Luni19 octombrie
Live 25 Pune pont

GermaniaGermania · Bundesliga

RB Leipzig - Borussia Monchengladbach

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 29 august

GermaniaBundesliga · Germania Final
RB Leipzig
VÎÎVV
Final3-0Pauză 1-0
Șanse înainte de start, după cote
RB Leipzig 61%Egal 21%Borussia Monchengladbach 18%

RB Leipzig 3-0 Borussia Monchengladbach: statisticile meciului

Meciul s-a terminat RB Leipzig 3-0 Borussia Monchengladbach (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 39% pentru victoria lui RB Leipzig, iar cotele fără marjă 61%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,7 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 72%), iar GG n-a ieșit (NG avea 29%). Scorul exact 3-0 avea 2,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 13 cornere (7-6) și 1 cartonașe galbene (1-0).

RB Leipzigîn meciBorussia Monchengladbach
7
Cornere
6
1
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici RB Leipzig vs Borussia Monchengladbach

RB Leipzig marchează 2,4 goluri pe meci și primește 0,8. Borussia Monchengladbach marchează 4,4 goluri pe meci și primește 0,6. La Borussia Monchengladbach, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 5 întâlniri directe: RB Leipzig 2, egal 2, Borussia Monchengladbach 1.

~3,7goluri estimate
72%peste 2,5 goluri
71%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
RB Leipzigultimele 5Borussia Monchengladbach
1,80
Puncte / meci
3,00
2,4
Goluri marcate / meci
4,4
0,8
Goluri primite / meci
0,6
3
Victorii
5
60%
Peste 2,5 goluri
100%
20%
Ambele marchează
60%
2
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri RB Leipzig și ultimele 5 Borussia Monchengladbach, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile, inclusiv amicale. Știrile folosesc doar meciurile oficiale, așa că bilanțul de acolo poate fi diferit.

RB Leipzig3-0-2

V
Eintracht Trier - RB Leipzig22.08.26 · DFB-Pokal
0-6
Î
Bayern Munchen - RB Leipzig15.08.26 · Amicale intercluburi
3-1
Î
Leeds United - RB Leipzig08.08.26 · Amicale intercluburi
1-0
V
RB Leipzig - Verl01.08.26 · Amicale intercluburi
4-0
V
RB Leipzig - Ingolstadt25.07.26 · Amicale intercluburi
1-0

Borussia Monchengladbach5-0-0

V
Schott Mainz - Borussia Monchengladbach23.08.26 · DFB-Pokal
0-5
V
Borussia Monchengladbach - Aston Villa15.08.26 · Amicale intercluburi
2-1
V
SSVg Velbert - Borussia Monchengladbach12.08.26 · Amicale intercluburi
0-8
V
Hoffenheim - Borussia Monchengladbach07.08.26 · Amicale intercluburi
1-4
V
Hansa Rostock - Borussia Monchengladbach01.08.26 · Amicale intercluburi
1-3

Întâlniri directe RB Leipzig - Borussia Monchengladbach

RB Leipzig 2Egal 2Borussia Monchengladbach 1
V
RB Leipzig - Borussia Monchengladbach11.04.2026 · pauză 0-0
1-0
E
Borussia Monchengladbach - RB Leipzig28.11.2025 · pauză 0-0
0-0
Î
Borussia Monchengladbach - RB Leipzig29.03.2025 · pauză 0-0
1-0
E
RB Leipzig - Borussia Monchengladbach09.11.2024 · pauză 0-0
0-0
V
RB Leipzig - Borussia Monchengladbach17.02.2024 · pauză 1-0
2-0

V/E/Î din perspectiva RB Leipzig. 0 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi RB Leipzig - Borussia Monchengladbach

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de dinainte de start

1 · RB Leipzig1.5661% fără marjă
X · Egal4.6521% fără marjă
2 · Borussia Monchengladbach5.2518% fără marjă

Cote înainte de start, ultima actualizare

Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.17
X2 2.45
12 1.22

Goluri

Peste 1.5 1.14
Sub 2.5 2.67
Peste 2.5 1.48

Ambele marchează

GG Da 1.56
GG Nu 2.37

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.73
Pauză peste 1.5 2.12

Cornere

Sub 9.5 1.85
Peste 9.5 1.90

Analiza de dinainte de meci

RB Leipzig - Borussia Monchengladbach s-a jucat sâmbătă, 29 august, în Bundesliga (Germania). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

RB Leipzig vine cu trei victorii și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 12 goluri și a primit 4. În ultimele 5 meciuri, Borussia Monchengladbach n-a pierdut niciunul (cinci victorii). Golaveraj: 22-3. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 5 întâlniri directe, RB Leipzig a câștigat de 2 ori, Borussia Monchengladbach o dată, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 0,8 goluri în medie. Ultima: RB Leipzig - Borussia Monchengladbach 1-0, pe 11 aprilie 2026.

Casele o dau favorită pe RB Leipzig, la 1.56, cu egalul la 4.65. Fără marja caselor, asta înseamnă 61% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.48, iar GG la 1.56.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,9 pentru RB Leipzig și 1,9 pentru Borussia Monchengladbach. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 39% la victorie, față de 61%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: RB Leipzig are 39%, Borussia Monchengladbach 39%. Peste 2.5 goluri: 72% în model, cota corectă ar fi 1.39. Casele dau 1.48, mai mult. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 71%. Cota de 1.56 e peste cea corectă (1.41). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Alte analize din sâmbătă, 29 august, cu rezultatele

Probabilități RB Leipzig - Borussia Monchengladbach

Goluri estimate: 1,85 RB Leipzig și 1,86 Borussia Monchengladbach, total 3,71. 1X2 în model: 39% · 22% · 39%. Peste 2,5: 72% (cotă corectă 1.39). GG: 71% (cotă corectă 1.41). Estimare a modelului, calculată înainte de start; nu se schimbă după scorul live.

Distribuția golurilor

2%0
9%1
17%2
21%3
19%4
32%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 28% · peste 2,5: 72% (verde).

Scoruri probabile

1-18,4%1-27,8%2-17,8%2-27,2%1-34,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,1 goluri, după cote 3,3. Modelul ia media celor două.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 0,8 goluri, iar modelul estimează acum 3,7.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul.

Pe scurt

Final3-0
Pauză1-0
Cornere7-6
Cartonașe galbene1-0
Favorită la startRB Leipzig · 1.56
Goluri estimate~3,7
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat RB Leipzig - Borussia Monchengladbach?

S-a jucat sâmbătă, 29 august, ora 16:30 (ora României) și s-a terminat 3-0.

În ce competiție s-a jucat RB Leipzig - Borussia Monchengladbach?

În Bundesliga (Germania).

Unde s-a jucat RB Leipzig - Borussia Monchengladbach?

Pe Red Bull Arena, în Leipzig, sâmbătă, 29 august, ora 16:30 (ora României).

Cine era favorită în RB Leipzig - Borussia Monchengladbach?

RB Leipzig pleca favorită, la cota 1.56. Meciul s-a terminat 3-0.

Câte goluri s-au marcat în RB Leipzig - Borussia Monchengladbach?

3 goluri, scor final 3-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,7.

Alte meciuri din Bundesliga

Toată liga →