Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

ScotiaScotia · Championship

Queen's Park - Raith Rovers

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

ScotiaChampionship · Scotia Final
Queen's Park
ÎVÎVV
Final1-2Pauză 0-1
Raith Rovers
EVEEV
Șanse înainte de meci, după cote
Queen's Park 28%Egal 28%Raith Rovers 44%

Queen's Park 1-2 Raith Rovers: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Queen's Park 1-2 Raith Rovers (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 41% pentru victoria lui Raith Rovers, iar cotele fără marjă 44%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,5 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 45%), iar GG a ieșit (50%). Scorul exact 1-2 avea 8,5% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 6 cornere (4-2) și 4 cartonașe galbene (2-2).

Queen's Parkîn meciRaith Rovers
4
Cornere
2
2
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Queen's Park vs Raith Rovers

Queen's Park marchează 1,8 goluri pe meci și primește 1,2. Raith Rovers marchează 1,2 goluri pe meci și primește 0,6. La Raith Rovers, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: Queen's Park 2, egal 2, Raith Rovers 4.

~2,5goluri estimate
45%peste 2,5 goluri
50%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Queen's Parkultimele 5Raith Rovers
1,80
Puncte / meci
1,80
1,8
Goluri marcate / meci
1,2
1,2
Goluri primite / meci
0,6
3
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
20%
60%
Ambele marchează
60%
2
Victorii în directe
4

Ultimele 5 meciuri Queen's Park și ultimele 5 Raith Rovers, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Queen's Park3-0-2

Î
Livingston - Queen's Park01.08.26 · Championship
2-0
V
Queen's Park - Queen of the South25.07.26 · Cupa Ligii
3-1
Î
Aberdeen - Queen's Park18.07.26 · Cupa Ligii
2-1
V
Kelty Hearts - Queen's Park14.07.26 · Cupa Ligii
0-2
V
Queen's Park - Brora Rangers11.07.26 · Cupa Ligii
3-1

Raith Rovers2-3-0

E
Raith Rovers - Stenhousemuir01.08.26 · Championship
1-1
V
Raith Rovers - Peterhead21.07.26 · Cupa Ligii
1-0
E
Hamilton Academical - Raith Rovers18.07.26 · Cupa Ligii
1-1
E
Kilmarnock - Raith Rovers14.07.26 · Cupa Ligii
0-0
V
Raith Rovers - Elgin City11.07.26 · Cupa Ligii
3-1

Întâlniri directe Queen's Park - Raith Rovers

Queen's Park 2Egal 2Raith Rovers 4
Î
Queen's Park - Raith Rovers14.04.2026 · pauză 0-1
0-2
E
Queen's Park - Raith Rovers27.01.2026 · pauză 0-1
1-1
Î
Raith Rovers - Queen's Park24.01.2026 · pauză 2-0
4-1
V
Queen's Park - Raith Rovers08.11.2025 · pauză 1-1
2-1
E
Raith Rovers - Queen's Park02.08.2025 · pauză 0-1
1-1
Î
Queen's Park - Raith Rovers02.05.2025 · pauză 0-2
1-5
V
Raith Rovers - Queen's Park01.03.2025 · pauză 0-1
0-4
Î
Queen's Park - Raith Rovers20.12.2024 · pauză 0-1
1-2

V/E/Î din perspectiva Queen's Park. 5 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Queen's Park - Raith Rovers

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Queen's Park3.3528% fără marjă
X · Egal3.2528% fără marjă
2 · Raith Rovers2.1044% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.76
X2 1.23
12 1.28

Goluri

Peste 1.5 1.30
Sub 2.5 1.77
Peste 2.5 1.95

Ambele marchează

GG Da 1.80
GG Nu 1.90

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.38
Pauză peste 1.5 2.80

Cornere

Sub 9.5 1.76
Peste 9.5 1.95

Analiza de dinainte de meci

Queen's Park - Raith Rovers s-a jucat sâmbătă, 8 august, în Championship (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Queen's Park are trei victorii și două înfrângeri. Golaveraj: 9-6. Raith Rovers n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: două victorii și trei egaluri. A marcat 6 goluri și a primit 3. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 8 întâlniri directe, Queen's Park a câștigat de 2 ori, Raith Rovers de 4 ori, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,4 goluri în medie. Ultima: Queen's Park - Raith Rovers 0-2, pe 14 aprilie 2026.

Raith Rovers pleacă favorită, la cota 2.10. Egalul e la 3.25, iar Queen's Park la 3.35. Fără marja caselor, asta înseamnă 44% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.95, iar GG la 1.80.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 2 goluri: 1,2 pentru Queen's Park și 1,3 pentru Raith Rovers. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă X2, modelul calculează 68%. Cota de 1.23 e sub cea corectă (1.47) și nu merită. Sub 2.5 goluri are 55% în model, iar 1.77 e aproape de cota corectă (1.82). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Queen's Park - Raith Rovers

Goluri estimate: 1,16 Queen's Park și 1,33 Raith Rovers, total 2,49. 1X2 în model: 32% · 27% · 41%. Peste 2,5: 45% (cotă corectă 2.22). GG: 50% (cotă corectă 2.00). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

8%0
21%1
26%2
21%3
13%4
11%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 55% · peste 2,5: 45% (verde).

Scoruri probabile

1-112,8%0-111,0%1-09,6%1-28,5%0-08,3%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-2
Pauză0-1
Cornere4-2
Cartonașe galbene2-2
Favorită la startRaith Rovers · 2.10
Goluri estimate~2,5
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Queen's Park - Raith Rovers?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 1-2.

În ce competiție s-a jucat Queen's Park - Raith Rovers?

În Championship (Scotia).

Cine era favorită în Queen's Park - Raith Rovers?

Raith Rovers pleca favorită, la cota 2.10. Meciul s-a terminat 1-2.

Câte goluri s-au marcat în Queen's Park - Raith Rovers?

3 goluri, scor final 1-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,5.

Alte meciuri din Championship

Toată liga →