Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

ScotiaScotia · Cupa Ligii

Queen of the South - Aberdeen

Statistici și rezultat final · miercuri, 22 iulie

ScotiaCupa Ligii · Scotia Final
Queen of the South
VEÎÎE
Final1-4Pauză 1-1
Aberdeen
VVVÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Queen of the South 13%Egal 16%Aberdeen 71%

Queen of the South 1-4 Aberdeen: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Queen of the South 1-4 Aberdeen (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 57% pentru victoria lui Aberdeen, iar cotele fără marjă 71%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 5 goluri, față de 2,8 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 54%), iar GG a ieșit (53%). Scorul exact 1-4 avea 2,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 17 cornere (1-16) și 2 cartonașe galbene (1-1).

Queen of the Southîn meciAberdeen
1
Cornere
16
1
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Queen of the South vs Aberdeen

Queen of the South marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,0. Aberdeen marchează 1,6 goluri pe meci și primește 1,0.

~2,8goluri estimate
54%peste 2,5 goluri
53%ambele marchează
0-1scorul cel mai probabil
Queen of the Southultimele 5Aberdeen
1,00
Puncte / meci
1,80
1,2
Goluri marcate / meci
1,6
1,0
Goluri primite / meci
1,0
1
Victorii
3
40%
Peste 2,5 goluri
40%
60%
Ambele marchează
40%
0
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Queen of the South și ultimele 5 Aberdeen, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Queen of the South1-2-2

V
Brora Rangers - Queen of the South18.07.26 · Cupa Ligii
0-3
E
Queen of the South - Kelty Hearts11.07.26 · Cupa Ligii
1-1
Î
Queen of the South - Crusaders04.07.26 · Amicale intercluburi
1-2
Î
Queen of the South - Connah's Quay Nomads27.06.26 · Amicale intercluburi
0-1
E
Stenhousemuir - Queen of the South09.05.26 · Championship
1-1

Aberdeen3-0-2

V
Aberdeen - Queen's Park18.07.26 · Cupa Ligii
2-1
V
Brora Rangers - Aberdeen14.07.26 · Cupa Ligii
0-2
V
Linfield - Aberdeen11.07.26 · Amicale intercluburi
0-2
Î
Twente - Aberdeen04.07.26 · Amicale intercluburi
1-0
Î
Dundee FC - Aberdeen17.05.26 · Premiership
3-2

Întâlniri directe Queen of the South - Aberdeen

Queen of the South 0Egal 0Aberdeen 1
Î
Queen of the South - Aberdeen13.07.2024 · pauză 0-3
0-3

V/E/Î din perspectiva Queen of the South. 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Queen of the South - Aberdeen

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Queen of the South7.3013% fără marjă
X · Egal5.6016% fără marjă
2 · Aberdeen1.2971% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 2.92
X2 1.07
12 1.13

Goluri

Peste 1.5 1.13
Sub 2.5 2.52
Peste 2.5 1.46

Ambele marchează

GG Da 1.74
GG Nu 1.97

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.67
Pauză peste 1.5 2.07

Cornere

Sub 9.5 1.85
Peste 9.5 1.85

Analiza de dinainte de meci

Queen of the South - Aberdeen s-a jucat miercuri, 22 iulie, în Cupa Ligii (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Queen of the South vine cu o victorie, două egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 5. În ultimele 5 meciuri, Aberdeen are trei victorii și două înfrângeri. Golaveraj: 8-5.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Queen of the South - Aberdeen 0-3, pe 13 iulie 2024.

Casele o dau favorită pe Aberdeen, la 1.29, cu egalul la 5.60. Fără marja caselor, asta înseamnă 71% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.46, iar GG la 1.74.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,0 pentru Queen of the South și 1,8 pentru Aberdeen. Scorul cel mai probabil e 0-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 20% la victorie, față de 13%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Aberdeen are 57% în model, dar la 1.29 plătește sub cota corectă de 1.75. Peste 1.5 goluri: 77% în model, cota corectă ar fi 1.30. La 1.13, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0-1.

Probabilități Queen of the South - Aberdeen

Goluri estimate: 0,99 Queen of the South și 1,84 Aberdeen, total 2,83. 1X2 în model: 20% · 23% · 57%. Peste 2,5: 54% (cotă corectă 1.85). GG: 53% (cotă corectă 1.89). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
17%1
23%2
22%3
16%4
16%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 46% · peste 2,5: 54% (verde).

Scoruri probabile

0-110,9%1-110,7%0-210,0%1-29,9%0-36,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 2,4 goluri, după cote 3,3. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-4
Pauză1-1
Cornere1-16
Cartonașe galbene1-1
Favorită la startAberdeen · 1.29
Goluri estimate~2,8
Scor probabil0-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Queen of the South - Aberdeen?

S-a jucat miercuri, 22 iulie, ora 21:45 (ora României) și s-a terminat 1-4.

În ce competiție s-a jucat Queen of the South - Aberdeen?

În Cupa Ligii (Scotia).

Unde s-a jucat Queen of the South - Aberdeen?

Pe Palmerston Park, în Dumfries, miercuri, 22 iulie, ora 21:45 (ora României).

Cine era favorită în Queen of the South - Aberdeen?

Aberdeen pleca favorită, la cota 1.29. Meciul s-a terminat 1-4.

Câte goluri s-au marcat în Queen of the South - Aberdeen?

5 goluri, scor final 1-4. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,8.