Duminică18 octombrie
Live 133 Pune pont

ScotiaScotia · Championship

Partick Thistle - Livingston

Statistici și rezultat final · vineri, 7 august

ScotiaChampionship · Scotia Final
Partick Thistle
VEEVV
Final2-0Pauză 2-0
Livingston
VEVEV
Șanse înainte de meci, după cote
Partick Thistle 39%Egal 30%Livingston 31%

Partick Thistle 2-0 Livingston: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Partick Thistle 2-0 Livingston (pauză 2-0). Înainte de start, modelul dădea 38% pentru victoria lui Partick Thistle, iar cotele fără marjă 39%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,9 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 46%), iar GG n-a ieșit (NG avea 42%). Scorul exact 2-0 avea 6,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 18 cornere (9-9) și 4 cartonașe galbene (2-2).

Partick Thistleîn meciLivingston
9
Cornere
9
2
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Partick Thistle vs Livingston

Partick Thistle marchează 2,8 goluri pe meci și primește 0,6. Livingston marchează 2,6 goluri pe meci și primește 0,2. La Livingston, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 7 întâlniri directe: Partick Thistle 1, egal 3, Livingston 3.

~2,9goluri estimate
54%peste 2,5 goluri
58%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Partick Thistleultimele 5Livingston
2,20
Puncte / meci
2,20
2,8
Goluri marcate / meci
2,6
0,6
Goluri primite / meci
0,2
3
Victorii
3
60%
Peste 2,5 goluri
20%
40%
Ambele marchează
20%
1
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Partick Thistle și ultimele 5 Livingston, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Partick Thistle3-2-0

V
Greenock Morton - Partick Thistle01.08.26 · Championship
0-1
E
Partick Thistle - Stenhousemuir21.07.26 · Cupa Ligii
2-2
E
Livingston - Partick Thistle18.07.26 · Cupa Ligii
1-1
V
Forfar Athletic - Partick Thistle14.07.26 · Cupa Ligii
0-4
V
Partick Thistle - Brechin City11.07.26 · Cupa Ligii
6-0

Livingston3-2-0

V
Livingston - Queen's Park01.08.26 · Championship
2-0
E
Stenhousemuir - Livingston25.07.26 · Cupa Ligii
0-0
V
Livingston - Forfar Athletic21.07.26 · Cupa Ligii
8-0
E
Livingston - Partick Thistle18.07.26 · Cupa Ligii
1-1
V
Brechin City - Livingston14.07.26 · Cupa Ligii
0-2

Întâlniri directe Partick Thistle - Livingston

Partick Thistle 1Egal 3Livingston 3
E
Livingston - Partick Thistle18.07.2026 · pauză 0-0
1-1
Î
Livingston - Partick Thistle16.05.2025 · pauză 1-0
2-0
Î
Partick Thistle - Livingston13.05.2025 · pauză 0-1
0-2
V
Livingston - Partick Thistle02.05.2025 · pauză 0-1
0-1
E
Partick Thistle - Livingston28.02.2025 · pauză 1-0
1-1
Î
Livingston - Partick Thistle13.12.2024 · pauză 1-0
2-0
E
Partick Thistle - Livingston05.10.2024 · pauză 0-0
0-0

V/E/Î din perspectiva Partick Thistle. 0 din 7 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Partick Thistle - Livingston

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Partick Thistle2.3739% fără marjă
X · Egal3.0530% fără marjă
2 · Livingston3.0031% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.34
X2 1.51
12 1.33

Goluri

Peste 1.5 1.28
Sub 2.5 1.78
Peste 2.5 1.92

Ambele marchează

GG Da 1.71
GG Nu 2.02

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.39
Pauză peste 1.5 2.77

Analiza de dinainte de meci

Partick Thistle - Livingston s-a jucat vineri, 7 august, în Championship (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Partick Thistle n-a pierdut niciunul (trei victorii și două egaluri). Golaveraj: 14-3. Livingston n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: trei victorii și două egaluri. A marcat 13 goluri și a primit 1. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 7 întâlniri directe, Partick Thistle a câștigat o dată, Livingston de 3 ori, iar trei meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,6 goluri în medie. Ultima: Livingston - Partick Thistle 1-1, pe 18 iulie 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.37 pentru gazde, 3.00 pentru oaspeți și 3.05 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.92, iar GG la 1.71.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,4 pentru Partick Thistle și 1,4 pentru Livingston. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Partick Thistle are 38%, Livingston 37%. Peste 1.5 goluri: 78% în model, cota corectă ar fi 1.28. Cota 1.28 e cam la nivelul ăsta. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 58%. Cota de 1.71 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Partick Thistle - Livingston

Goluri estimate: 1,44 Partick Thistle și 1,41 Livingston, total 2,85. 1X2 în model: 38% · 25% · 37%. Peste 2,5: 54% (cotă corectă 1.85). GG: 58% (cotă corectă 1.72). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
16%1
24%2
22%3
16%4
16%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 46% · peste 2,5: 54% (verde).

Scoruri probabile

1-111,7%2-18,5%1-08,3%1-28,3%0-18,2%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,1 goluri, după cote 2,6. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 1,6 goluri, iar modelul estimează acum 2,9.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-0
Pauză2-0
Cornere9-9
Cartonașe galbene2-2
Favorită la startPartick Thistle · 2.37
Goluri estimate~2,9
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Partick Thistle - Livingston?

S-a jucat vineri, 7 august, ora 21:30 (ora României) și s-a terminat 2-0.

În ce competiție s-a jucat Partick Thistle - Livingston?

În Championship (Scotia).

Cine era favorită în Partick Thistle - Livingston?

Niciuna clar: cotele erau 2.37 la gazde și 3.00 la oaspeți. Meciul s-a terminat 2-0.

Câte goluri s-au marcat în Partick Thistle - Livingston?

2 goluri, scor final 2-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,9.

Alte meciuri din Championship

Toată liga →