Duminică18 octombrie
Live 108 Pune pont

FinlandaFinlanda · Kolmonen

MPS/Atletico Malmi - VJS 2

Statistici și rezultat final · joi, 13 august

FinlandaKolmonen · Finlanda Final
MPS/Atletico Malmi
EEVÎV
Final2-1Pauză 1-1
VJS 2
VVVÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
MPS/Atletico Malmi 42%Egal 23%VJS 2 36%

MPS/Atletico Malmi 2-1 VJS 2: statisticile meciului

Meciul s-a terminat MPS/Atletico Malmi 2-1 VJS 2 (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 31% pentru victoria lui MPS/Atletico Malmi, iar cotele fără marjă 42%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 3 goluri, față de 4,1 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 78%), iar GG a ieșit (76%). Scorul exact 2-1 avea 6,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (4-7) și 6 cartonașe galbene (5-1).

MPS/Atletico Malmiîn meciVJS 2
4
Cornere
7
5
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici MPS/Atletico Malmi vs VJS 2

MPS/Atletico Malmi marchează 1,6 goluri pe meci și primește 1,4. VJS 2 marchează 4,2 goluri pe meci și primește 1,8. La VJS 2, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~4,1goluri estimate
78%peste 2,5 goluri
76%ambele marchează
1-2scorul cel mai probabil
MPS/Atletico Malmiultimele 5VJS 2
1,60
Puncte / meci
1,80
1,6
Goluri marcate / meci
4,2
1,4
Goluri primite / meci
1,8
2
Victorii
3
80%
Peste 2,5 goluri
100%
100%
Ambele marchează
80%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri MPS/Atletico Malmi și ultimele 5 VJS 2, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

MPS/Atletico Malmi2-2-1

E
FC Kontu - MPS/Atletico Malmi07.08.26 · Kolmonen
1-1
E
MPS/Atletico Malmi - Toolon Taisto01.08.26 · Kolmonen
2-2
V2-1
Î
Valtti - MPS/Atletico Malmi26.06.26 · Kolmonen
2-1
V
MPS/Atletico Malmi - HPS II16.06.26 · Kolmonen
2-1

VJS 23-0-2

V
VJS 2 - TiPS09.08.26 · Kolmonen
4-1
V
VJS 2 - Atlantis FC/PM01.08.26 · Kolmonen
10-1
V
LPS - VJS 224.07.26 · Kolmonen
0-3
Î
VJS 2 - Valtti05.07.26 · Kolmonen
3-4
Î
Toolon Taisto - VJS 224.06.26 · Kolmonen
3-1

Întâlniri directe MPS/Atletico Malmi - VJS 2

MPS/Atletico Malmi 1Egal 0VJS 2 0
V
VJS 2 - MPS/Atletico Malmi10.05.2026 · pauză 1-0
1-2

V/E/Î din perspectiva MPS/Atletico Malmi. 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi MPS/Atletico Malmi - VJS 2

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · MPS/Atletico Malmi2.1742% fără marjă
X · Egal4.0023% fără marjă
2 · VJS 22.5236% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, cornere

Șansă dublă

1X 1.52
X2 1.41
12 1.18

Goluri

Sub 2.5 3.35
Peste 2.5 1.24

Ambele marchează

GG Da 1.28
GG Nu 3.35

Cornere

Sub 9.5 2.00
Peste 9.5 1.72

Analiza de dinainte de meci

MPS/Atletico Malmi - VJS 2 s-a jucat joi, 13 august, în Kolmonen (Finlanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

MPS/Atletico Malmi vine cu două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 7. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, VJS 2 are trei victorii și două înfrângeri. Golaveraj: 21-9. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: VJS 2 - MPS/Atletico Malmi 1-2, pe 10 mai 2026.

La case, diferența e mică: MPS/Atletico Malmi are cota 2.17, VJS 2 2.52. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.24, iar GG la 1.28.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,8 pentru MPS/Atletico Malmi și 2,3 pentru VJS 2. Scorul cel mai probabil e 1-2. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 31% la victorie, față de 42%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2: 69% în model, cota corectă ar fi 1.45. Cota 1.41 e cam la nivelul ăsta. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 78%. Cota de 1.24 e corectă, fără plus. Ambele marchează (GG) are 76% în model, iar 1.28 e aproape de cota corectă (1.32). Scorul cel mai probabil: 1-2.

Probabilități MPS/Atletico Malmi - VJS 2

Goluri estimate: 1,83 MPS/Atletico Malmi și 2,31 VJS 2, total 4,14. 1X2 în model: 31% · 20% · 49%. Peste 2,5: 78% (cotă corectă 1.28). GG: 76% (cotă corectă 1.32). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
6%1
14%2
19%3
19%4
40%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 22% · peste 2,5: 78% (verde).

Scoruri probabile

1-27,8%2-27,1%1-16,7%2-16,2%1-36,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: VJS 2. VJS 2 a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,5 goluri, după cote 3,8. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză1-1
Cornere4-7
Cartonașe galbene5-1
Favorită la startMPS/Atletico Malmi · 2.17
Goluri estimate~4,1
Scor probabil1-2

Întrebări frecvente

Când s-a jucat MPS/Atletico Malmi - VJS 2?

S-a jucat joi, 13 august, ora 19:00 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat MPS/Atletico Malmi - VJS 2?

În Kolmonen (Finlanda).

Unde s-a jucat MPS/Atletico Malmi - VJS 2?

Pe Pukinmäki liikuntapuisto, în Helsinki, joi, 13 august, ora 19:00 (ora României).

Cine era favorită în MPS/Atletico Malmi - VJS 2?

Niciuna clar: cotele erau 2.17 la gazde și 2.52 la oaspeți. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în MPS/Atletico Malmi - VJS 2?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 4,1.

Alte meciuri din Kolmonen

Toată liga →