Duminică18 octombrie
Live 145 Pune pont

JaponiaJaponia · Cupa Ligii

Nara Club - Sagan Tosu

Statistici și rezultat final · miercuri, 2 septembrie

JaponiaCupa Ligii · Japonia Final
Nara Club
ÎEVÎÎ
Final1-2Pauză 1-1
Sagan Tosu
VEVÎE
Șanse înainte de meci, după cote
Nara Club 18%Egal 23%Sagan Tosu 59%

Nara Club 1-2 Sagan Tosu: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Nara Club 1-2 Sagan Tosu (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 56% pentru victoria lui Sagan Tosu, iar cotele fără marjă 59%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,1 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 59%), iar GG a ieșit (58%). Scorul exact 1-2 avea 9,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (3-5) și 1 cartonașe galbene (0-1).

Nara Clubîn meciSagan Tosu
3
Cornere
5
0
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Nara Club vs Sagan Tosu

Nara Club marchează 1,6 goluri pe meci și primește 2,4. Sagan Tosu marchează 1,8 goluri pe meci și primește 1,2. La Nara Club, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,1goluri estimate
59%peste 2,5 goluri
58%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Nara Clubultimele 5Sagan Tosu
0,80
Puncte / meci
1,60
1,6
Goluri marcate / meci
1,8
2,4
Goluri primite / meci
1,2
1
Victorii
2
100%
Peste 2,5 goluri
80%
100%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Nara Club și ultimele 5 Sagan Tosu, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Nara Club1-1-3

Î
Nara Club - Sagan Tosu02.09.26 · Cupa Ligii
1-2
E
Fukushima United - Nara Club29.08.26 · J3 League
2-2
V
Nara Club - Renofa Yamaguchi22.08.26 · J3 League
3-1
Î
Nara Club - FC Osaka19.08.26 · Cupa
1-4
Î
Nara Club - Kagoshima United16.08.26 · J3 League
1-3

Sagan Tosu2-2-1

V
Nara Club - Sagan Tosu02.09.26 · Cupa Ligii
1-2
E
Yokohama FC - Sagan Tosu29.08.26 · J2/J3 League
2-2
V
Sagan Tosu - Kataller Toyama26.08.26 · Cupa
4-0
Î
Sagan Tosu - Tochigi City22.08.26 · J2/J3 League
1-3
E
Tokushima Vortis - Sagan Tosu16.08.26 · J2/J3 League
0-0

Întâlniri directe Nara Club - Sagan Tosu

Nara Club 0Egal 0Sagan Tosu 1
Î
Nara Club - Sagan Tosu02.09.2026 · pauză 1-1
1-2

V/E/Î din perspectiva Nara Club. 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Nara Club - Sagan Tosu

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Nara Club5.2018% fără marjă
X · Egal4.0023% fără marjă
2 · Sagan Tosu1.5559% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 2.37
X2 1.11
12 1.19

Goluri

Peste 1.5 1.26
Sub 2.5 1.90
Peste 2.5 1.82

Ambele marchează

GG Da 1.95
GG Nu 1.76

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.46
Pauză peste 1.5 2.55

Analiza de dinainte de meci

Nara Club - Sagan Tosu s-a jucat miercuri, 2 septembrie, în Cupa Ligii (Japonia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Nara Club are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 8-12. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Sagan Tosu vine cu două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 9 goluri și a primit 6. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Nara Club - Sagan Tosu 1-2, pe 2 septembrie 2026.

Sagan Tosu pleacă favorită, la cota 1.55. Egalul e la 4.00, iar Nara Club la 5.20. Fără marja caselor, asta înseamnă 59% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.82, iar GG la 1.95.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,1 pentru Nara Club și 2,0 pentru Sagan Tosu. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Sagan Tosu are 56% în model, dar la 1.55 plătește sub cota corectă de 1.79. Peste 2.5 goluri: 59% în model, cota corectă ar fi 1.69. Casele dau 1.82, mai mult. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 58%. Cota de 1.95 e peste cea corectă (1.72). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Nara Club - Sagan Tosu

Goluri estimate: 1,14 Nara Club și 1,96 Sagan Tosu, total 3,10. 1X2 în model: 22% · 22% · 56%. Peste 2,5: 59% (cotă corectă 1.69). GG: 58% (cotă corectă 1.72). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
14%1
22%2
22%3
17%4
20%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 41% · peste 2,5: 59% (verde).

Scoruri probabile

1-110,1%1-29,9%0-18,8%0-28,7%1-36,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Nara Club. Nara Club a primit 12 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,5 goluri, după cote 2,7. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,7% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-2
Pauză1-1
Cornere3-5
Cartonașe galbene0-1
Favorită la startSagan Tosu · 1.55
Goluri estimate~3,1
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Nara Club - Sagan Tosu?

S-a jucat miercuri, 2 septembrie, ora 13:00 (ora României) și s-a terminat 1-2.

În ce competiție s-a jucat Nara Club - Sagan Tosu?

În Cupa Ligii (Japonia).

Cine era favorită în Nara Club - Sagan Tosu?

Sagan Tosu pleca favorită, la cota 1.55. Meciul s-a terminat 1-2.

Câte goluri s-au marcat în Nara Club - Sagan Tosu?

3 goluri, scor final 1-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,1.

Alte meciuri din Cupa Ligii

Toată liga →