Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

ScotiaScotia · Cupa Ligii

Raith Rovers - Peterhead

Statistici și rezultat final · marți, 21 iulie

ScotiaCupa Ligii · Scotia Final
Raith Rovers
EEVVE
Final1-0Pauză 1-0
Peterhead
VÎVVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Raith Rovers 83%Egal 14%Peterhead 3%

Raith Rovers 1-0 Peterhead: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Raith Rovers 1-0 Peterhead (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 58% pentru victoria lui Raith Rovers, iar cotele fără marjă 83%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-a marcat 1 gol, față de 2,2 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 62%), iar GG n-a ieșit (NG avea 61%). Scorul exact 1-0 avea 16,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 7 cornere (1-6) și 3 cartonașe galbene (2-1).

Raith Roversîn meciPeterhead
1
Cornere
6
2
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Raith Rovers vs Peterhead

Raith Rovers marchează 2,0 goluri pe meci și primește 0,8. Peterhead marchează 1,8 goluri pe meci și primește 0,8.

~2,2goluri estimate
38%peste 2,5 goluri
39%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
Raith Roversultimele 5Peterhead
1,80
Puncte / meci
1,80
2,0
Goluri marcate / meci
1,8
0,8
Goluri primite / meci
0,8
2
Victorii
3
60%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
20%

Ultimele 5 meciuri Raith Rovers și ultimele 5 Peterhead, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Raith Rovers2-3-0

E
Hamilton Academical - Raith Rovers18.07.26 · Cupa Ligii
1-1
E
Kilmarnock - Raith Rovers14.07.26 · Cupa Ligii
0-0
V
Raith Rovers - Elgin City11.07.26 · Cupa Ligii
3-1
V
Raith Rovers - Edinburgh City30.06.26 · Amicale intercluburi
4-0
E
Raith Rovers - Hamilton Academical27.06.26 · Amicale intercluburi
2-2

Peterhead3-0-2

V
Elgin City - Peterhead14.07.26 · Cupa Ligii
1-3
Î
Peterhead - Hamilton Academical11.07.26 · Cupa Ligii
0-1
V
Forfar Athletic - Peterhead07.07.26 · Amicale intercluburi
0-3
V
Banks O'Dee - Peterhead27.06.26 · Amicale intercluburi
0-3
Î
Peterhead - Kelty Hearts02.05.26 · League 1
0-2

Ponturi Raith Rovers - Peterhead

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Raith Rovers1.1283% fără marjă
X · Egal6.5014% fără marjă
2 · Peterhead30.003% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X —
X2 5.00
12 1.10

Goluri

Peste 1.5 1.62
Sub 2.5 1.20
Peste 2.5 3.65

Ambele marchează

GG Da 3.40
GG Nu 1.28

Analiza de dinainte de meci

Raith Rovers - Peterhead s-a jucat marți, 21 iulie, în Cupa Ligii (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Raith Rovers n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: două victorii și trei egaluri. A marcat 10 goluri și a primit 4. În ultimele 5 meciuri, Peterhead are trei victorii și două înfrângeri. Golaveraj: 9-4.

Casele o dau favorită pe Raith Rovers, la 1.12, cu egalul la 6.50. Fără marja caselor, asta înseamnă 83% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 3.65, iar GG la 3.40.

Modelul nostru estimează în jur de 2 goluri: 1,5 pentru Raith Rovers și 0,7 pentru Peterhead. Scorul cel mai probabil e 1-0. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 58% la victorie, față de 83%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Raith Rovers are 58% în model, dar la 1.12 plătește sub cota corectă de 1.72. Sub 2.5 goluri: 62% în model, cota corectă ar fi 1.61. La 1.20, plătește prea puțin. Pentru nu marchează ambele (NG), modelul calculează 61%. Cota de 1.28 e sub cea corectă (1.64) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități Raith Rovers - Peterhead

Goluri estimate: 1,53 Raith Rovers și 0,68 Peterhead, total 2,21. 1X2 în model: 58% · 26% · 16%. Peste 2,5: 38% (cotă corectă 2.63). GG: 39% (cotă corectă 2.56). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

11%0
24%1
27%2
20%3
11%4
7%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 62% · peste 2,5: 38% (verde).

Scoruri probabile

1-016,8%2-012,8%1-111,4%0-011,0%2-18,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 2,7 goluri, după cote 1,7. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-0
Pauză1-0
Cornere1-6
Cartonașe galbene2-1
Favorită la startRaith Rovers · 1.12
Goluri estimate~2,2
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Raith Rovers - Peterhead?

S-a jucat marți, 21 iulie, ora 21:45 (ora României) și s-a terminat 1-0.

În ce competiție s-a jucat Raith Rovers - Peterhead?

În Cupa Ligii (Scotia).

Unde s-a jucat Raith Rovers - Peterhead?

Pe Stark's Park, în Kirkcaldy, marți, 21 iulie, ora 21:45 (ora României).

Cine era favorită în Raith Rovers - Peterhead?

Raith Rovers pleca favorită, la cota 1.12. Meciul s-a terminat 1-0.

Câte goluri s-au marcat în Raith Rovers - Peterhead?

Un gol, scor final 1-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,2.