Duminică18 octombrie
Live 108 Pune pont

ScotiaScotia · Championship

Raith Rovers - Stenhousemuir

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 1 august

ScotiaChampionship · Scotia Final
Raith Rovers
VEEVV
Final1-1Pauză 1-1
Stenhousemuir
EEVVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Raith Rovers 67%Egal 21%Stenhousemuir 12%

Raith Rovers 1-1 Stenhousemuir: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Raith Rovers 1-1 Stenhousemuir (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 25% pentru egalul, iar cotele fără marjă 21%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,3 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 61%), iar GG a ieșit (40%). Scorul exact 1-1 avea 11,4% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 6 cornere (4-2) și 4 cartonașe galbene (1-3).

Raith Roversîn meciStenhousemuir
4
Cornere
2
1
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Raith Rovers vs Stenhousemuir

Raith Rovers marchează 1,8 goluri pe meci și primește 0,4. Stenhousemuir marchează 1,2 goluri pe meci și primește 0,8.

~2,3goluri estimate
39%peste 2,5 goluri
40%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
Raith Roversultimele 5Stenhousemuir
2,20
Puncte / meci
1,60
1,8
Goluri marcate / meci
1,2
0,4
Goluri primite / meci
0,8
3
Victorii
2
40%
Peste 2,5 goluri
40%
40%
Ambele marchează
40%

Ultimele 5 meciuri Raith Rovers și ultimele 5 Stenhousemuir, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Raith Rovers3-2-0

V
Raith Rovers - Peterhead21.07.26 · Cupa Ligii
1-0
E
Hamilton Academical - Raith Rovers18.07.26 · Cupa Ligii
1-1
E
Kilmarnock - Raith Rovers14.07.26 · Cupa Ligii
0-0
V
Raith Rovers - Elgin City11.07.26 · Cupa Ligii
3-1
V
Raith Rovers - Edinburgh City30.06.26 · Amicale intercluburi
4-0

Stenhousemuir2-2-1

E
Stenhousemuir - Livingston25.07.26 · Cupa Ligii
0-0
E
Partick Thistle - Stenhousemuir21.07.26 · Cupa Ligii
2-2
V
Brechin City - Stenhousemuir18.07.26 · Cupa Ligii
1-2
V
Stenhousemuir - Forfar Athletic11.07.26 · Cupa Ligii
2-0
Î
Stenhousemuir - Alloa Athletic16.05.26 · Championship
0-1

Ponturi Raith Rovers - Stenhousemuir

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Raith Rovers1.3867% fără marjă
X · Egal4.4021% fără marjă
2 · Stenhousemuir7.4012% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.12
X2 2.12
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.36
Sub 2.5 1.65
Peste 2.5 2.12

Ambele marchează

GG Da 2.07
GG Nu 1.67

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.34
Pauză peste 1.5 3.00

Analiza de dinainte de meci

Raith Rovers - Stenhousemuir s-a jucat sâmbătă, 1 august, în Championship (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Raith Rovers n-a pierdut niciunul (trei victorii și două egaluri). Golaveraj: 9-2. Stenhousemuir vine cu două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 4.

Raith Rovers pleacă favorită, la cota 1.38. Egalul e la 4.40, iar Stenhousemuir la 7.40. Fără marja caselor, asta înseamnă 67% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.12, iar GG la 2.07.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 2 goluri: 1,6 pentru Raith Rovers și 0,7 pentru Stenhousemuir. Scorul cel mai probabil e 1-0. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 58% la victorie, față de 67%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Raith Rovers, modelul calculează 58%. Cota de 1.38 e sub cea corectă (1.72) și nu merită. Sub 2.5 goluri are 61% în model, iar 1.65 e aproape de cota corectă (1.64). Nu marchează ambele (NG): 60% în model, cota corectă ar fi 1.67. Cota 1.67 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități Raith Rovers - Stenhousemuir

Goluri estimate: 1,56 Raith Rovers și 0,71 Stenhousemuir, total 2,27. 1X2 în model: 58% · 25% · 17%. Peste 2,5: 39% (cotă corectă 2.56). GG: 40% (cotă corectă 2.50). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

10%0
24%1
27%2
20%3
11%4
8%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 61% · peste 2,5: 39% (verde).

Scoruri probabile

1-016,1%2-012,6%1-111,4%0-010,3%2-18,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,7% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză1-1
Cornere4-2
Cartonașe galbene1-3
Favorită la startRaith Rovers · 1.38
Goluri estimate~2,3
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Raith Rovers - Stenhousemuir?

S-a jucat sâmbătă, 1 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Raith Rovers - Stenhousemuir?

În Championship (Scotia).

Unde s-a jucat Raith Rovers - Stenhousemuir?

Pe Stark's Park, în Kirkcaldy, sâmbătă, 1 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Raith Rovers - Stenhousemuir?

Raith Rovers pleca favorită, la cota 1.38. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Raith Rovers - Stenhousemuir?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,3.

Alte meciuri din Championship

Toată liga →