Danemarca · 3Rd Division, Relegation Round
Naesby BK – Vanlose IF
Ultimele 5 / 5: Naesby BK marchează 1.8 și primește 1.4. Vanlose IF 0.8 / 0.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 44% · Egal 26% · Oaspete 30%
Goluri / meci
1.8 + 0.8
Peste 2.5
1.80 · forma 60% / 0%
GG
Da 1.67 · Nu 2.07
Analiză Naesby BK – Vanlose IF
Naesby BK o primește pe Vanlose IF sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în 3Rd Division, Relegation Round (Danemarca). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Naesby BK are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 7 goluri primite (1,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Vanlose IF are un bilanț de 2-3-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 2 goluri primite (0,8 marcate și 0,4 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Naesby BK a câștigat 2, Vanlose IF a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 5. Ultima întâlnire, pe 08.08.2026, s-a terminat Vanlose IF 3–0 Naesby BK.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.05 / 3.45 / 3.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 44% pentru Naesby BK, 26% pentru egal și 30% pentru Vanlose IF. Favorită e Naesby BK. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.80 și sub 2.5 la 1.90, adică 51% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.67 și Nu la 2.07.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 1,10) și cele deduse din cote (1,52 – 1,21) și ajunge la 1,31 goluri estimate pentru Naesby BK și 1,16 pentru Vanlose IF, adică 2,47 în total. Cu aceste valori, Naesby BK câștigă în 40% din cazuri, egalul iese în 27%, iar Vanlose IF câștigă în 33%. Peste 2.5 goluri are 45%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,9%.
| Indicator | Naesby BK | Vanlose IF |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 2-3-0 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 2 (0,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 0% |
| % GG | 60% | 40% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 2 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,31 | 1,16 |
| Șanse de victorie (model) | 40% | 33% |
Goluri estimate
1,31 – 1,16 · total 2,47
1X2 model
40% · 27% · 33%
Peste 2.5 model
45% · cotă corectă 2.22
GG model
50% · cotă corectă 2.00
Sub 2.5: 55% · Peste 2.5: 45% · total goluri în 90 de minute
| Naesby BK ↓ / Vanlose IF → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 8,5 | 9,8 | 5,7 | 2,2 | 0,6 | 0,1 |
| 1 | 11,1 | 12,9 | 7,5 | 2,9 | 0,8 | 0,2 |
| 2 | 7,3 | 8,4 | 4,9 | 1,9 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 3,2 | 3,7 | 2,1 | 0,8 | 0,2 | 0,1 |
| 4 | 1,0 | 1,2 | 0,7 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Naesby BK, coloane = goluri Vanlose IF.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,20 goluri, cotele doar 2,73. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Naesby BK 40%, egal 27%, Vanlose IF 33%. Sub 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), iar cota 1.90 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 08.08.26 | Vanlose IF – Naesby BK | 2–0 | 3–0 |
| 25.05.26 | Vanlose IF – Naesby BK | 0–0 | 0–2 |
| 25.04.26 | Naesby BK – Vanlose IF | — | 1–1 |
| 02.04.26 | Vanlose IF – Naesby BK | — | 2–0 |
| 23.08.25 | Naesby BK – Vanlose IF | — | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Naesby BK – Vanlose IF?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Naesby BK – Vanlose IF?
Meciul face parte din 3Rd Division, Relegation Round (Danemarca). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Naesby BK – Vanlose IF?
Cotele 1X2 sunt 2.05 / 3.45 / 3.00. Fără marjă, asta înseamnă 44% pentru Naesby BK, 26% egal și 30% pentru Vanlose IF, cu Naesby BK favorită la cota 2.05.
Câte goluri se așteaptă în Naesby BK – Vanlose IF?
Modelul nostru estimează 2,47 goluri (1,31 pentru Naesby BK, 1,16 pentru Vanlose IF). Peste 2.5 goluri are 45%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor este 1–1.