Vineri16 octombrie
Live 63 Pune pont

IordaniaIordania

Orthodoxi (F) – Al Istiklal (F)

Orthodoxi (F)
EÎÎEÎ
1–0 Vineri, 16 octombrie, 19:00 · pauză 1–0
Al Istiklal (F)
ÎÎÎEÎ
11.11 X7.50 213.00
1X— X24.60 121.03

Ultimele 5 / 5: Orthodoxi (F) marchează 0.6 și primește 1.4. Al Istiklal (F) 1.0 / 5.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 81% · Egal 12% · Oaspete 7%

Goluri / meci

0.6 + 1.0

Peste 2.5

1.33 · forma 40% / 100%

GG

Da 2.25 · Nu 1.55

Analiză Orthodoxi (F) – Al Istiklal (F)

Orthodoxi (F) și Al Istiklal (F) s-au întâlnit vineri, 16 octombrie, ora 19:00, în Iordania, iar meciul s-a terminat 1–0. Analiza de mai jos e cea de dinaintea meciului: forma recentă, întâlnirile directe, ce spuneau cotele și estimarea modelului nostru, ca să poți vedea cât de aproape a fost calculul de rezultatul de pe teren.

Orthodoxi (F) are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 7 goluri primite (0,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Al Istiklal (F) are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 26 de goluri primite (1,0 marcate și 5,2 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Orthodoxi (F) a câștigat 4, Al Istiklal (F) a câștigat 1, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 5 din 8. Ultima întâlnire, pe 30.01.2026, s-a terminat Orthodoxi (F) 6–3 Al Istiklal (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.11 / 7.50 / 13.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 81% pentru Orthodoxi (F), 12% pentru egal și 7% pentru Al Istiklal (F). Favorită e Orthodoxi (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.33 și sub 2.5 la 2.75, adică 67% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.25 și Nu la 1.55.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,90 – 1,20) și cele deduse din cote (2,78 – 0,69) și ajunge la 2,84 goluri estimate pentru Orthodoxi (F) și 0,94 pentru Al Istiklal (F), adică 3,78 în total. Cu aceste valori, Orthodoxi (F) câștigă în 76% din cazuri, egalul iese în 14%, iar Al Istiklal (F) câștigă în 10%. Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor exact este 2–0, cu 9,2%.

Statistici-cheie
IndicatorOrthodoxi (F)Al Istiklal (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î0-2-30-1-4
Puncte / meci0,400,20
Goluri marcate (medie)3 (0,6)5 (1,0)
Goluri primite (medie)7 (1,4)26 (5,2)
% Peste 2.540%100%
% GG60%40%
Victorii H2H (8 meciuri)41
Goluri estimate (model)2,840,94
Șanse de victorie (model)76%10%

Goluri estimate

2,84 – 0,94 · total 3,78

1X2 model

76% · 14% · 10%

Peste 2.5 model

73% · cotă corectă 1.37

GG model

57% · cotă corectă 1.75

Distribuția golurilor
2%0
9%1
16%2
21%3
19%4
33%5+

Sub 2.5: 27% · Peste 2.5: 73% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Orthodoxi (. ↓ / Al Istiklal. →012345
0 2,3 2,1 1,0 0,3 0,1 0,0
1 6,5 6,1 2,9 0,9 0,2 0,0
2 9,2 8,7 4,1 1,3 0,3 0,1
3 8,7 8,2 3,8 1,2 0,3 0,1
4 6,2 5,8 2,7 0,9 0,2 0,0
5 3,5 3,3 1,6 0,5 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Orthodoxi (F), coloane = goluri Al Istiklal (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Al Istiklal (F). Al Istiklal (F) primește 5,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,10 goluri, cotele doar 3,47. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Favorit fără formă. Orthodoxi (F) e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Orthodoxi (F) are 76% în model (cotă corectă 1.32), dar cota 1.11 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37), iar cota 1.33 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–0 (9,2%). Rezultatul final a fost 1–0, scor căruia modelul îi dădea 6,5%.

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.6
Goluri / meci
1.0
1.4
Primite / meci
5.2
0%
Victorii
0%
40%
Peste 2.5
100%
60%
GG
40%

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Orthodoxi (F) – Al Istiklal (F)?

Meciul s-a jucat vineri, 16 octombrie, ora 19:00 (ora României) și s-a terminat 1–0. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Orthodoxi (F) – Al Istiklal (F)?

Meciul face parte din Iordania. Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.

Ce spun cotele despre Orthodoxi (F) – Al Istiklal (F)?

Cotele 1X2 sunt 1.11 / 7.50 / 13.00. Fără marjă, asta înseamnă 81% pentru Orthodoxi (F), 12% egal și 7% pentru Al Istiklal (F), cu Orthodoxi (F) favorită la cota 1.11.

Câte goluri se așteaptă în Orthodoxi (F) – Al Istiklal (F)?

Modelul nostru estimează 3,78 goluri (2,84 pentru Orthodoxi (F), 0,94 pentru Al Istiklal (F)). Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor este 2–0.