Duminică18 octombrie
Live 134 Pune pont

International cluburi · CONCACAF - Leagues Cup

Monterrey - Orlando City

Statistici și rezultat final · joi, 6 august

CONCACAF - Leagues Cup Final
Monterrey
ÎVÎVV
Final1-2Pauză 0-1
Orlando City
VÎVVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Monterrey 35%Egal 24%Orlando City 41%

Monterrey 1-2 Orlando City: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Monterrey 1-2 Orlando City (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 38% pentru victoria lui Orlando City, iar cotele fără marjă 41%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,7 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 70%), iar GG a ieșit (70%). Scorul exact 1-2 avea 7,7% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 7 cornere (2-5) și 8 cartonașe galbene (5-3).

Monterreyîn meciOrlando City
2
Cornere
5
5
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Monterrey vs Orlando City

Monterrey marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,4. Orlando City marchează 2,2 goluri pe meci și primește 2,0. La Monterrey, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,7goluri estimate
70%peste 2,5 goluri
70%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Monterreyultimele 5Orlando City
1,80
Puncte / meci
1,80
2,2
Goluri marcate / meci
2,2
1,4
Goluri primite / meci
2,0
3
Victorii
3
80%
Peste 2,5 goluri
80%
80%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Monterrey și ultimele 5 Orlando City, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Monterrey3-0-2

Î
Monterrey - Orlando City06.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
1-2
V
Atlas - Monterrey02.08.26 · Liga MX - Apertura
0-2
Î
Necaxa - Monterrey27.07.26 · Liga MX - Apertura
2-1
V
Monterrey - Santos Laguna19.07.26 · Liga MX - Apertura
3-2
V
Cancun FC - Monterrey22.06.26 · Amicale intercluburi
1-4

Orlando City3-0-2

V
Monterrey - Orlando City06.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
1-2
Î
New York RB - Orlando City02.08.26 · MLS
3-2
V
Orlando City - Nashville26.07.26 · MLS
1-0
V0-4
Î
Cincinnati - Orlando City24.05.26 · MLS
6-2

Întâlniri directe Monterrey - Orlando City

Monterrey 0Egal 0Orlando City 1
Î
Monterrey - Orlando City06.08.2026 · pauză 0-1
1-2

V/E/Î din perspectiva Monterrey. 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Monterrey - Orlando City

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Monterrey2.7535% fără marjă
X · Egal3.9024% fără marjă
2 · Orlando City2.3241% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.44
X2 1.62
12 1.26

Goluri

Peste 1.5 1.13
Sub 2.5 2.82
Peste 2.5 1.44

Ambele marchează

GG Da 1.39
GG Nu 2.85

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.74
Pauză peste 1.5 2.05

Cornere

Sub 9.5 1.68
Peste 9.5 2.07

Analiza de dinainte de meci

Monterrey - Orlando City s-a jucat joi, 6 august, în CONCACAF - Leagues Cup. Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Monterrey vine cu trei victorii și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 11 goluri și a primit 7. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Orlando City are trei victorii și două înfrângeri. Golaveraj: 11-10. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Monterrey - Orlando City 1-2, pe 6 august 2026.

La case, diferența e mică: Monterrey are cota 2.75, Orlando City 2.32. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.44, iar GG la 1.39.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,9 pentru Monterrey și 1,8 pentru Orlando City. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Monterrey are 40%, Orlando City 38%. Peste 2.5 goluri: 70% în model, cota corectă ar fi 1.43. Cota 1.44 e cam la nivelul ăsta. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 70%. Cota de 1.39 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Monterrey - Orlando City

Goluri estimate: 1,86 Monterrey și 1,79 Orlando City, total 3,65. 1X2 în model: 40% · 22% · 38%. Peste 2,5: 70% (cotă corectă 1.43). GG: 70% (cotă corectă 1.43). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
10%1
17%2
21%3
19%4
30%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 30% · peste 2,5: 70% (verde).

Scoruri probabile

1-18,7%2-18,0%1-27,7%2-27,2%3-15,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Orlando City. Orlando City a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-2
Pauză0-1
Cornere2-5
Cartonașe galbene5-3
Favorită la startOrlando City · 2.32
Goluri estimate~3,7
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Monterrey - Orlando City?

S-a jucat joi, 6 august, ora 03:55 (ora României) și s-a terminat 1-2.

În ce competiție s-a jucat Monterrey - Orlando City?

În CONCACAF - Leagues Cup.

Unde s-a jucat Monterrey - Orlando City?

Pe Inter.co Stadium, în Orlando, Florida, joi, 6 august, ora 03:55 (ora României).

Cine era favorită în Monterrey - Orlando City?

Niciuna clar: cotele erau 2.75 la gazde și 2.32 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-2.

Câte goluri s-au marcat în Monterrey - Orlando City?

3 goluri, scor final 1-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,7.