Duminică18 octombrie
Live 109 Pune pont

International cluburi · Amicale intercluburi

Reims - Amiens

Statistici și rezultat final · miercuri, 22 iulie

Amicale intercluburi Final
Reims
ÎVVEE
Final1-1
Amiens
VVÎÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Reims 68%Egal 18%Amiens 14%

Reims 1-1 Amiens: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Reims 1-1 Amiens. Înainte de start, modelul dădea 18% pentru egalul, iar cotele fără marjă 18%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,5 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 32%), iar GG a ieșit (61%). Scorul exact 1-1 avea 8,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 0 cornere (0-0) și 0 cartonașe galbene (0-0).

Reimsîn meciAmiens
0
Cornere
0
0
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Reims vs Amiens

Reims marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,4. Amiens marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,8. La Amiens, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,5goluri estimate
68%peste 2,5 goluri
61%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
Reimsultimele 5Amiens
1,60
Puncte / meci
1,20
2,2
Goluri marcate / meci
1,4
1,4
Goluri primite / meci
2,8
2
Victorii
2
40%
Peste 2,5 goluri
100%
80%
Ambele marchează
80%
0
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Reims și ultimele 5 Amiens, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Reims2-2-1

Î
Reims - Paris FC18.07.26 · Amicale intercluburi
0-1
V
Reims - Francs Borains15.07.26 · Amicale intercluburi
4-1
V
Reims - Pau09.05.26 · Ligue 2
5-3
E
Le Mans - Reims02.05.26 · Ligue 2
1-1
E
Reims - Nancy25.04.26 · Ligue 2
1-1

Amiens2-0-3

V
Amiens - Quevilly Rouen18.07.26 · Amicale intercluburi
2-1
V
Le Havre - Amiens17.07.26 · Amicale intercluburi
1-2
Î
Amiens - Paris 13 Atletico11.07.26 · Amicale intercluburi
2-4
Î
Saint Etienne - Amiens09.05.26 · Ligue 2
5-0
Î
Amiens - Red Star02.05.26 · Ligue 2
1-3

Întâlniri directe Reims - Amiens

Reims 0Egal 2Amiens 0
E
Reims - Amiens21.02.2026 · pauză 0-0
0-0
E
Amiens - Reims11.08.2025 · pauză 1-1
2-2

V/E/Î din perspectiva Reims. 1 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Reims - Amiens

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Reims1.3368% fără marjă
X · Egal5.0018% fără marjă
2 · Amiens6.7014% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.05
X2 3.00
12 1.12

Goluri

Peste 1.5 1.14
Sub 2.5 2.27
Peste 2.5 1.54

Ambele marchează

GG Da 1.90
GG Nu 1.80

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.59
Pauză peste 1.5 2.17

Analiza de dinainte de meci

Reims - Amiens s-a jucat miercuri, 22 iulie, în Amicale intercluburi. Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Reims vine cu două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 11 goluri și a primit 7. În ultimele 5 meciuri, Amiens are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 7-14. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 2 întâlniri directe, Reims a câștigat niciodată, Amiens niciodată, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 2,0 goluri în medie. Ultima: Reims - Amiens 0-0, pe 21 februarie 2026.

Casele o dau favorită pe Reims, la 1.33, cu egalul la 5.00. Fără marja caselor, asta înseamnă 68% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.54, iar GG la 1.90.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 2,4 pentru Reims și 1,1 pentru Amiens. Scorul cel mai probabil e 2-1.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Reims, modelul calculează 65%. Cota de 1.33 e sub cea corectă (1.54) și nu merită. Peste 2.5 goluri are 68% în model, iar 1.54 e aproape de cota corectă (1.47). Ambele marchează (GG): 61% în model, cota corectă ar fi 1.64. Casele dau 1.90, mai mult. Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități Reims - Amiens

Goluri estimate: 2,36 Reims și 1,13 Amiens, total 3,49. 1X2 în model: 65% · 18% · 17%. Peste 2,5: 68% (cotă corectă 1.47). GG: 61% (cotă corectă 1.64). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
11%1
18%2
22%3
19%4
27%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 32% · peste 2,5: 68% (verde).

Scoruri probabile

2-19,6%2-08,5%1-18,1%3-17,6%1-07,2%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Amiens. Amiens a primit 14 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,9 goluri, după cote 3,1. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Cornere0-0
Cartonașe galbene0-0
Favorită la startReims · 1.33
Goluri estimate~3,5
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Reims - Amiens?

S-a jucat miercuri, 22 iulie, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Reims - Amiens?

În Amicale intercluburi.

Cine era favorită în Reims - Amiens?

Reims pleca favorită, la cota 1.33. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Reims - Amiens?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,5.

Alte meciuri din Amicale intercluburi

Toată liga →