Vineri16 octombrie
Live 5 Pune pont

BangladeshBangladesh · Premier League

Rahmatganj MFS – Brothers Union

Rahmatganj MFS
ÎEEEÎ
11:45 Sâmbătă, 17 octombrie
Brothers Union
VÎEEÎ
11.82 X3.65 23.50
1X1.22 X21.78 121.20

Ultimele 5 / 5: Rahmatganj MFS marchează 0.8 și primește 1.4. Brothers Union 1.0 / 2.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 50% · Egal 25% · Oaspete 26%

Goluri / meci

0.8 + 1.0

Peste 2.5

— · forma 40% / 60%

GG

—

Analiză Rahmatganj MFS – Brothers Union

Rahmatganj MFS o primește pe Brothers Union Sâmbătă, 17 octombrie, ora 11:45 (ora României), în Premier League (Bangladesh). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Rahmatganj MFS are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 7 goluri primite (0,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Brothers Union are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 11 goluri primite (1,0 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 7 întâlniri directe din baza noastră, Rahmatganj MFS a câștigat 3, Brothers Union a câștigat 0, iar 4 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,9 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 7 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 7. Ultima întâlnire, pe 23.09.2026, s-a terminat Rahmatganj MFS 0–0 Brothers Union.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.82 / 3.65 / 3.50. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 50% pentru Rahmatganj MFS, 25% pentru egal și 26% pentru Brothers Union. Favorită e Rahmatganj MFS.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,50 goluri estimate pentru Rahmatganj MFS și 1,20 pentru Brothers Union, adică 2,70 în total. Cu aceste valori, Rahmatganj MFS câștigă în 44% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Brothers Union câștigă în 30%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,1%.

Statistici-cheie
IndicatorRahmatganj MFSBrothers Union
Meciuri analizate55
V-E-Î0-3-21-2-2
Puncte / meci0,601,00
Goluri marcate (medie)4 (0,8)5 (1,0)
Goluri primite (medie)7 (1,4)11 (2,2)
% Peste 2.540%60%
% GG60%40%
Victorii H2H (7 meciuri)30
Goluri estimate (model)1,501,20
Șanse de victorie (model)44%30%

Goluri estimate

1,50 – 1,20 · total 2,70

1X2 model

44% · 26% · 30%

Peste 2.5 model

51% · cotă corectă 1.96

GG model

54% · cotă corectă 1.85

Distribuția golurilor
7%0
18%1
24%2
22%3
15%4
14%5+

Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Rahmatganj . ↓ / Brothers Un. →012345
0 6,7 8,1 4,8 1,9 0,6 0,1
1 10,1 12,1 7,3 2,9 0,9 0,2
2 7,6 9,1 5,4 2,2 0,7 0,2
3 3,8 4,5 2,7 1,1 0,3 0,1
4 1,4 1,7 1,0 0,4 0,1 0,0
5 0,4 0,5 0,3 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Rahmatganj MFS, coloane = goluri Brothers Union.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Brothers Union. Brothers Union primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Rahmatganj MFS e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

șansă dublă 1X are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.22 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33). Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.8
Goluri / meci
1.0
1.4
Primite / meci
2.2
0%
Victorii
20%
40%
Peste 2.5
60%
60%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Rahmatganj MFS – Brothers Union?

Meciul începe Sâmbătă, 17 octombrie, ora 11:45, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Rahmatganj MFS – Brothers Union?

Meciul face parte din Premier League (Bangladesh). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Rahmatganj MFS – Brothers Union?

Cotele 1X2 sunt 1.82 / 3.65 / 3.50. Fără marjă, asta înseamnă 50% pentru Rahmatganj MFS, 25% egal și 26% pentru Brothers Union, cu Rahmatganj MFS favorită la cota 1.82.

Câte goluri se așteaptă în Rahmatganj MFS – Brothers Union?

Modelul nostru estimează 2,70 goluri (1,50 pentru Rahmatganj MFS, 1,20 pentru Brothers Union). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Premier League
16.10
11:45
City Club – Bashundhara Kings 4.651.53
16.10
11:45
PWD SC – Mohammedan Dhaka 7.801.26