Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

NorvegiaNorvegia · 1.Division

Moss - Raufoss

Statistici și rezultat final · duminică, 26 iulie

Norvegia1.Division · Norvegia Final
Moss
ÎÎÎVÎ
Final1-2Pauză 1-1
Raufoss
VÎVÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Moss 54%Egal 24%Raufoss 22%

Moss 1-2 Raufoss: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Moss 1-2 Raufoss (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 33% pentru victoria lui Raufoss, iar cotele fără marjă 22%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 3 goluri, față de 4,0 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 75%), iar GG a ieșit (74%). Scorul exact 1-2 avea 6,7% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 17 cornere (12-5) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Mossîn meciRaufoss
12
Cornere
5
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Moss vs Raufoss

Moss marchează 1,6 goluri pe meci și primește 3,0. Raufoss marchează 1,6 goluri pe meci și primește 2,8. La Moss, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 5 întâlniri directe: Moss 2, egal 2, Raufoss 1.

~4,0goluri estimate
75%peste 2,5 goluri
74%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
Mossultimele 5Raufoss
0,60
Puncte / meci
1,20
1,6
Goluri marcate / meci
1,6
3,0
Goluri primite / meci
2,8
1
Victorii
2
100%
Peste 2,5 goluri
80%
80%
Ambele marchează
60%
2
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Moss și ultimele 5 Raufoss, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Moss1-0-4

Î
Egersund - Moss04.07.26 · 1.Division
3-0
Î
Strommen - Moss27.06.26 · 1.Division
3-2
Î
Moss - Sandnes21.06.26 · 1.Division
1-4
V
Sogndal - Moss14.06.26 · 1.Division
2-4
Î
Haugesund - Moss25.05.26 · 1.Division
3-1

Raufoss2-0-3

V
Raufoss - Strommen03.07.26 · 1.Division
1-0
Î
Sandnes - Raufoss27.06.26 · 1.Division
3-0
V
Raufoss - Sogndal21.06.26 · 1.Division
3-1
Î
Stromsgodset - Raufoss14.06.26 · 1.Division
6-1
Î
Raufoss - Haugesund31.05.26 · 1.Division
3-4

Întâlniri directe Moss - Raufoss

Moss 2Egal 2Raufoss 1
E
Raufoss - Moss27.02.2026 · pauză 1-1
3-3
E
Moss - Raufoss08.11.2025 · pauză 0-0
1-1
Î
Raufoss - Moss01.04.2025 · pauză 2-0
3-2
V
Moss - Raufoss02.11.2024 · pauză 3-1
3-2
V
Raufoss - Moss16.05.2024 · pauză 0-1
0-2

V/E/Î din perspectiva Moss. 3 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Moss - Raufoss

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Moss1.7054% fără marjă
X · Egal3.9024% fără marjă
2 · Raufoss4.1522% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.17
X2 2.12
12 1.19

Goluri

Peste 1.5 1.10
Sub 2.5 2.75
Peste 2.5 1.39

Ambele marchează

GG Da 1.45
GG Nu 2.55

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.74
Pauză peste 1.5 1.97

Cornere

Sub 9.5 2.45
Peste 9.5 1.49

Analiza de dinainte de meci

Moss - Raufoss s-a jucat duminică, 26 iulie, în 1.Division (Norvegia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Moss vine cu o victorie și patru înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 15. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Raufoss are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 8-14. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 5 întâlniri directe, Moss a câștigat de 2 ori, Raufoss o dată, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 4,0 goluri în medie. Ultima: Raufoss - Moss 3-3, pe 27 februarie 2026.

Casele o dau favorită pe Moss, la 1.70, cu egalul la 3.90. Fără marja caselor, asta înseamnă 54% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.39, iar GG la 1.45.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 2,2 pentru Moss și 1,8 pentru Raufoss. Scorul cel mai probabil e 2-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 46% la victorie, față de 54%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Moss are 46%, Raufoss 33%. Peste 2.5 goluri are 75% în model, iar 1.39 e aproape de cota corectă (1.33). Ambele marchează (GG): 74% în model, cota corectă ar fi 1.35. Casele dau 1.45, mai mult. Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități Moss - Raufoss

Goluri estimate: 2,15 Moss și 1,81 Raufoss, total 3,96. 1X2 în model: 46% · 21% · 33%. Peste 2,5: 75% (cotă corectă 1.33). GG: 74% (cotă corectă 1.35). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
8%1
15%2
20%3
19%4
36%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 25% · peste 2,5: 75% (verde).

Scoruri probabile

2-18,0%1-17,4%2-27,2%1-26,7%3-15,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Moss. Moss a primit 15 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Raufoss. Raufoss a primit 14 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,5 goluri, după cote 3,4. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Favorit fără formă. Moss e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,6% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-2
Pauză1-1
Cornere12-5
Cartonașe galbene1-2
Favorită la startMoss · 1.70
Goluri estimate~4,0
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Moss - Raufoss?

S-a jucat duminică, 26 iulie, ora 18:00 (ora României) și s-a terminat 1-2.

În ce competiție s-a jucat Moss - Raufoss?

În 1.Division (Norvegia).

Unde s-a jucat Moss - Raufoss?

Pe Stadionul Melløs, în Moss, duminică, 26 iulie, ora 18:00 (ora României).

Cine era favorită în Moss - Raufoss?

Moss pleca favorită, la cota 1.70. Meciul s-a terminat 1-2.

Câte goluri s-au marcat în Moss - Raufoss?

3 goluri, scor final 1-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 4,0.

Alte meciuri din 1.Division

Toată liga →