Duminică18 octombrie
Live 133 Pune pont

ChileChile · Cupa

Nublense - Rangers Talca

Statistici și rezultat final · miercuri, 5 august

ChileCupa · Chile Final
Nublense
VÎVEV
Final1-0Pauză 0-0
Rangers Talca
ÎEEÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Nublense 59%Egal 22%Rangers Talca 19%

Nublense 1-0 Rangers Talca: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Nublense 1-0 Rangers Talca (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 56% pentru victoria lui Nublense, iar cotele fără marjă 59%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-a marcat 1 gol, față de 2,3 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 61%), iar GG n-a ieșit (NG avea 59%). Scorul exact 1-0 avea 15,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 17 cornere (9-8) și 2 cartonașe galbene (0-2).

Nublenseîn meciRangers Talca
9
Cornere
8
0
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Nublense vs Rangers Talca

Nublense marchează 1,2 goluri pe meci și primește 0,8. Rangers Talca marchează 0,2 goluri pe meci și primește 1,0. La Rangers Talca, doar niciunul din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. În directe, Rangers Talca nu a câștigat niciuna dintre ultimele 4 întâlniri.

~2,3goluri estimate
39%peste 2,5 goluri
41%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
Nublenseultimele 5Rangers Talca
2,00
Puncte / meci
0,40
1,2
Goluri marcate / meci
0,2
0,8
Goluri primite / meci
1,0
3
Victorii
0
40%
Peste 2,5 goluri
0%
40%
Ambele marchează
20%
3
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Nublense și ultimele 5 Rangers Talca, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Nublense3-1-1

V
Nublense - Rangers Talca05.08.26 · Cupa
1-0
Î
O'Higgins - Nublense13.07.26 · Cupa Ligii
1-0
V
Nublense - O'Higgins10.07.26 · Cupa Ligii
2-1
E
Nublense - Curico Unido05.07.26 · Cupa
2-2
V0-1

Rangers Talca0-2-3

Î
Nublense - Rangers Talca05.08.26 · Cupa
1-0
E
San Luis Quillota - Rangers Talca01.08.26 · Primera B
1-1
E
Rangers Talca - Deportes Copiapo26.07.26 · Primera B
0-0
Î
Rangers Talca - Nublense29.06.26 · Cupa
0-1

Întâlniri directe Nublense - Rangers Talca

Nublense 3Egal 1Rangers Talca 0
V
Nublense - Rangers Talca05.08.2026 · pauză 0-0
1-0
V
Rangers Talca - Nublense29.06.2026 · pauză 0-1
0-1
V
Nublense - Rangers Talca30.06.2024 · pauză 3-0
4-0
E
Rangers Talca - Nublense27.06.2024 · pauză 1-0
1-1

V/E/Î din perspectiva Nublense. 1 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Nublense - Rangers Talca

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Nublense1.5559% fără marjă
X · Egal4.1022% fără marjă
2 · Rangers Talca4.9019% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.22
X2 1.85
12 1.22

Goluri

Peste 1.5 1.18
Sub 2.5 2.05
Peste 2.5 1.67

Ambele marchează

GG Da 1.65
GG Nu 2.10

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.48
Pauză peste 1.5 2.40

Cornere

Sub 9.5 2.00
Peste 9.5 1.72

Analiza de dinainte de meci

Nublense - Rangers Talca s-a jucat miercuri, 5 august, în Cupa (Chile). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Nublense are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 6-4. Rangers Talca n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: două egaluri și trei înfrângeri. A marcat 1 gol și a primit 5. Meciurile ei au avut puține goluri: niciunul peste 2.5.

În ultimele 4 întâlniri directe, Nublense a câștigat de 3 ori, Rangers Talca niciodată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 2,0 goluri în medie. Ultima: Nublense - Rangers Talca 1-0, pe 5 august 2026.

Nublense pleacă favorită, la cota 1.55. Egalul e la 4.10, iar Rangers Talca la 4.90. Fără marja caselor, asta înseamnă 59% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.67, iar GG la 1.65.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 2 goluri: 1,5 pentru Nublense și 0,7 pentru Rangers Talca. Scorul cel mai probabil e 1-0.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Nublense, modelul calculează 56%. Cota de 1.55 e sub cea corectă (1.79) și nu merită. Sub 2.5 goluri merită privit: 61% în model, iar 2.05 plătește peste cota corectă de 1.64. Nu marchează ambele (NG): 59% în model, cota corectă ar fi 1.69. Casele dau 2.10, mai mult. Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități Nublense - Rangers Talca

Goluri estimate: 1,51 Nublense și 0,74 Rangers Talca, total 2,25. 1X2 în model: 56% · 26% · 18%. Peste 2,5: 39% (cotă corectă 2.56). GG: 41% (cotă corectă 2.44). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

10%0
24%1
27%2
20%3
11%4
8%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 61% · peste 2,5: 39% (verde).

Scoruri probabile

1-015,9%2-012,0%1-111,8%0-010,5%2-18,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Atac anemic: Rangers Talca. Rangers Talca a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 1,6 goluri, după cote 2,9. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-0
Pauză0-0
Cornere9-8
Cartonașe galbene0-2
Favorită la startNublense · 1.55
Goluri estimate~2,3
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Nublense - Rangers Talca?

S-a jucat miercuri, 5 august, ora 02:30 (ora României) și s-a terminat 1-0.

În ce competiție s-a jucat Nublense - Rangers Talca?

În Cupa (Chile).

Cine era favorită în Nublense - Rangers Talca?

Nublense pleca favorită, la cota 1.55. Meciul s-a terminat 1-0.

Câte goluri s-au marcat în Nublense - Rangers Talca?

Un gol, scor final 1-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,3.

Alte meciuri din Cupa

Toată liga →