Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

ScotiaScotia · Cupa Challenge

Montrose - Clyde

Statistici și rezultat final · marți, 25 august

ScotiaCupa Challenge · Scotia Final
Montrose
VÎVÎÎ
Final3-0Pauză 1-0
Clyde
VVÎÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Montrose 48%Egal 25%Clyde 26%

Montrose 3-0 Clyde: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Montrose 3-0 Clyde (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 37% pentru victoria lui Montrose, iar cotele fără marjă 48%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,1 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 59%), iar GG n-a ieșit (NG avea 38%). Scorul exact 3-0 avea 2,7% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (3-6) și 6 cartonașe galbene (1-5).

Montroseîn meciClyde
3
Cornere
6
1
Cartonașe galbene
5

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Montrose vs Clyde

Montrose marchează 1,2 goluri pe meci și primește 2,0. Clyde marchează 1,8 goluri pe meci și primește 1,4. La Montrose, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,1goluri estimate
59%peste 2,5 goluri
62%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Montroseultimele 5Clyde
1,20
Puncte / meci
1,80
1,2
Goluri marcate / meci
1,8
2,0
Goluri primite / meci
1,4
2
Victorii
3
80%
Peste 2,5 goluri
80%
20%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Montrose și ultimele 5 Clyde, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Montrose2-0-3

V
Montrose - East Kilbride22.08.26 · League 1
3-0
Î
Alloa Athletic - Montrose15.08.26 · League 1
3-0
V
Montrose - Fraserburgh11.08.26 · Cupa Challenge
2-0
Î
Ross County - Montrose08.08.26 · League 1
2-1
Î
Montrose - Hamilton Academical01.08.26 · League 1
0-5

Clyde3-0-2

V
Clyde - Forfar Athletic22.08.26 · League 2
3-0
V
Annan Athletic - Clyde15.08.26 · League 2
1-2
Î
Clyde - St. Mirren B11.08.26 · Cupa Challenge
1-4
Î
Dumbarton - Clyde08.08.26 · League 2
1-0
V
Clyde - Stranraer01.08.26 · League 2
3-1

Întâlniri directe Montrose - Clyde

Montrose 1Egal 0Clyde 0
V
Clyde - Montrose27.07.2024 · pauză 0-1
0-1

V/E/Î din perspectiva Montrose. 0 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Montrose - Clyde

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Montrose1.9048% fără marjă
X · Egal3.6025% fără marjă
2 · Clyde3.5026% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.25
X2 1.77
12 1.23

Goluri

Peste 1.5 1.15
Sub 2.5 2.20
Peste 2.5 1.58

Ambele marchează

GG Da 1.54
GG Nu 2.32

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.54
Pauză peste 1.5 2.27

Analiza de dinainte de meci

Montrose - Clyde s-a jucat marți, 25 august, în Cupa Challenge (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Montrose are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 6-10. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Clyde vine cu trei victorii și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 9 goluri și a primit 7. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Clyde - Montrose 0-1, pe 27 iulie 2024.

Montrose pleacă favorită, la cota 1.90. Egalul e la 3.60, iar Clyde la 3.50. Fără marja caselor, asta înseamnă 48% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.58, iar GG la 1.54.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,5 pentru Montrose și 1,6 pentru Clyde. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 37% la victorie, față de 48%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Montrose are 37%, Clyde 39%. Peste 2.5 goluri are 59% în model, dar la 1.58 plătește sub cota corectă de 1.69. Ambele marchează (GG): 62% în model, cota corectă ar fi 1.61. Cota 1.54 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Montrose - Clyde

Goluri estimate: 1,53 Montrose și 1,58 Clyde, total 3,11. 1X2 în model: 37% · 24% · 39%. Peste 2,5: 59% (cotă corectă 1.69). GG: 62% (cotă corectă 1.61). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
14%1
22%2
22%3
17%4
20%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 41% · peste 2,5: 59% (verde).

Scoruri probabile

1-110,8%1-28,5%2-18,2%0-17,0%1-06,8%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Montrose. Montrose a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-0
Pauză1-0
Cornere3-6
Cartonașe galbene1-5
Favorită la startMontrose · 1.90
Goluri estimate~3,1
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Montrose - Clyde?

S-a jucat marți, 25 august, ora 21:45 (ora României) și s-a terminat 3-0.

În ce competiție s-a jucat Montrose - Clyde?

În Cupa Challenge (Scotia).

Unde s-a jucat Montrose - Clyde?

Pe Links Park, în Montrose, marți, 25 august, ora 21:45 (ora României).

Cine era favorită în Montrose - Clyde?

Montrose pleca favorită, la cota 1.90. Meciul s-a terminat 3-0.

Câte goluri s-au marcat în Montrose - Clyde?

3 goluri, scor final 3-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,1.

Alte meciuri din Cupa Challenge

Toată liga →