc (F) marchează 0.4 și primește 4.4. Livingston (F) 1.2 / 4.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 41% · Egal 23% · Oaspete 36%
Goluri / meci
0.4 + 1.2
Peste 2.5
1.43 · forma 100% / 100%
GG
Da 1.44 · Nu 2.57
Analiză Renfrew Lfc (F) – Livingston (F)
Renfrew Lfc (F) o primește pe Livingston (F) duminică, 18 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Premier League 2 (F) (Scotia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Renfrew Lfc (F) are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 22 de goluri primite (0,4 marcate și 4,4 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Livingston (F) are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 21 de goluri primite (1,2 marcate și 4,2 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.20 / 4.00 / 2.50. După ce scoatem marja (aproximativ 10,5% pe piața asta), rămân 41% pentru Renfrew Lfc (F), 23% pentru egal și 36% pentru Livingston (F). Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.43 și sub 2.5 la 2.50, adică 64% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.44 și Nu la 2.57.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,30 – 2,80) și cele deduse din cote (1,70 – 1,58) și ajunge la 2,00 goluri estimate pentru Renfrew Lfc (F) și 2,19 pentru Livingston (F), adică 4,19 în total. Cu aceste valori, Renfrew Lfc (F) câștigă în 36% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Livingston (F) câștigă în 44%. Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 77%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 7,3%.
| Indicator | Renfrew Lfc (F) | Livingston (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-0-5 | 0-1-4 |
| Puncte / meci | 0,00 | 0,20 |
| Goluri marcate (medie) | 2 (0,4) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 22 (4,4) | 21 (4,2) |
| % Peste 2.5 | 100% | 100% |
| % GG | 40% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 2,00 | 2,19 |
| Șanse de victorie (model) | 36% | 44% |
Goluri estimate
2,00 – 2,19 · total 4,19
1X2 model
36% · 20% · 44%
Peste 2.5 model
79% · cotă corectă 1.27
GG model
77% · cotă corectă 1.30
Sub 2.5: 21% · Peste 2.5: 79% · total goluri în 90 de minute
| Renfrew Lfc. ↓ / Livingston . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,5 | 3,3 | 3,6 | 2,7 | 1,5 | 0,6 |
| 1 | 3,0 | 6,6 | 7,3 | 5,3 | 2,9 | 1,3 |
| 2 | 3,0 | 6,6 | 7,3 | 5,3 | 2,9 | 1,3 |
| 3 | 2,0 | 4,4 | 4,8 | 3,5 | 1,9 | 0,8 |
| 4 | 1,0 | 2,2 | 2,4 | 1,8 | 1,0 | 0,4 |
| 5 | 0,4 | 0,9 | 1,0 | 0,7 | 0,4 | 0,2 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Renfrew Lfc (F), coloane = goluri Livingston (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Renfrew Lfc (F). Renfrew Lfc (F) primește 4,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: Renfrew Lfc (F). Renfrew Lfc (F) a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Apărare vulnerabilă: Livingston (F). Livingston (F) primește 4,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 5,10 goluri, cotele doar 3,28. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Renfrew Lfc (F) 36%, egal 20%, Livingston (F) 44%. Peste 2.5 goluri are 79% în model (cotă corectă 1.27), iar cota 1.43 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 77% în model (cotă corectă 1.30), iar cota 1.44 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–2 (7,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Renfrew Lfc (F) – Livingston (F)?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Renfrew Lfc (F) – Livingston (F)?
Meciul face parte din Premier League 2 (F) (Scotia). Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.
Ce spun cotele despre Renfrew Lfc (F) – Livingston (F)?
Cotele 1X2 sunt 2.20 / 4.00 / 2.50. Fără marjă, asta înseamnă 41% pentru Renfrew Lfc (F), 23% egal și 36% pentru Livingston (F), deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Renfrew Lfc (F) – Livingston (F)?
Modelul nostru estimează 4,19 goluri (2,00 pentru Renfrew Lfc (F), 2,19 pentru Livingston (F)). Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 77%, iar cel mai probabil scor este 1–2.