Sâmbătă17 octombrie
Live 263 Pune pont

Insulele FeroeInsulele Feroe · Premier League

NSI Runavik – 07 Vestur Sorvagur

NSI Runavik
VVEVE
17:00 Duminică, 18 octombrie
07 Vestur Sorvagur
VEÎEE
11.20 X5.90 28.60
1X— X23.85 121.05

Ultimele 5 / 5: NSI Runavik marchează 2.0 și primește 1.2. 07 Vestur Sorvagur 1.4 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 74% · Egal 15% · Oaspete 10%

Goluri / meci

2.0 + 1.4

Peste 2.5

— · forma 80% / 40%

GG

—

Analiză NSI Runavik – 07 Vestur Sorvagur

NSI Runavik o primește pe 07 Vestur Sorvagur duminică, 18 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Premier League (Insulele Feroe). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

NSI Runavik are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 6 goluri primite (2,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. 07 Vestur Sorvagur are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 5 goluri primite (1,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, NSI Runavik stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.

În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, NSI Runavik a câștigat 7, 07 Vestur Sorvagur a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 6 din 8. Ultima întâlnire, pe 17.05.2026, s-a terminat 07 Vestur Sorvagur 1–6 NSI Runavik.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.20 / 5.90 / 8.60. După ce scoatem marja (aproximativ 11,9% pe piața asta), rămân 74% pentru NSI Runavik, 15% pentru egal și 10% pentru 07 Vestur Sorvagur. Favorită e NSI Runavik.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,50 goluri estimate pentru NSI Runavik și 1,30 pentru 07 Vestur Sorvagur, adică 2,80 în total. Cu aceste valori, NSI Runavik câștigă în 42% din cazuri, egalul iese în 25%, iar 07 Vestur Sorvagur câștigă în 33%. Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 32 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorNSI Runavik07 Vestur Sorvagur
Meciuri analizate55
V-E-Î3-2-01-3-1
Puncte / meci2,201,20
Goluri marcate (medie)10 (2,0)7 (1,4)
Goluri primite (medie)6 (1,2)5 (1,0)
% Peste 2.580%40%
% GG100%40%
Victorii H2H (8 meciuri)71
Goluri estimate (model)1,501,30
Șanse de victorie (model)42%33%

Goluri estimate

1,50 – 1,30 · total 2,80

1X2 model

42% · 25% · 33%

Peste 2.5 model

53% · cotă corectă 1.89

GG model

57% · cotă corectă 1.75

Distribuția golurilor
6%0
17%1
24%2
22%3
16%4
15%5+

Sub 2.5: 47% · Peste 2.5: 53% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
NSI Runavik ↓ / 07 Vestur S. →012345
0 6,1 7,9 5,1 2,2 0,7 0,2
1 9,1 11,9 7,7 3,3 1,1 0,3
2 6,8 8,9 5,8 2,5 0,8 0,2
3 3,4 4,4 2,9 1,3 0,4 0,1
4 1,3 1,7 1,1 0,5 0,2 0,0
5 0,4 0,5 0,3 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri NSI Runavik, coloane = goluri 07 Vestur Sorvagur.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 4,0 goluri, față de 2,80 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: NSI Runavik 42%, egal 25%, 07 Vestur Sorvagur 33%. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30). Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.0
Goluri / meci
1.4
1.2
Primite / meci
1.0
60%
Victorii
20%
80%
Peste 2.5
40%
100%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe NSI Runavik – 07 Vestur Sorvagur?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă NSI Runavik – 07 Vestur Sorvagur?

Meciul face parte din Premier League (Insulele Feroe). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre NSI Runavik – 07 Vestur Sorvagur?

Cotele 1X2 sunt 1.20 / 5.90 / 8.60. Fără marjă, asta înseamnă 74% pentru NSI Runavik, 15% egal și 10% pentru 07 Vestur Sorvagur, cu NSI Runavik favorită la cota 1.20.

Câte goluri se așteaptă în NSI Runavik – 07 Vestur Sorvagur?

Modelul nostru estimează 2,80 goluri (1,50 pentru NSI Runavik, 1,30 pentru 07 Vestur Sorvagur). Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Premier League
18.10
17:00
B36 Torshavn – Skala IF 1.644.20
18.10
17:00
Klaksvik – B68 Toftir 1.1311.00
18.10
17:00
EB/Streymur – HB Torshavn 4.701.51
11.10
19:15
B68 Toftir – Vikingur Gota 1–2