Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

SuediaSuedia · Superettan

Norrkoping - Sandviken IF

Statistici și rezultat final · duminică, 19 iulie

SuediaSuperettan · Suedia Final
Norrkoping
ÎVVVV
Final3-0Pauză 2-0
Sandviken IF
VEVVV
Șanse înainte de meci, după cote
Norrkoping 40%Egal 21%Sandviken IF 39%

Norrkoping 3-0 Sandviken IF: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Norrkoping 3-0 Sandviken IF (pauză 2-0). Înainte de start, modelul dădea 36% pentru victoria lui Norrkoping, iar cotele fără marjă 40%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,0 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 58%), iar GG n-a ieșit (NG avea 39%). Scorul exact 3-0 avea 2,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (7-3) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Norrkopingîn meciSandviken IF
7
Cornere
3
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Norrkoping vs Sandviken IF

Norrkoping marchează 1,6 goluri pe meci și primește 0,4. Sandviken IF marchează 3,0 goluri pe meci și primește 1,4. La Norrkoping, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri.

~3,0goluri estimate
58%peste 2,5 goluri
61%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Norrkopingultimele 5Sandviken IF
2,40
Puncte / meci
2,60
1,6
Goluri marcate / meci
3,0
0,4
Goluri primite / meci
1,4
4
Victorii
4
20%
Peste 2,5 goluri
80%
20%
Ambele marchează
80%
2
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Norrkoping și ultimele 5 Sandviken IF, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Norrkoping4-0-1

Î
Norrkoping - Norrby IF28.06.26 · Superettan
0-1
V
Ostersund - Norrkoping21.06.26 · Superettan
0-2
V
Norrkoping - Varberg BoIS15.06.26 · Superettan
2-0
V
Oddevold - Norrkoping09.06.26 · Superettan
1-2
V
Helsingborg IF - Norrkoping31.05.26 · Superettan
0-2

Sandviken IF4-1-0

V
Sandviken IF - Helsingborg IF28.06.26 · Superettan
4-2
E
Orebro SK - Sandviken IF22.06.26 · Superettan
1-1
V
Sandviken IF - Brage14.06.26 · Superettan
3-2
V
Sandviken IF - Falkenberg09.06.26 · Superettan
4-2
V
GIF Sundsvall - Sandviken IF30.05.26 · Superettan
0-3

Întâlniri directe Norrkoping - Sandviken IF

Norrkoping 2Egal 0Sandviken IF 0
V
Norrkoping - Sandviken IF21.02.2026 · pauză 1-0
2-0
V3-1

V/E/Î din perspectiva Norrkoping. 1 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Norrkoping - Sandviken IF

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Norrkoping2.2740% fără marjă
X · Egal4.2021% fără marjă
2 · Sandviken IF2.3039% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.18
X2 1.95
12 1.22

Goluri

Peste 1.5 1.18
Sub 2.5 2.00
Peste 2.5 1.67

Ambele marchează

GG Da 1.67
GG Nu 2.07

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.30
Pauză peste 1.5 2.85

Cornere

Sub 9.5 3.45
Peste 9.5 1.18

Analiza de dinainte de meci

Norrkoping - Sandviken IF s-a jucat duminică, 19 iulie, în Superettan (Suedia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Norrkoping are patru victorii și o înfrângere. Golaveraj: 8-2. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. Sandviken IF n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: patru victorii și un egal. A marcat 15 goluri și a primit 7. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 2 întâlniri directe, Norrkoping a câștigat de 2 ori, Sandviken IF niciodată. Au fost meciuri deschise, cu 3,0 goluri în medie. Ultima: Norrkoping - Sandviken IF 2-0, pe 21 februarie 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.27 pentru gazde, 2.30 pentru oaspeți și 4.20 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.67, iar GG la 1.67.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,5 pentru Norrkoping și 1,6 pentru Sandviken IF. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Norrkoping are 36%, Sandviken IF 40%. Peste 2.5 goluri are 58% în model, iar 1.67 e aproape de cota corectă (1.72). Ambele marchează (GG): 61% în model, cota corectă ar fi 1.64. Cota 1.67 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Norrkoping - Sandviken IF

Goluri estimate: 1,47 Norrkoping și 1,56 Sandviken IF, total 3,03. 1X2 în model: 36% · 24% · 40%. Peste 2,5: 58% (cotă corectă 1.72). GG: 61% (cotă corectă 1.64). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
15%1
22%2
22%3
17%4
19%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 42% · peste 2,5: 58% (verde).

Scoruri probabile

1-111,1%1-28,6%2-18,1%0-17,5%1-07,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-0
Pauză2-0
Cornere7-3
Cartonașe galbene1-2
Favorită la startNorrkoping · 2.27
Goluri estimate~3,0
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Norrkoping - Sandviken IF?

S-a jucat duminică, 19 iulie, ora 14:00 (ora României) și s-a terminat 3-0.

În ce competiție s-a jucat Norrkoping - Sandviken IF?

În Superettan (Suedia).

Cine era favorită în Norrkoping - Sandviken IF?

Niciuna clar: cotele erau 2.27 la gazde și 2.30 la oaspeți. Meciul s-a terminat 3-0.

Câte goluri s-au marcat în Norrkoping - Sandviken IF?

3 goluri, scor final 3-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,0.

Alte meciuri din Superettan

Toată liga →