Luni19 octombrie
Live 25 Pune pont

RomaniaRomania · Liga 2

Metaloglobus Bucuresti - Metalul Buzau

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 1 august

RomaniaLiga 2 · Romania Final
Final0-0Pauză 0-0
Metalul Buzau
EVVÎV
Șanse înainte de start, după cote
Metaloglobus Bucuresti 39%Egal 28%Metalul Buzau 32%

Metaloglobus Bucuresti 0-0 Metalul Buzau: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Metaloglobus Bucuresti 0-0 Metalul Buzau (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 28% pentru egalul, iar cotele fără marjă 28%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 0 goluri, față de 2,3 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 58%), iar GG n-a ieșit (NG avea 53%). Scorul exact 0-0 avea 9,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (4-6) și 5 cartonașe galbene (2-3).

Metaloglobus Bucurestiîn meciMetalul Buzau
4
Cornere
6
2
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Metaloglobus Bucuresti vs Metalul Buzau

Metaloglobus Bucuresti marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,0. Metalul Buzau marchează 1,6 goluri pe meci și primește 0,6.

~2,3goluri estimate
42%peste 2,5 goluri
47%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Metaloglobus Bucurestiultimele 5Metalul Buzau
1,40
Puncte / meci
2,00
1,2
Goluri marcate / meci
1,6
1,0
Goluri primite / meci
0,6
1
Victorii
3
40%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
20%
0
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Metaloglobus Bucuresti și ultimele 5 Metalul Buzau, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile, inclusiv amicale. Știrile folosesc doar meciurile oficiale, așa că bilanțul de acolo poate fi diferit.

Metaloglobus Bucuresti1-4-0

E0-0
V0-1
E
Metaloglobus Bucuresti - Hermannstadt11.05.26 · SuperLiga
2-2
E
Otelul Galati - Metaloglobus Bucuresti02.05.26 · SuperLiga
2-2
E1-1

Metalul Buzau3-1-1

E0-0
V
Unirea Slobozia - Metalul Buzau11.07.26 · Amicale intercluburi
0-3
V0-3
Î
Metalul Buzau - CSM Slatina02.05.26 · Liga 2
1-3
V
Gloria Bistrita - Metalul Buzau25.04.26 · Liga 2
0-1

Întâlniri directe Metaloglobus Bucuresti - Metalul Buzau

Metaloglobus Bucuresti 0Egal 2Metalul Buzau 0
E
Metaloglobus Bucuresti - Metalul Buzau01.08.2026 · pauză 0-0
0-0
E
Metalul Buzau - Metaloglobus Bucuresti19.10.2024 · pauză 1-0
2-2

V/E/Î din perspectiva Metaloglobus Bucuresti. 1 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Metaloglobus Bucuresti - Metalul Buzau

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de dinainte de start

1 · Metaloglobus Bucuresti2.3739% fără marjă
X · Egal3.3028% fără marjă
2 · Metalul Buzau2.9032% fără marjă

Cote înainte de start, ultima actualizare

Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.38
X2 1.55
12 1.30

Goluri

Peste 1.5 1.35
Sub 2.5 1.70
Peste 2.5 2.07

Ambele marchează

GG Da 1.83
GG Nu 1.87

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.33
Pauză peste 1.5 3.15

Analiza de dinainte de meci

Metaloglobus Bucuresti - Metalul Buzau s-a jucat sâmbătă, 1 august, în Liga 2 (Romania). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Metaloglobus Bucuresti n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: o victorie și patru egaluri. A marcat 6 goluri și a primit 5. În ultimele 5 meciuri, Metalul Buzau are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 8-3.

În ultimele 2 întâlniri directe, Metaloglobus Bucuresti a câștigat niciodată, Metalul Buzau niciodată, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 2,0 goluri în medie. Ultima: Metaloglobus Bucuresti - Metalul Buzau 0-0, pe 1 august 2026.

La case, diferența e mică: Metaloglobus Bucuresti are cota 2.37, Metalul Buzau 2.90. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.07, iar GG la 1.83.

Modelul nostru estimează în jur de 2 goluri: 1,1 pentru Metaloglobus Bucuresti și 1,2 pentru Metalul Buzau. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Metaloglobus Bucuresti are 33%, Metalul Buzau 39%. Sub 2.5 goluri: 58% în model, cota corectă ar fi 1.72. Cota 1.70 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Alte analize din sâmbătă, 1 august, cu rezultatele

Probabilități Metaloglobus Bucuresti - Metalul Buzau

Goluri estimate: 1,11 Metaloglobus Bucuresti și 1,23 Metalul Buzau, total 2,34. 1X2 în model: 33% · 28% · 39%. Peste 2,5: 42% (cotă corectă 2.38). GG: 47% (cotă corectă 2.13). Estimare a modelului, calculată înainte de start; nu se schimbă după scorul live.

Distribuția golurilor

10%0
22%1
26%2
21%3
12%4
9%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 58% · peste 2,5: 42% (verde).

Scoruri probabile

1-113,2%0-111,8%1-010,7%0-09,6%1-28,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 28%, mai mult decât de obicei.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul.

Pe scurt

Final0-0
Pauză0-0
Cornere4-6
Cartonașe galbene2-3
Favorită la startMetaloglobus Bucuresti · 2.37
Goluri estimate~2,3
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Metaloglobus Bucuresti - Metalul Buzau?

S-a jucat sâmbătă, 1 august, ora 11:00 (ora României) și s-a terminat 0-0.

În ce competiție s-a jucat Metaloglobus Bucuresti - Metalul Buzau?

În Liga 2 (Romania).

Cine era favorită în Metaloglobus Bucuresti - Metalul Buzau?

Niciuna clar: cotele erau 2.37 la gazde și 2.90 la oaspeți. Meciul s-a terminat 0-0.

Câte goluri s-au marcat în Metaloglobus Bucuresti - Metalul Buzau?

Niciunul: meciul s-a terminat 0-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,3.

Alte meciuri din Liga 2

Toată liga →