Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

ArgentinaArgentina · Primera Nacional

Quilmes - Gimnasia y Esgrima Jujuy

Statistici și rezultat final · joi, 6 august

ArgentinaPrimera Nacional · Argentina Final
Quilmes
VEÎÎV
Final2-0Pauză 0-0
Șanse înainte de meci, după cote
Quilmes 17%Egal 71%Gimnasia y Esgrima Jujuy 12%

Quilmes 2-0 Gimnasia y Esgrima Jujuy: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Quilmes 2-0 Gimnasia y Esgrima Jujuy (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 41% pentru victoria lui Quilmes, iar cotele fără marjă 17%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,4 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 58%), iar GG n-a ieșit (NG avea 52%). Scorul exact 2-0 avea 7,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (7-2) și 4 cartonașe galbene (2-2).

Quilmesîn meciGimnasia y Esgrima Jujuy
7
Cornere
2
2
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Quilmes vs Gimnasia y Esgrima Jujuy

Quilmes marchează 1,4 goluri pe meci și primește 1,2. Gimnasia y Esgrima Jujuy marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,4. Ultimele 4 întâlniri directe: Quilmes 3, egal 0, Gimnasia y Esgrima Jujuy 1.

~2,4goluri estimate
42%peste 2,5 goluri
48%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Quilmesultimele 5Gimnasia y Esgrima Jujuy
1,40
Puncte / meci
1,00
1,4
Goluri marcate / meci
1,0
1,2
Goluri primite / meci
1,4
2
Victorii
1
40%
Peste 2,5 goluri
40%
40%
Ambele marchează
80%
3
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Quilmes și ultimele 5 Gimnasia y Esgrima Jujuy, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Quilmes2-1-2

V
Quilmes - Gimnasia y Esgrima Jujuy06.08.26 · Primera Nacional
2-0
E
Patronato Parana - Quilmes01.08.26 · Primera Nacional
3-3
Î
Quilmes - Colegiales27.07.26 · Primera Nacional
0-1
Î
Ferrocarril Midland - Quilmes12.07.26 · Primera Nacional
1-0
V
Quilmes - CA Atlanta05.07.26 · Primera Nacional
2-1

Gimnasia y Esgrima Jujuy1-2-2

Î
Quilmes - Gimnasia y Esgrima Jujuy06.08.26 · Primera Nacional
2-0
Î
Colegiales - Gimnasia y Esgrima Jujuy01.08.26 · Primera Nacional
2-1
V
Gimnasia y Esgrima Jujuy - CA Guemes26.07.26 · Primera Nacional
2-1
E
Gimnasia y Esgrima Jujuy - Chacarita Juniors12.07.26 · Primera Nacional
1-1
E
Ferrocarril Midland - Gimnasia y Esgrima Jujuy05.07.26 · Primera Nacional
1-1

Întâlniri directe Quilmes - Gimnasia y Esgrima Jujuy

Quilmes 3Egal 0Gimnasia y Esgrima Jujuy 1
V
Quilmes - Gimnasia y Esgrima Jujuy06.08.2026 · pauză 0-0
2-0
Î
Gimnasia y Esgrima Jujuy - Quilmes01.03.2026 · pauză 1-0
1-0
V
Gimnasia y Esgrima Jujuy - Quilmes06.10.2024 · pauză 0-1
0-2
V
Quilmes - Gimnasia y Esgrima Jujuy19.05.2024 · pauză 1-1
2-1

V/E/Î din perspectiva Quilmes. 1 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Quilmes - Gimnasia y Esgrima Jujuy

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Quilmes5.2517% fără marjă
X · Egal1.3071% fără marjă
2 · Gimnasia y Esgrima Jujuy7.7512% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.24
X2 1.70
12 1.33

Goluri

Peste 1.5 1.45
Sub 2.5 1.52
Peste 2.5 2.37

Ambele marchează

GG Da 2.07
GG Nu 1.67

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.27
Pauză peste 1.5 3.40

Analiza de dinainte de meci

Quilmes - Gimnasia y Esgrima Jujuy s-a jucat joi, 6 august, în Primera Nacional (Argentina). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Quilmes vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 6. În ultimele 5 meciuri, Gimnasia y Esgrima Jujuy are o victorie, două egaluri și două înfrângeri. Golaveraj: 5-7.

În ultimele 4 întâlniri directe, Quilmes a câștigat de 3 ori, Gimnasia y Esgrima Jujuy o dată. Au fost meciuri strânse, cu 2,0 goluri în medie. Ultima: Quilmes - Gimnasia y Esgrima Jujuy 2-0, pe 6 august 2026.

La case, diferența e mică: Quilmes are cota 5.25, Gimnasia y Esgrima Jujuy 7.75. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.37, iar GG la 2.07.

Modelul nostru estimează în jur de 2 goluri: 1,3 pentru Quilmes și 1,1 pentru Gimnasia y Esgrima Jujuy. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 41% la victorie, față de 17%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 69% în model, cota corectă ar fi 1.45. La 1.24, plătește prea puțin. Pentru sub 2.5 goluri, modelul calculează 58%. Cota de 1.52 e sub cea corectă (1.72) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Quilmes - Gimnasia y Esgrima Jujuy

Goluri estimate: 1,29 Quilmes și 1,08 Gimnasia y Esgrima Jujuy, total 2,37. 1X2 în model: 41% · 28% · 31%. Peste 2,5: 42% (cotă corectă 2.38). GG: 48% (cotă corectă 2.08). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

10%0
22%1
26%2
21%3
12%4
9%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 58% · peste 2,5: 42% (verde).

Scoruri probabile

1-113,0%1-012,1%0-110,1%0-09,3%2-18,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 28%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-0
Pauză0-0
Cornere7-2
Cartonașe galbene2-2
Goluri estimate~2,4
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Quilmes - Gimnasia y Esgrima Jujuy?

S-a jucat joi, 6 august, ora 01:00 (ora României) și s-a terminat 2-0.

În ce competiție s-a jucat Quilmes - Gimnasia y Esgrima Jujuy?

În Primera Nacional (Argentina).

Unde s-a jucat Quilmes - Gimnasia y Esgrima Jujuy?

Pe Estadio Centenario Ciudad de Quilmes, în Quilmes, Provincia de Buenos Aires, joi, 6 august, ora 01:00 (ora României).

Cine era favorită în Quilmes - Gimnasia y Esgrima Jujuy?

Niciuna clar: cotele erau 5.25 la gazde și 7.75 la oaspeți. Meciul s-a terminat 2-0.

Câte goluri s-au marcat în Quilmes - Gimnasia y Esgrima Jujuy?

2 goluri, scor final 2-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,4.

Alte meciuri din Primera Nacional

Toată liga →