Duminică18 octombrie
Live 133 Pune pont

Anglia Am.Anglia Am. · National League - Nord

Morecambe - Telford United

Statistici și rezultat final · vineri, 28 august

Anglia Am.National League - Nord · Anglia Am. Final
Morecambe
ÎÎÎEÎ
Final2-1Pauză 2-0
Telford United
EEÎÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Morecambe 43%Egal 26%Telford United 31%

Morecambe 2-1 Telford United: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Morecambe 2-1 Telford United (pauză 2-0). Înainte de start, modelul dădea 36% pentru victoria lui Morecambe, iar cotele fără marjă 43%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,5 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 45%), iar GG a ieșit (51%). Scorul exact 2-1 avea 8,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (6-4) și 5 cartonașe galbene (3-2).

Morecambeîn meciTelford United
6
Cornere
4
3
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Morecambe vs Telford United

Morecambe marchează 0,4 goluri pe meci și primește 1,2. Telford United marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,4. La Morecambe, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri.

~2,5goluri estimate
45%peste 2,5 goluri
51%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Morecambeultimele 5Telford United
0,20
Puncte / meci
1,00
0,4
Goluri marcate / meci
1,2
1,2
Goluri primite / meci
1,4
0
Victorii
1
20%
Peste 2,5 goluri
60%
40%
Ambele marchează
80%

Ultimele 5 meciuri Morecambe și ultimele 5 Telford United, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Morecambe0-1-4

Î
Radcliffe - Morecambe22.08.26 · National League - Nord
2-1
Î
Morecambe - South Shields18.08.26 · National League - Nord
0-1
Î
Harborough Town - Morecambe15.08.26 · National League - Nord
1-0
E
Morecambe - Spennymoor Town08.08.26 · National League - Nord
1-1
Î
Morecambe - Barrow01.08.26 · Amicale intercluburi
0-1

Telford United1-2-2

E
Telford United - Hednesford Town22.08.26 · National League - Nord
1-1
E
Merthyr Town - Telford United18.08.26 · National League - Nord
2-2
Î
Worksop Town - Telford United15.08.26 · National League - Nord
2-1
Î
Telford United - Brackley Town08.08.26 · National League - Nord
1-2
V
Telford United - Walsall25.07.26 · Amicale intercluburi
1-0

Ponturi Morecambe - Telford United

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Morecambe2.1543% fără marjă
X · Egal3.4526% fără marjă
2 · Telford United2.9531% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.33
X2 1.60
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.18
Sub 2.5 2.07
Peste 2.5 1.66

Ambele marchează

GG Da 1.58
GG Nu 2.25

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.48
Pauză peste 1.5 2.40

Analiza de dinainte de meci

Morecambe - Telford United s-a jucat vineri, 28 august, în National League - Nord (Anglia Am.). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Morecambe n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: un egal și patru înfrângeri. Golaveraj: 2-6. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. Telford United vine cu o victorie, două egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 7.

Morecambe pleacă favorită, la cota 2.15. Egalul e la 3.45, iar Telford United la 2.95. Fără marja caselor, asta înseamnă 43% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.66, iar GG la 1.58.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,2 pentru Morecambe și 1,3 pentru Telford United. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 36% la victorie, față de 43%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Morecambe are 36%, Telford United 37%. Sub 2.5 goluri: 55% în model, cota corectă ar fi 1.82. Casele dau 2.07, mai mult. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Morecambe - Telford United

Goluri estimate: 1,24 Morecambe și 1,26 Telford United, total 2,50. 1X2 în model: 36% · 27% · 37%. Peste 2,5: 45% (cotă corectă 2.22). GG: 51% (cotă corectă 1.96). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

8%0
21%1
26%2
21%3
13%4
11%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 55% · peste 2,5: 45% (verde).

Scoruri probabile

1-112,8%0-110,3%1-010,2%0-08,2%1-28,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Atac anemic: Morecambe. Morecambe a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 2,1 goluri, după cote 2,9. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Favorit fără formă. Morecambe e favorită, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,4% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză2-0
Cornere6-4
Cartonașe galbene3-2
Favorită la startMorecambe · 2.15
Goluri estimate~2,5
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Morecambe - Telford United?

S-a jucat vineri, 28 august, ora 21:45 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Morecambe - Telford United?

În National League - Nord (Anglia Am.).

Unde s-a jucat Morecambe - Telford United?

Pe Halo Aerospace Stadium, în Morecambe, Lancashire, vineri, 28 august, ora 21:45 (ora României).

Cine era favorită în Morecambe - Telford United?

Morecambe pleca favorită, la cota 2.15. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Morecambe - Telford United?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,5.

Alte meciuri din National League - Nord

Toată liga →