Duminică18 octombrie
Live 107 Pune pont

International cluburi · CONCACAF - Leagues Cup

Monterrey - Nashville

Statistici și rezultat final · joi, 13 august

CONCACAF - Leagues Cup Final
Monterrey
VVÎVÎ
Final2-1Pauză 0-1
Nashville
ÎVÎEÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Monterrey 49%Egal 25%Nashville 25%

Monterrey 2-1 Nashville: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Monterrey 2-1 Nashville (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 46% pentru victoria lui Monterrey, iar cotele fără marjă 49%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,9 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 55%), iar GG a ieșit (58%). Scorul exact 2-1 avea 9,3% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 14 cornere (11-3) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Monterreyîn meciNashville
11
Cornere
3
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Monterrey vs Nashville

Monterrey marchează 1,6 goluri pe meci și primește 1,2. Nashville marchează și primește câte 1,4 goluri pe meci. La Monterrey, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~2,9goluri estimate
55%peste 2,5 goluri
58%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Monterreyultimele 5Nashville
1,80
Puncte / meci
0,80
1,6
Goluri marcate / meci
1,4
1,2
Goluri primite / meci
1,4
3
Victorii
1
80%
Peste 2,5 goluri
60%
80%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Monterrey și ultimele 5 Nashville, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Monterrey3-0-2

V
Monterrey - Nashville13.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
2-1
V
Inter Miami - Monterrey09.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
1-2
Î
Monterrey - Orlando City06.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
1-2
V
Atlas - Monterrey02.08.26 · Liga MX - Apertura
0-2
Î
Necaxa - Monterrey27.07.26 · Liga MX - Apertura
2-1

Nashville1-1-3

Î
Monterrey - Nashville13.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
2-1
V
Nashville - Atletico San Luis10.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
4-1
Î
Nashville - Club Leon06.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
0-1
E
DC United - Nashville02.08.26 · MLS
2-2
Î
Orlando City - Nashville26.07.26 · MLS
1-0

Întâlniri directe Monterrey - Nashville

Monterrey 1Egal 0Nashville 0
V
Monterrey - Nashville13.08.2026 · pauză 0-1
2-1

V/E/Î din perspectiva Monterrey. 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Monterrey - Nashville

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Monterrey1.9249% fără marjă
X · Egal3.7525% fără marjă
2 · Nashville3.7525% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.67
X2 1.37
12 1.29

Goluri

Peste 1.5 1.21
Sub 2.5 2.22
Peste 2.5 1.67

Ambele marchează

GG Da 1.56
GG Nu 2.32

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.55
Pauză peste 1.5 2.42

Cornere

Sub 9.5 1.54
Peste 9.5 2.32

Analiza de dinainte de meci

Monterrey - Nashville s-a jucat joi, 13 august, în CONCACAF - Leagues Cup. Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Monterrey vine cu trei victorii și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 6. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Nashville are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 7-7.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Monterrey - Nashville 2-1, pe 13 august 2026.

Casele o dau favorită pe Monterrey, la 1.92, cu egalul la 3.75. Fără marja caselor, asta înseamnă 49% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.67, iar GG la 1.56.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,6 pentru Monterrey și 1,3 pentru Nashville. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 70% în model, cota corectă ar fi 1.43. Casele dau 1.67, mai mult. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 55%. Cota de 1.67 e sub cea corectă (1.82) și nu merită. Ambele marchează (GG) are 58% în model, dar la 1.56 plătește sub cota corectă de 1.72. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Monterrey - Nashville

Goluri estimate: 1,63 Monterrey și 1,26 Nashville, total 2,89. 1X2 în model: 46% · 24% · 30%. Peste 2,5: 55% (cotă corectă 1.82). GG: 58% (cotă corectă 1.72). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
16%1
23%2
22%3
16%4
17%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 45% · peste 2,5: 55% (verde).

Scoruri probabile

1-111,4%2-19,3%1-09,1%2-07,4%1-27,2%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză0-1
Cornere11-3
Cartonașe galbene1-2
Favorită la startMonterrey · 1.92
Goluri estimate~2,9
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Monterrey - Nashville?

S-a jucat joi, 13 august, ora 03:00 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Monterrey - Nashville?

În CONCACAF - Leagues Cup.

Cine era favorită în Monterrey - Nashville?

Monterrey pleca favorită, la cota 1.92. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Monterrey - Nashville?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,9.