Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

International cluburi · CONCACAF - Leagues Cup

New York City - Necaxa

Statistici și rezultat final · vineri, 14 august

CONCACAF - Leagues Cup Final
New York City
ÎÎVEV
Final1-2Pauză 1-0
Necaxa
VÎÎÎV
Șanse înainte de meci, după cote
New York City 57%Egal 23%Necaxa 20%

New York City 1-2 Necaxa: statisticile meciului

Meciul s-a terminat New York City 1-2 Necaxa (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 23% pentru victoria lui Necaxa, iar cotele fără marjă 20%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,2 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 61%), iar GG a ieșit (60%). Scorul exact 1-2 avea 6,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 7 cornere (2-5) și 5 cartonașe galbene (1-4).

New York Cityîn meciNecaxa
2
Cornere
5
1
Cartonașe galbene
4

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici New York City vs Necaxa

New York City marchează 1,6 goluri pe meci și primește 1,2. Necaxa marchează 1,2 goluri pe meci și primește 2,0. La Necaxa, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,2goluri estimate
61%peste 2,5 goluri
60%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
New York Cityultimele 5Necaxa
1,40
Puncte / meci
1,20
1,6
Goluri marcate / meci
1,2
1,2
Goluri primite / meci
2,0
2
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
80%
80%
Ambele marchează
80%
0
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri New York City și ultimele 5 Necaxa, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

New York City2-1-2

Î
New York City - Necaxa14.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
1-2
Î
Cruz Azul - New York City10.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
2-1
V
New York City - Santos Laguna07.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
2-0
E
New York City - Toronto01.08.26 · MLS
1-1
V
New York City - Chicago Fire26.07.26 · MLS
3-1

Necaxa2-0-3

V
New York City - Necaxa14.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
1-2
Î
Philadelphia Union - Necaxa10.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
3-1
Î
Chicago Fire - Necaxa07.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
2-0
Î
Deportivo Toluca - Necaxa03.08.26 · Liga MX - Apertura
3-1
V
Necaxa - Monterrey27.07.26 · Liga MX - Apertura
2-1

Întâlniri directe New York City - Necaxa

New York City 0Egal 0Necaxa 1
Î
New York City - Necaxa14.08.2026 · pauză 1-0
1-2

V/E/Î din perspectiva New York City. 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi New York City - Necaxa

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · New York City1.6757% fără marjă
X · Egal4.1523% fără marjă
2 · Necaxa4.7520% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.23
X2 2.10
12 1.23

Goluri

Peste 1.5 1.15
Sub 2.5 2.62
Peste 2.5 1.49

Ambele marchează

GG Da 1.50
GG Nu 2.50

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.69
Pauză peste 1.5 2.12

Cornere

Sub 9.5 1.41
Peste 9.5 2.67

Analiza de dinainte de meci

New York City - Necaxa s-a jucat vineri, 14 august, în CONCACAF - Leagues Cup. Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

New York City vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 6. În ultimele 5 meciuri, Necaxa are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 6-10. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: New York City - Necaxa 1-2, pe 14 august 2026.

Casele o dau favorită pe New York City, la 1.67, cu egalul la 4.15. Fără marja caselor, asta înseamnă 57% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.49, iar GG la 1.50.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 2,0 pentru New York City și 1,2 pentru Necaxa. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie New York City: 55% în model, cota corectă ar fi 1.82. La 1.67, plătește prea puțin. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 61%. Cota de 1.49 e sub cea corectă (1.64) și nu merită. Ambele marchează (GG) are 60% în model, dar la 1.50 plătește sub cota corectă de 1.67. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități New York City - Necaxa

Goluri estimate: 1,95 New York City și 1,20 Necaxa, total 3,15. 1X2 în model: 55% · 22% · 23%. Peste 2,5: 61% (cotă corectă 1.64). GG: 60% (cotă corectă 1.67). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
14%1
21%2
22%3
18%4
21%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 39% · peste 2,5: 61% (verde).

Scoruri probabile

1-110,0%2-19,8%1-08,4%2-08,1%3-16,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Necaxa. Necaxa a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-2
Pauză1-0
Cornere2-5
Cartonașe galbene1-4
Favorită la startNew York City · 1.67
Goluri estimate~3,2
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat New York City - Necaxa?

S-a jucat vineri, 14 august, ora 02:30 (ora României) și s-a terminat 1-2.

În ce competiție s-a jucat New York City - Necaxa?

În CONCACAF - Leagues Cup.

Unde s-a jucat New York City - Necaxa?

Pe Sport Illustrated Stadium, în Harrison, New Jersey, vineri, 14 august, ora 02:30 (ora României).

Cine era favorită în New York City - Necaxa?

New York City pleca favorită, la cota 1.67. Meciul s-a terminat 1-2.

Câte goluri s-au marcat în New York City - Necaxa?

3 goluri, scor final 1-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,2.