Duminică18 octombrie
Live 152 Pune pont

PoloniaPolonia · III Liga - Gr.3

Polonia Nysa - Zaglebie Lubin II

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

PoloniaIII Liga - Gr.3 · Polonia Final
Polonia Nysa
ÎVVÎÎ
Final2-2Pauză 2-1
Zaglebie Lubin II
VÎÎEÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Polonia Nysa 29%Egal 26%Zaglebie Lubin II 45%

Polonia Nysa 2-2 Zaglebie Lubin II: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Polonia Nysa 2-2 Zaglebie Lubin II (pauză 2-1). Înainte de start, modelul dădea 24% pentru egalul, iar cotele fără marjă 26%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 4 goluri, față de 3,1 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 59%), iar GG a ieșit (62%). Scorul exact 2-2 avea 6,5% în modelul de dinainte de meci.

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Polonia Nysa vs Zaglebie Lubin II

Polonia Nysa marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,0. Zaglebie Lubin II marchează 1,0 goluri pe meci și primește 2,0. La Polonia Nysa, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,1goluri estimate
59%peste 2,5 goluri
62%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Polonia Nysaultimele 5Zaglebie Lubin II
1,20
Puncte / meci
0,80
1,4
Goluri marcate / meci
1,0
2,0
Goluri primite / meci
2,0
2
Victorii
1
80%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
40%
0
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Polonia Nysa și ultimele 5 Zaglebie Lubin II, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Polonia Nysa2-0-3

Î
Odra Bytom Odrzanski - Polonia Nysa01.08.26 · III Liga - Gr.3
3-0
V
Zaglebie Sosnowiec - Polonia Nysa15.07.26 · Amicale intercluburi
0-2
V
Carina Gubin - Polonia Nysa30.05.26 · III Liga - Gr.3
1-2
Î
Polonia Nysa - Sparta Katowice24.05.26 · III Liga - Gr.3
2-3
Î
Karkonosze Jelenia Gora - Polonia Nysa17.05.26 · III Liga - Gr.3
3-1

Zaglebie Lubin II1-1-3

V
Zaglebie Lubin II - Sparta Katowice01.08.26 · III Liga - Gr.3
1-0
Î
Zaglebie Lubin II - Odra Bytom Odrzanski15.07.26 · Amicale intercluburi
0-1
Î
Zaglebie Lubin II - Karkonosze Jelenia Gora11.07.26 · Amicale intercluburi
0-4
E
KKS Kalisz - Zaglebie Lubin II08.07.26 · Amicale intercluburi
2-2
Î
LKS Goczalkowice - Zaglebie Lubin II30.05.26 · III Liga - Gr.3
3-2

Întâlniri directe Polonia Nysa - Zaglebie Lubin II

Polonia Nysa 0Egal 0Zaglebie Lubin II 2
Î
Polonia Nysa - Zaglebie Lubin II10.04.2026 · pauză 1-3
2-4

V/E/Î din perspectiva Polonia Nysa. 2 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Polonia Nysa - Zaglebie Lubin II

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Polonia Nysa3.2029% fără marjă
X · Egal3.6026% fără marjă
2 · Zaglebie Lubin II2.0545% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.69
X2 1.30
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.17
Sub 2.5 2.22
Peste 2.5 1.59

Ambele marchează

GG Da 1.53
GG Nu 2.35

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.51
Pauză peste 1.5 2.40

Analiza de dinainte de meci

Polonia Nysa - Zaglebie Lubin II s-a jucat sâmbătă, 8 august, în III Liga - Gr.3 (Polonia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Polonia Nysa are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 7-10. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Zaglebie Lubin II vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 10.

În ultimele 2 întâlniri directe, Polonia Nysa a câștigat niciodată, Zaglebie Lubin II de 2 ori. Au fost meciuri deschise, cu 6,5 goluri în medie. Ultima: Polonia Nysa - Zaglebie Lubin II 2-4, pe 10 aprilie 2026.

Zaglebie Lubin II pleacă favorită, la cota 2.05. Egalul e la 3.60, iar Polonia Nysa la 3.20. Fără marja caselor, asta înseamnă 45% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.59, iar GG la 1.53.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,5 pentru Polonia Nysa și 1,6 pentru Zaglebie Lubin II. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 36% la victorie, față de 29%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Polonia Nysa are 36%, Zaglebie Lubin II 40%. Peste 2.5 goluri: 59% în model, cota corectă ar fi 1.69. La 1.59, plătește prea puțin. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 62%. Cota de 1.53 e sub cea corectă (1.61) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Polonia Nysa - Zaglebie Lubin II

Goluri estimate: 1,51 Polonia Nysa și 1,60 Zaglebie Lubin II, total 3,11. 1X2 în model: 36% · 24% · 40%. Peste 2,5: 59% (cotă corectă 1.69). GG: 62% (cotă corectă 1.61). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
14%1
22%2
22%3
17%4
20%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 41% · peste 2,5: 59% (verde).

Scoruri probabile

1-110,8%1-28,6%2-18,1%0-17,1%1-06,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Polonia Nysa. Polonia Nysa a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Zaglebie Lubin II. Zaglebie Lubin II a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Favorit fără formă. Zaglebie Lubin II e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 7,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-2
Pauză2-1
Favorită la startZaglebie Lubin II · 2.05
Goluri estimate~3,1
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Polonia Nysa - Zaglebie Lubin II?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 19:00 (ora României) și s-a terminat 2-2.

În ce competiție s-a jucat Polonia Nysa - Zaglebie Lubin II?

În III Liga - Gr.3 (Polonia).

Unde s-a jucat Polonia Nysa - Zaglebie Lubin II?

Pe Stadion Polonii, în Nysa, sâmbătă, 8 august, ora 19:00 (ora României).

Cine era favorită în Polonia Nysa - Zaglebie Lubin II?

Zaglebie Lubin II pleca favorită, la cota 2.05. Meciul s-a terminat 2-2.

Câte goluri s-au marcat în Polonia Nysa - Zaglebie Lubin II?

4 goluri, scor final 2-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,1.

Alte meciuri din III Liga - Gr.3

Toată liga →