Nakhon Pathom United – Nongbua Pitchaya
Ultimele 5 / 5: Nakhon Pathom United marchează 0.4 și primește 0.8. Nongbua Pitchaya 2.0 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 28% · Egal 30% · Oaspete 43%
Goluri / meci
0.4 + 2.0
Peste 2.5
1.92 · forma 20% / 80%
GG
Da 1.76 · Nu 1.95
Analiză Nakhon Pathom United – Nongbua Pitchaya
Nakhon Pathom United o primește pe Nongbua Pitchaya sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Thai League 2 (Thailanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Nakhon Pathom United are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 4 goluri primite (0,4 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Nongbua Pitchaya are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 8 goluri primite (2,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Nakhon Pathom United a câștigat 1, Nongbua Pitchaya a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 4. Ultima întâlnire, pe 22.03.2026, s-a terminat Nakhon Pathom United 3–1 Nongbua Pitchaya.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.25 / 3.05 / 2.12. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 28% pentru Nakhon Pathom United, 30% pentru egal și 43% pentru Nongbua Pitchaya. Favorită e Nongbua Pitchaya. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.92 și sub 2.5 la 1.77, adică 48% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.76 și Nu la 1.95.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 1,40) și cele deduse din cote (1,14 – 1,45) și ajunge la 1,07 goluri estimate pentru Nakhon Pathom United și 1,43 pentru Nongbua Pitchaya, adică 2,50 în total. Cu aceste valori, Nakhon Pathom United câștigă în 28% din cazuri, egalul iese în 27%, iar Nongbua Pitchaya câștigă în 45%. Peste 2.5 goluri are 45%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,6%.
| Indicator | Nakhon Pathom United | Nongbua Pitchaya |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-3-1 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 1,20 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 2 (0,4) | 10 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 20% | 80% |
| % GG | 20% | 80% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 1 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,07 | 1,43 |
| Șanse de victorie (model) | 28% | 45% |
Goluri estimate
1,07 – 1,43 · total 2,50
1X2 model
28% · 27% · 45%
Peste 2.5 model
45% · cotă corectă 2.22
GG model
50% · cotă corectă 2.00
Sub 2.5: 55% · Peste 2.5: 45% · total goluri în 90 de minute
| Nakhon Path. ↓ / Nongbua Pit. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 8,2 | 11,7 | 8,4 | 4,0 | 1,4 | 0,4 |
| 1 | 8,8 | 12,6 | 9,0 | 4,3 | 1,5 | 0,4 |
| 2 | 4,7 | 6,7 | 4,8 | 2,3 | 0,8 | 0,2 |
| 3 | 1,7 | 2,4 | 1,7 | 0,8 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 0,4 | 0,6 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Nakhon Pathom United, coloane = goluri Nongbua Pitchaya.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Atac anemic: Nakhon Pathom United. Nakhon Pathom United a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Apărare vulnerabilă: Nongbua Pitchaya. Nongbua Pitchaya primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.26 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), iar cota 1.77 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 22.03.26 | Nakhon Pathom United – Nongbua Pitchaya | 0–1 | 3–1 |
| 03.12.25 | Nongbua Pitchaya – Nakhon Pathom United | 0–0 | 1–0 |
| 14.01.25 | Nakhon Pathom United – Nongbua Pitchaya | 1–1 | 1–1 |
| 24.08.24 | Nongbua Pitchaya – Nakhon Pathom United | 1–0 | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Nakhon Pathom United – Nongbua Pitchaya?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Nakhon Pathom United – Nongbua Pitchaya?
Meciul face parte din Thai League 2 (Thailanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Nakhon Pathom United – Nongbua Pitchaya?
Cotele 1X2 sunt 3.25 / 3.05 / 2.12. Fără marjă, asta înseamnă 28% pentru Nakhon Pathom United, 30% egal și 43% pentru Nongbua Pitchaya, cu Nongbua Pitchaya favorită la cota 2.12.
Câte goluri se așteaptă în Nakhon Pathom United – Nongbua Pitchaya?
Modelul nostru estimează 2,50 goluri (1,07 pentru Nakhon Pathom United, 1,43 pentru Nongbua Pitchaya). Peste 2.5 goluri are 45%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor este 1–1.