Duminică18 octombrie
Live 134 Pune pont

International cluburi · Amicale intercluburi

Pontevedra - Ourense CF

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 15 august

Amicale intercluburi Final
Pontevedra
ÎEÎVE
Final2-1Pauză 1-1
Ourense CF
VEÎEÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Pontevedra 52%Egal 27%Ourense CF 21%

Pontevedra 2-1 Ourense CF: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Pontevedra 2-1 Ourense CF (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 47% pentru victoria lui Pontevedra, iar cotele fără marjă 52%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,9 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 55%), iar GG a ieșit (58%). Scorul exact 2-1 avea 9,4% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 12 cornere (6-6) și 1 cartonașe galbene (0-1).

Pontevedraîn meciOurense CF
6
Cornere
6
0
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Pontevedra vs Ourense CF

Pontevedra marchează 1,4 goluri pe meci și primește 1,6. Ourense CF marchează 1,4 goluri pe meci și primește 1,8. La Pontevedra, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 3 întâlniri directe: Pontevedra 1, egal 1, Ourense CF 1.

~2,9goluri estimate
55%peste 2,5 goluri
58%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Pontevedraultimele 5Ourense CF
1,00
Puncte / meci
1,00
1,4
Goluri marcate / meci
1,4
1,6
Goluri primite / meci
1,8
1
Victorii
1
80%
Peste 2,5 goluri
80%
40%
Ambele marchează
80%
1
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Pontevedra și ultimele 5 Ourense CF, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Pontevedra1-2-2

Î
Arosa SC - Pontevedra01.08.26 · Amicale intercluburi
3-1
E
Pontevedra - Real Aviles23.05.26 · Primera Federacion
2-2
Î
Tenerife - Pontevedra17.05.26 · Primera Federacion
3-0
V
Pontevedra - Athletic Bilbao B09.05.26 · Primera Federacion
4-0
E
Racing Ferrol - Pontevedra02.05.26 · Primera Federacion
0-0

Ourense CF1-2-2

V
Ourense CF - Tenerife23.05.26 · Primera Federacion
2-1
E
Talavera de La Reina - Ourense CF17.05.26 · Primera Federacion
0-0
Î
Ourense CF - Celta Vigo B10.05.26 · Primera Federacion
2-4
E
Athletic Bilbao B - Ourense CF03.05.26 · Primera Federacion
2-2
Î
Ourense CF - Zamora CF26.04.26 · Primera Federacion
1-2

Întâlniri directe Pontevedra - Ourense CF

Pontevedra 1Egal 1Ourense CF 1
E
Pontevedra - Ourense CF21.03.2026 · pauză 0-0
0-0
V
Ourense CF - Pontevedra27.09.2025 · pauză 0-2
1-2
Î
Pontevedra - Ourense CF21.04.2024 · pauză 0-0
0-2

V/E/Î din perspectiva Pontevedra. 1 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Pontevedra - Ourense CF

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Pontevedra1.7652% fără marjă
X · Egal3.4027% fără marjă
2 · Ourense CF4.4021% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.11
X2 2.25
12 1.20

Goluri

Peste 1.5 1.23
Sub 2.5 1.90
Peste 2.5 1.80

Ambele marchează

GG Da 1.90
GG Nu 1.80

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.43
Pauză peste 1.5 2.50

Analiza de dinainte de meci

Pontevedra - Ourense CF s-a jucat sâmbătă, 15 august, în Amicale intercluburi. Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Pontevedra are o victorie, două egaluri și două înfrângeri. Golaveraj: 7-8. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Ourense CF vine cu o victorie, două egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 9. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 3 întâlniri directe, Pontevedra a câștigat o dată, Ourense CF o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,7 goluri în medie. Ultima: Pontevedra - Ourense CF 0-0, pe 21 martie 2026.

Pontevedra pleacă favorită, la cota 1.76. Egalul e la 3.40, iar Ourense CF la 4.40. Fără marja caselor, asta înseamnă 52% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.80, iar GG la 1.90.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,7 pentru Pontevedra și 1,3 pentru Ourense CF. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă 1X, modelul calculează 71%. Cota de 1.11 e sub cea corectă (1.41) și nu merită. Peste 2.5 goluri are 55% în model, iar 1.80 e aproape de cota corectă (1.82). Ambele marchează (GG): 58% în model, cota corectă ar fi 1.72. Casele dau 1.90, mai mult. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Pontevedra - Ourense CF

Goluri estimate: 1,66 Pontevedra și 1,26 Ourense CF, total 2,92. 1X2 în model: 47% · 24% · 29%. Peste 2,5: 55% (cotă corectă 1.82). GG: 58% (cotă corectă 1.72). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
16%1
23%2
22%3
16%4
17%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 45% · peste 2,5: 55% (verde).

Scoruri probabile

1-111,3%2-19,4%1-09,0%2-07,4%1-27,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Pontevedra. Pontevedra a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Ourense CF. Ourense CF a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Favorit fără formă. Pontevedra e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 1,7 goluri, iar modelul estimează acum 2,9.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză1-1
Cornere6-6
Cartonașe galbene0-1
Favorită la startPontevedra · 1.76
Goluri estimate~2,9
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Pontevedra - Ourense CF?

S-a jucat sâmbătă, 15 august, ora 21:00 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Pontevedra - Ourense CF?

În Amicale intercluburi.

Unde s-a jucat Pontevedra - Ourense CF?

Pe Estadio Municipal de Pasarón, în Pontevedra, sâmbătă, 15 august, ora 21:00 (ora României).

Cine era favorită în Pontevedra - Ourense CF?

Pontevedra pleca favorită, la cota 1.76. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Pontevedra - Ourense CF?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,9.

Alte meciuri din Amicale intercluburi

Toată liga →