Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

FinlandaFinlanda · Kakkonen

PPJ - MyPa Myllykoski

Statistici și rezultat final · joi, 13 august

FinlandaKakkonen · Finlanda Final
PPJ
EÎÎVÎ
Final2-1Pauză 2-0
MyPa Myllykoski
ÎEÎÎV
Șanse înainte de meci, după cote
PPJ 75%Egal 14%MyPa Myllykoski 11%

PPJ 2-1 MyPa Myllykoski: statisticile meciului

Meciul s-a terminat PPJ 2-1 MyPa Myllykoski (pauză 2-0). Înainte de start, modelul dădea 60% pentru victoria lui PPJ, iar cotele fără marjă 75%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,8 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 72%), iar GG a ieșit (68%). Scorul exact 2-1 avea 9,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (3-5) și 8 cartonașe galbene (3-5).

PPJîn meciMyPa Myllykoski
3
Cornere
5
3
Cartonașe galbene
5

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici PPJ vs MyPa Myllykoski

PPJ marchează 1,2 goluri pe meci și primește 2,0. MyPa Myllykoski marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,6. La PPJ, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 5 întâlniri directe: PPJ 2, egal 0, MyPa Myllykoski 3.

~3,8goluri estimate
72%peste 2,5 goluri
68%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
PPJultimele 5MyPa Myllykoski
0,80
Puncte / meci
0,80
1,2
Goluri marcate / meci
1,4
2,0
Goluri primite / meci
2,6
1
Victorii
1
80%
Peste 2,5 goluri
60%
80%
Ambele marchează
60%
2
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri PPJ și ultimele 5 MyPa Myllykoski, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

PPJ1-1-3

E
PPJ - HPS07.08.26 · Kakkonen
2-2
Î
Lahden Reipas - PPJ02.08.26 · Kakkonen
2-1
Î
PPJ - Union Plaani24.07.26 · Kakkonen
0-1
V
HIFK 2 - PPJ16.07.26 · Kakkonen
1-2
Î
PuiU - PPJ11.07.26 · Kakkonen
4-1

MyPa Myllykoski1-1-3

Î
PEPO Lappeenranta - MyPa Myllykoski07.08.26 · Kakkonen
4-1
E
MyPa Myllykoski - Kiffen01.08.26 · Kakkonen
0-0
Î
Lahden Reipas - MyPa Myllykoski25.07.26 · Kakkonen
4-2
Î
HPS - MyPa Myllykoski18.07.26 · Kakkonen
5-2
V
MyPa Myllykoski - Union Plaani11.07.26 · Kakkonen
2-0

Întâlniri directe PPJ - MyPa Myllykoski

PPJ 2Egal 0MyPa Myllykoski 3
V
MyPa Myllykoski - PPJ06.06.2026 · pauză 1-1
1-3
Î
MyPa Myllykoski - PPJ28.09.2024 · pauză 1-0
1-0
V
PPJ - MyPa Myllykoski30.08.2024 · pauză 1-0
2-0
Î
PPJ - MyPa Myllykoski29.06.2024 · pauză 0-1
0-2
Î
MyPa Myllykoski - PPJ25.06.2024 · pauză 1-0
1-0

V/E/Î din perspectiva PPJ. 1 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi PPJ - MyPa Myllykoski

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · PPJ1.2275% fără marjă
X · Egal6.4014% fără marjă
2 · MyPa Myllykoski8.1011% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.07
X2 3.05
12 1.09

Goluri

Peste 1.5 1.03
Sub 2.5 3.60
Peste 2.5 1.20

Ambele marchează

GG Da 1.44
GG Nu 2.57

Prima repriză

Pauză sub 1.5 2.05
Pauză peste 1.5 1.68

Cornere

Sub 9.5 2.50
Peste 9.5 1.47

Analiza de dinainte de meci

PPJ - MyPa Myllykoski s-a jucat joi, 13 august, în Kakkonen (Finlanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

PPJ vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 10. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, MyPa Myllykoski are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 7-13.

În ultimele 5 întâlniri directe, PPJ a câștigat de 2 ori, MyPa Myllykoski de 3 ori. Au fost meciuri strânse, cu 2,0 goluri în medie. Ultima: MyPa Myllykoski - PPJ 1-3, pe 6 iunie 2026.

Casele o dau favorită pe PPJ, la 1.22, cu egalul la 6.40. Fără marja caselor, asta înseamnă 75% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.20, iar GG la 1.44.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 2,4 pentru PPJ și 1,4 pentru MyPa Myllykoski. Scorul cel mai probabil e 2-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 60% la victorie, față de 75%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie PPJ: 60% în model, cota corectă ar fi 1.67. La 1.22, plătește prea puțin. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 72%. Cota de 1.20 e sub cea corectă (1.39) și nu merită. Ambele marchează (GG) are 68% în model, iar 1.44 e aproape de cota corectă (1.47). Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități PPJ - MyPa Myllykoski

Goluri estimate: 2,38 PPJ și 1,38 MyPa Myllykoski, total 3,76. 1X2 în model: 60% · 19% · 21%. Peste 2,5: 72% (cotă corectă 1.39). GG: 68% (cotă corectă 1.47). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
9%1
17%2
21%3
19%4
32%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 28% · peste 2,5: 72% (verde).

Scoruri probabile

2-19,1%1-17,6%3-17,2%2-06,6%2-26,3%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: PPJ. PPJ a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: MyPa Myllykoski. MyPa Myllykoski a primit 13 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Favorit fără formă. PPJ e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 2,0 goluri, iar modelul estimează acum 3,8.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză2-0
Cornere3-5
Cartonașe galbene3-5
Favorită la startPPJ · 1.22
Goluri estimate~3,8
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat PPJ - MyPa Myllykoski?

S-a jucat joi, 13 august, ora 19:00 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat PPJ - MyPa Myllykoski?

În Kakkonen (Finlanda).

Unde s-a jucat PPJ - MyPa Myllykoski?

Pe Jätkäsaaren tekonurmi, în Helsinki, joi, 13 august, ora 19:00 (ora României).

Cine era favorită în PPJ - MyPa Myllykoski?

PPJ pleca favorită, la cota 1.22. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în PPJ - MyPa Myllykoski?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,8.

Alte meciuri din Kakkonen

Toată liga →