Sâmbătă17 octombrie
Live 28 Pune pont

AlgeriaAlgeria · Ligue 2, East

RC Kouba – ASM Oran

RC Kouba
EVVVV
17:00 Duminică, 18 octombrie
ASM Oran
VVÎVÎ
11.76 X3.20 24.40
1X1.14 X21.85 121.26

Ultimele 5 / 5: RC Kouba marchează 2.2 și primește 0.2. ASM Oran 2.0 / 0.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 51% · Egal 28% · Oaspete 21%

Goluri / meci

2.2 + 2.0

Peste 2.5

— · forma 60% / 40%

GG

—

Analiză RC Kouba – ASM Oran

RC Kouba o primește pe ASM Oran duminică, 18 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Ligue 2, East (Algeria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

RC Kouba are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 1 gol primite (2,2 marcate și 0,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. ASM Oran are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 4 goluri primite (2,0 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, RC Kouba stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, RC Kouba a câștigat 2, ASM Oran a câștigat 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 5. Ultima întâlnire, pe 01.05.2026, s-a terminat ASM Oran 0–1 RC Kouba.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.76 / 3.20 / 4.40. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 51% pentru RC Kouba, 28% pentru egal și 21% pentru ASM Oran. Favorită e RC Kouba.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,50 goluri estimate pentru RC Kouba și 1,10 pentru ASM Oran, adică 2,60 în total. Cu aceste valori, RC Kouba câștigă în 46% din cazuri, egalul iese în 26%, iar ASM Oran câștigă în 28%. Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,3%.

Statistici-cheie
IndicatorRC KoubaASM Oran
Meciuri analizate55
V-E-Î4-1-03-0-2
Puncte / meci2,601,80
Goluri marcate (medie)11 (2,2)10 (2,0)
Goluri primite (medie)1 (0,2)4 (0,8)
% Peste 2.560%40%
% GG20%40%
Victorii H2H (5 meciuri)21
Goluri estimate (model)1,501,10
Șanse de victorie (model)46%28%

Goluri estimate

1,50 – 1,10 · total 2,60

1X2 model

46% · 26% · 28%

Peste 2.5 model

48% · cotă corectă 2.08

GG model

52% · cotă corectă 1.92

Distribuția golurilor
8%0
19%1
25%2
22%3
14%4
12%5+

Sub 2.5: 52% · Peste 2.5: 48% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
RC Kouba ↓ / ASM Oran →012345
0 7,4 8,2 4,5 1,6 0,5 0,1
1 11,1 12,3 6,7 2,5 0,7 0,1
2 8,4 9,2 5,1 1,9 0,5 0,1
3 4,2 4,6 2,5 0,9 0,3 0,1
4 1,6 1,7 0,9 0,3 0,1 0,0
5 0,5 0,5 0,3 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri RC Kouba, coloane = goluri ASM Oran.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,2 goluri, față de 2,60 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.14 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37). Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.2
Goluri / meci
2.0
0.2
Primite / meci
0.8
80%
Victorii
60%
60%
Peste 2.5
40%
20%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe RC Kouba – ASM Oran?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă RC Kouba – ASM Oran?

Meciul face parte din Ligue 2, East (Algeria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre RC Kouba – ASM Oran?

Cotele 1X2 sunt 1.76 / 3.20 / 4.40. Fără marjă, asta înseamnă 51% pentru RC Kouba, 28% egal și 21% pentru ASM Oran, cu RC Kouba favorită la cota 1.76.

Câte goluri se așteaptă în RC Kouba – ASM Oran?

Modelul nostru estimează 2,60 goluri (1,50 pentru RC Kouba, 1,10 pentru ASM Oran). Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Ligue 2, East
17.10
17:00
US Chaouia – NRB Teleghma 1.357.70
17.10
17:00
NC Magra – Nrb Nezla 1.545.90
17.10
17:00
ES Mostaganem – WA Tlemcen 1.625.30
15.10
17:00
USM El Harrach – RC Arbaa 3–1
15.10
17:00
MO Bejaia – Beni Oulbene 2–0