Marți27 octombrie
Live 29 Pune pont

NorvegiaNorvegia · 2.Division

Pors - Sandviken

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 24 octombrie

Norvegia2.Division · Norvegia Final
Pors
VÎVÎV
Final0-0Pauză 0-0
Sandviken
ÎÎVVÎ
Șanse înainte de start, după cote
Pors 40%Egal 29%Sandviken 31%

Pors 0-0 Sandviken: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Pors 0-0 Sandviken (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 23% pentru egalul, iar cotele fără marjă 29%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 0 goluri, față de 3,2 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 38%), iar GG n-a ieșit (NG avea 37%). Scorul exact 0-0 avea 4,0% în modelul de dinainte de meci.

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Pors vs Sandviken

Pors marchează 2,4 goluri pe meci și primește 1,6. Sandviken marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,4. Ultimele 3 întâlniri directe: Pors 1, egal 1, Sandviken 1.

~3,2goluri estimate
62%peste 2,5 goluri
63%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Porsultimele 5Sandviken
1,80
Puncte / meci
1,20
2,4
Goluri marcate / meci
1,0
1,6
Goluri primite / meci
1,4
3
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
40%
60%
Ambele marchează
40%
1
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Pors și ultimele 5 Sandviken, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile, inclusiv amicale. Știrile folosesc doar meciurile oficiale, așa că bilanțul de acolo poate fi diferit.

Pors3-0-2

V
Notodden - Pors17.10.26 · 2.Division
3-4
Î
Mjondalen - Pors10.10.26 · 2.Division
1-0
V
Pors - Vidar03.10.26 · 2.Division
4-1
Î
Sotra - Pors26.09.26 · 2.Division
3-2
V
Pors - Lysekloster20.09.26 · 2.Division
2-0

Sandviken2-0-3

Î
Sandviken - Mjondalen17.10.26 · 2.Division
1-3
Î
Traeff - Sandviken11.10.26 · 2.Division
1-0
V
Sandviken - Arendal04.10.26 · 2.Division
1-0
V
Lysekloster - Sandviken26.09.26 · 2.Division
2-3
Î
Sandviken - Vidar19.09.26 · 2.Division
0-1

Întâlniri directe Pors - Sandviken

Pors 1Egal 1Sandviken 1
V
Sandviken - Pors25.04.2026 · pauză 0-0
0-1
Î
Sandviken - Pors13.09.2025 · pauză 3-1
5-2
E
Pors - Sandviken08.06.2025 · pauză 0-0
1-1

V/E/Î din perspectiva Pors. 1 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Pors - Sandviken

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de dinainte de start

1 · Pors2.2540% fără marjă
X · Egal3.1029% fără marjă
2 · Sandviken2.8731% fără marjă

Cote înainte de start, ultima actualizare

Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.27
X2 1.62
12 1.20

Goluri

Sub 2.5 2.42
Peste 2.5 1.45

Ambele marchează

GG Da 1.43
GG Nu 2.60

Analiza de dinainte de meci

Pors - Sandviken s-a jucat sâmbătă, 24 octombrie, în 2.Division (Norvegia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Pors vine cu trei victorii și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 12 goluri și a primit 8. În ultimele 5 meciuri, Sandviken are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 5-7.

În ultimele 3 întâlniri directe, Pors a câștigat o dată, Sandviken o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,3 goluri în medie. Ultima: Sandviken - Pors 0-1, pe 25 aprilie 2026.

Casele o dau favorită pe Pors, la 2.25, cu egalul la 3.10. Fără marja caselor, asta înseamnă 40% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.45, iar GG la 1.43.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,8 pentru Pors și 1,4 pentru Sandviken. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 47% la victorie, față de 40%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă 1X, modelul calculează 70%. Cota de 1.27 e sub cea corectă (1.43) și nu merită. Peste 2.5 goluri are 62% în model, dar la 1.45 plătește sub cota corectă de 1.61. Ambele marchează (GG): 63% în model, cota corectă ar fi 1.59. La 1.43, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Alte analize din sâmbătă, 24 octombrie, cu rezultatele

Probabilități Pors - Sandviken

Goluri estimate: 1,81 Pors și 1,41 Sandviken, total 3,22. 1X2 în model: 47% · 23% · 30%. Peste 2,5: 62% (cotă corectă 1.61). GG: 63% (cotă corectă 1.59). Estimare a modelului, calculată înainte de start; nu se schimbă după scorul live.

Distribuția golurilor

4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 38% · peste 2,5: 62% (verde).

Scoruri probabile

1-110,2%2-19,2%1-07,2%1-27,2%2-06,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Pors. Pors a primit 8 goluri în ultimele 5 partide.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,5% pe 1X2, peste media obișnuită.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul.

Pe scurt

Final0-0
Pauză0-0
Favorită la startPors · 2.25
Goluri estimate~3,2
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Pors - Sandviken?

S-a jucat sâmbătă, 24 octombrie, ora 16:00 (ora României) și s-a terminat 0-0.

În ce competiție s-a jucat Pors - Sandviken?

În 2.Division (Norvegia).

Unde s-a jucat Pors - Sandviken?

Pe Stadionul Pors, în Porsgrunn, sâmbătă, 24 octombrie, ora 16:00 (ora României).

Cine era favorită în Pors - Sandviken?

Pors pleca favorită, la cota 2.25. Meciul s-a terminat 0-0.

Câte goluri s-au marcat în Pors - Sandviken?

Niciunul: meciul s-a terminat 0-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,2.

Alte meciuri din 2.Division

Toată liga →