Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

International cluburi · Amicale intercluburi

Newport County - Reading

Statistici și rezultat final · marți, 28 iulie

Amicale intercluburi Final
Newport County
ÎVVVV
Final0-4Pauză 0-1
Reading
VÎVÎE
Șanse înainte de meci, după cote
Newport County 27%Egal 27%Reading 47%

Newport County 0-4 Reading: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Newport County 0-4 Reading (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 34% pentru victoria lui Reading, iar cotele fără marjă 47%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 4 goluri, față de 2,9 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 54%), iar GG n-a ieșit (NG avea 42%). Scorul exact 0-4 avea 0,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 13 cornere (8-5) și 5 cartonașe galbene (3-2).

Newport Countyîn meciReading
8
Cornere
5
3
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Newport County vs Reading

Newport County marchează 2,8 goluri pe meci și primește 1,0. Reading marchează 1,0 goluri pe meci și primește 0,8. La Newport County, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~2,9goluri estimate
54%peste 2,5 goluri
58%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Newport Countyultimele 5Reading
2,40
Puncte / meci
1,40
2,8
Goluri marcate / meci
1,0
1,0
Goluri primite / meci
0,8
4
Victorii
2
100%
Peste 2,5 goluri
20%
60%
Ambele marchează
40%
0
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Newport County și ultimele 5 Reading, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Newport County4-0-1

Î
Gloucester City - Newport County11.07.26 · Amicale intercluburi
2-1
V
Newport City FC - Newport County08.07.26 · Amicale intercluburi
0-5
V
Bristol Manor Farm - Newport County04.07.26 · Amicale intercluburi
0-3
V
Barrow - Newport County02.05.26 · League Two
1-2
V
Newport County - Oldham Athletic25.04.26 · League Two
3-2

Reading2-1-2

V
Woking - Reading25.07.26 · Amicale intercluburi
0-2
Î
Getafe - Reading17.07.26 · Amicale intercluburi
1-0
V
Farnborough - Reading11.07.26 · Amicale intercluburi
1-2
Î
Reading - Blackpool02.05.26 · League One
0-1
E
Rotherham United - Reading25.04.26 · League One
1-1

Întâlniri directe Newport County - Reading

Newport County 0Egal 0Reading 1
Î
Reading - Newport County12.11.2024 · pauză 0-0
3-0

V/E/Î din perspectiva Newport County. 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Newport County - Reading

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Newport County3.4527% fără marjă
X · Egal3.4527% fără marjă
2 · Reading1.9747% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.70
X2 1.26
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.18
Sub 2.5 2.07
Peste 2.5 1.66

Ambele marchează

GG Da 1.58
GG Nu 2.22

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.49
Pauză peste 1.5 2.37

Cornere

Sub 9.5 1.51
Peste 9.5 2.40

Analiza de dinainte de meci

Newport County - Reading s-a jucat marți, 28 iulie, în Amicale intercluburi. Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Newport County vine cu patru victorii și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 14 goluri și a primit 5. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Reading are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 5-4. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Reading - Newport County 3-0, pe 12 noiembrie 2024.

Casele o dau favorită pe Reading, la 1.97, cu egalul la 3.45. Fără marja caselor, asta înseamnă 47% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.66, iar GG la 1.58.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,5 pentru Newport County și 1,3 pentru Reading. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 41% la victorie, față de 27%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Newport County are 41%, Reading 34%. Pentru peste 1.5 goluri, modelul calculează 78%. Cota de 1.18 e sub cea corectă (1.28) și nu merită. Ambele marchează (GG) are 58% în model, dar la 1.58 plătește sub cota corectă de 1.72. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Newport County - Reading

Goluri estimate: 1,51 Newport County și 1,34 Reading, total 2,85. 1X2 în model: 41% · 25% · 34%. Peste 2,5: 54% (cotă corectă 1.85). GG: 58% (cotă corectă 1.72). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
16%1
24%2
22%3
16%4
16%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 46% · peste 2,5: 54% (verde).

Scoruri probabile

1-111,7%2-18,8%1-08,7%0-17,8%1-27,8%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,7% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-4
Pauză0-1
Cornere8-5
Cartonașe galbene3-2
Favorită la startReading · 1.97
Goluri estimate~2,9
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Newport County - Reading?

S-a jucat marți, 28 iulie, ora 21:30 (ora României) și s-a terminat 0-4.

În ce competiție s-a jucat Newport County - Reading?

În Amicale intercluburi.

Unde s-a jucat Newport County - Reading?

Pe Rodney Parade, în Newport (Casnewydd), marți, 28 iulie, ora 21:30 (ora României).

Cine era favorită în Newport County - Reading?

Reading pleca favorită, la cota 1.97. Meciul s-a terminat 0-4.

Câte goluri s-au marcat în Newport County - Reading?

4 goluri, scor final 0-4. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,9.

Alte meciuri din Amicale intercluburi

Toată liga →