Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

PoloniaPolonia · I Liga

Odra Opole - Arka Gdynia

Statistici și rezultat final · vineri, 24 iulie

PoloniaI Liga · Polonia Final
Odra Opole
ÎÎEÎE
Final0-1Pauză 0-1
Arka Gdynia
VÎVÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Odra Opole 33%Egal 28%Arka Gdynia 39%

Odra Opole 0-1 Arka Gdynia: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Odra Opole 0-1 Arka Gdynia (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 42% pentru victoria lui Arka Gdynia, iar cotele fără marjă 39%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-a marcat 1 gol, față de 2,7 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 50%), iar GG n-a ieșit (NG avea 46%). Scorul exact 0-1 avea 9,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 2 cornere (2-0) și 0 cartonașe galbene (0-0).

Odra Opoleîn meciArka Gdynia
2
Cornere
0
0
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Odra Opole vs Arka Gdynia

Odra Opole marchează 0,6 goluri pe meci și primește 1,8. Arka Gdynia marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,8. În directe, Odra Opole nu a câștigat niciuna dintre ultimele 4 întâlniri.

~2,7goluri estimate
50%peste 2,5 goluri
54%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Odra Opoleultimele 5Arka Gdynia
0,40
Puncte / meci
1,20
0,6
Goluri marcate / meci
1,2
1,8
Goluri primite / meci
1,8
0
Victorii
2
40%
Peste 2,5 goluri
40%
40%
Ambele marchează
20%
0
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Odra Opole și ultimele 5 Arka Gdynia, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Odra Opole0-2-3

Î
Odra Opole - Banik Ostrava B18.07.26 · Amicale intercluburi
0-3
Î
Odra Opole - Maccabi Netanya15.07.26 · Amicale intercluburi
2-4
E
Slask Wroclaw - Odra Opole11.07.26 · Amicale intercluburi
0-0
Î
Odra Opole - GKS Tychy04.07.26 · Amicale intercluburi
0-1
E
Odra Opole - Pardubice01.07.26 · Amicale intercluburi
1-1

Arka Gdynia2-0-3

V
Wiked Luzino - Arka Gdynia18.07.26 · Amicale intercluburi
0-2
Î
Arka Gdynia - Olimpia Grudziadz11.07.26 · Amicale intercluburi
2-4
V
Petrolul Ploiesti - Arka Gdynia03.07.26 · Amicale intercluburi
0-2
Î
GKS Katowice - Arka Gdynia28.06.26 · Amicale intercluburi
2-0
Î
Rakow Czestochowa - Arka Gdynia23.05.26 · Ekstraklasa
3-0

Întâlniri directe Odra Opole - Arka Gdynia

Odra Opole 0Egal 1Arka Gdynia 3
Î
Arka Gdynia - Odra Opole19.04.2025 · pauză 1-0
1-0
Î
Odra Opole - Arka Gdynia06.10.2024 · pauză 0-3
0-6
Î
Arka Gdynia - Odra Opole30.05.2024 · pauză 2-1
4-2
E
Arka Gdynia - Odra Opole17.03.2024 · pauză 1-1
2-2

V/E/Î din perspectiva Odra Opole. 3 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Odra Opole - Arka Gdynia

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Odra Opole2.7733% fără marjă
X · Egal3.3028% fără marjă
2 · Arka Gdynia2.4039% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.59
X2 1.32
12 1.29

Goluri

Peste 1.5 1.27
Sub 2.5 1.85
Peste 2.5 1.87

Ambele marchează

GG Da 1.70
GG Nu 2.02

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.41
Pauză peste 1.5 2.67

Cornere

Sub 9.5 2.17
Peste 9.5 1.61

Analiza de dinainte de meci

Odra Opole - Arka Gdynia s-a jucat vineri, 24 iulie, în I Liga (Polonia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Odra Opole n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: două egaluri și trei înfrângeri. A marcat 3 goluri și a primit 9. În ultimele 5 meciuri, Arka Gdynia are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 6-9.

În ultimele 4 întâlniri directe, Odra Opole a câștigat niciodată, Arka Gdynia de 3 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 4,3 goluri în medie. Ultima: Arka Gdynia - Odra Opole 1-0, pe 19 aprilie 2025.

La case, diferența e mică: Odra Opole are cota 2.77, Arka Gdynia 2.40. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.87, iar GG la 1.70.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,2 pentru Odra Opole și 1,4 pentru Arka Gdynia. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă X2, modelul calculează 68%. Cota de 1.32 e sub cea corectă (1.47) și nu merită. Peste 1.5 goluri are 75% în model, iar 1.27 e aproape de cota corectă (1.33). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Odra Opole - Arka Gdynia

Goluri estimate: 1,24 Odra Opole și 1,44 Arka Gdynia, total 2,68. 1X2 în model: 32% · 26% · 42%. Peste 2,5: 50% (cotă corectă 2.00). GG: 54% (cotă corectă 1.85). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

7%0
18%1
25%2
22%3
15%4
13%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 50% · peste 2,5: 50% (verde).

Scoruri probabile

1-112,2%0-19,9%1-28,8%1-08,5%2-17,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Odra Opole. Odra Opole a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Arka Gdynia. Arka Gdynia a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai multe goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 4,3 goluri, iar modelul estimează acum 2,7.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-1
Pauză0-1
Cornere2-0
Cartonașe galbene0-0
Favorită la startArka Gdynia · 2.40
Goluri estimate~2,7
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Odra Opole - Arka Gdynia?

S-a jucat vineri, 24 iulie, ora 22:00 (ora României) și s-a terminat 0-1.

În ce competiție s-a jucat Odra Opole - Arka Gdynia?

În I Liga (Polonia).

Cine era favorită în Odra Opole - Arka Gdynia?

Niciuna clar: cotele erau 2.77 la gazde și 2.40 la oaspeți. Meciul s-a terminat 0-1.

Câte goluri s-au marcat în Odra Opole - Arka Gdynia?

Un gol, scor final 0-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,7.

Alte meciuri din I Liga

Toată liga →